Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 18.08.2023 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. huby, monitory, smartfony i zaciskarki w połączeniu z oprogramowaniem.

Firma LG Electronics przedstawia nowy model ekranu digital signage: LG MAGNIT All-in-One z technologią MicroLED

Odznaczający się przekątną 136" ekran LG MAGNIT All-in-One nadaje się szczególnie do sal konferencyjnych. Oferuje wysokiej klasy ekran z zaawansowaną technologią LG MicroLED, o rozstawie pikseli 1,56 mm. Urządzenie ma zintegrowane: kontroler i głośnik. Oferuje: wygodę użytkowania - dzięki platformie webOS, a także kompatybilność z systemami sterowania AV. Technologia wyświetlaczy MicroLED firmy LG Electronics zapewnia: głęboką czerń oraz żywe kolory. Wszystkie obrazy na ekranie LG MAGNIT All-in-One wyglądają bardzo realistycznie. Z łatwością autorska technologia Micro Pixel Pitch powiększa wierność odwzorowania kolorów obok technologii COB, która zwiększa jednolitość bieli, czy redukuje zniekształcenia kolorów. Zapewnia to rewelacyjną jakość obrazu, pod każdym kątem. Zintegrowany kontroler i głośnik redukują liczbę kabli - gwarantując bezproblemową konfigurację. Występuje 5 modułów LED o opcji sprawnego montażu. Moduły są wstępnie skonfigurowane w procesie wyrównywania, dzięki czemu tworzą bardzo równą powierzchnię ekranu. Do zasilania LG MAGNIT All-in-One wystarczy tylko jeden kabel. Za pomocą kółka przewijania (scrollowania) na pilocie LG Magic użytkownicy mogą błyskawicznie przeglądać funkcje urządzenia. Gwarantowana jest wysoka kompatybilność z bezprzewodowym rozwiązaniem do udostępniania ekranu Quick Share czy internetowym systemem sterowania AV, który umożliwia integrację z różnymi urządzeniami z sektora audio-wideo. Minimalistyczny wygląd LG MAGNIT All-in-One stanowi stylowy akcent w każdej sali konferencyjnej. Wszystkie złącza znajdują się z przodu produktu, a podstawowe przyciski sterujące umieszczono po prawej stronie ramy. LG MAGNIT All-in-One gwarantuje z pewnością bezpieczeństwo użytkownikom - świadczy o tym pomyślne przejście masy testów pożarniczych oraz z zakresu kompatybilności elektromagnetycznej.

Ekran LG MAGNIT All-in-One

Jak zwięźle wyjaśnia szef jednostki biznesowej "Information Display" w, przynależącej do LG Electronics, spółce LG Electronics Business Solutions Company, Paik Ki-mun:

"Udana premiera naszego najnowszego rozwiązania pokazuje, że stale poszerzamy (...) naszą rodzinę urządzeń: LED signage All-in-one. Naszym celem jest opracowywanie innowacyjnych wyświetlaczy, które zapewniają doskonałą jakość obrazu, prostą instalację, a także wygodną obsługę, aby spełniać potrzeby naszych klientów i tworzyć wartość dla ich firm."

Ekran LG MAGNIT All-in-One

Interaktywne monitory firmy iiyama z serii TE14: wsparcie współpracy dla edukacji i biznesu

Firma iiyama wprowadziła na rynek najnowszą rodzinę wysoce wyspecjalizowanych, a także i interaktywnych monitorów TE14, które to powstały w celu zrewolucjonizowania współpracy w środowiskach edukacyjnych i korporacyjnych. Przywołane monitory mają wspierać głównie 2 organa: szkoły i przedsiębiorstwa. Serię TE14 stanowią monitory o przekątnych: od 65 do 86". Wszystkie monitory z serii TE14 mają preinstalowany system operacyjny iiWARE 11, oferujący możliwość założenia wielu profili użytkowników. W celu przekształcenia zajęć w łatwe, wręcz interaktywne sesje, monitory zostały wyposażone w aplikację iiyama Share, która pozwala na połączenie się z wyświetlaczem do 9 urządzeń jednocześnie. Użytkownicy mogą, z łatwością, udostępniać, przesyłać strumieniowo, a także edytować treści na wyświetlaczach. Unikatowe monitory z serii TE14 zostały wyposażone w: znaczącej jakości mikrofon oraz dwukierunkowe głośniki. Rozwiązania te zapewniają optymalne konfiguracje, zapewniając nadzwyczaj czysty dźwięk. Zaawansowane funkcje dotykowe, np. Dual Palm Rejection, odfiltrowują, czy ignorują przypadkowe dotknięcia, a antybakteryjne pióra zapewniają bezpieczeństwo użytkowania.  

Charakterystyka monitorów serii TE14

Demonstrowane na ekranie treści mogą być zapisywane m.in. na: urządzeniu USB, w pamięci wewnętrznej o pojemności 64 GB, albo na dysku w chmurze. Nowy interfejs 4K, z PureTouch-IR+, oferuje 50 punktów dotykowych i dokładność dotyku 1 mm, umożliwiając płynne, jak też i szybkie dodawanie wielu adnotacji. Dzięki opcjonalnemu systemowi Windows Slot PC (OPS), można odblokować całą kontrolę, bezpieczeństwo, czy elastyczność systemu Windows. Takie funkcje jak: blokada ekranu i ochrona hasłem USB, zapewniają bezpieczeństwo użytkownika, a aplikacja Clean usuwa wszystkie dane i hasła gwarantując najwyższy poziomu prywatności danych. Złącze USB-C pozwala użytkownikom na podłączenie najnowszych sygnałów wideo, audio i Touch za pomocą jednego portu - tworząc uporządkowane środowisko pracy. Pozwala również na ładowanie urządzeń z mocą 100 W.

Logo firmy iiyama

Oferowany przez Posiflex Technology kompaktowy hub IO-200 o wielkich możliwościach

Producenci sprzętu nieustannie dążą do niewielkiej liczby przewodów czy przeprojektowania urządzeń Bluetooth i Wi-Fi. Takie podejście generuje jednak istotny problem z: przerywaniem połączeń i zakłóceniami. Jak można sobie poradzić z niewystarczającą liczbą portów i wysoką liczbą akcesoriów? Odpowiedź: wystarczy użyć nieduży hub IO-200 - od Posiflex Technology. Zaprojektowany przez Posiflex Technology hub IO-200 ma wymiary: 24,3×8×4,5 cm. Jest to z pewnością rozwiązanie, które można zainstalować m.in. pod ladą czy wewnątrz mebli. Daje to możliwość utrzymania porządku w różnych miejscach. Przewidziano łącznie 13 portów, w tym porty Power USB (12V i 24V), co pozwala na podłączenie 13 różnych urządzeń jednocześnie. Z punktu widzenia użytkownika jest to niezwykle spora liczba, biorąc pod uwagę kompaktowe i ergonomiczne wymiary urządzenia. Jego znaczącym atutem jest fakt, że łączy go z głównym i dotykowym terminalem tylko jeden przewód. Zastosowanie opisanego rozwiązania pozwala z łatwością wykluczyć problemy z niedostępnością peryferii. Wszystkie przewody instalowane są bezpośrednio do urządzenia. Daje to możliwość redukcji liczby przewodów, która wchodzą, w istocie, do terminala, co poprawia ogólny wygląd stanowiska pracy.

Hub IO-200

Zaciskarka złącz kompresyjnych COBRA 360 CablePrep firmy TELKOM-TELMOR

Zaciskarka złącz kompresyjnych COBRA 360 CablePrep pozwala na trafione montaże złączy kompresyjnych w kablach koncentrycznych. Ergonomiczną i wygodną w obsłudze zaciskarkę skonstruowano z naciskiem na wydajność. Zapewnia ona: spójne oraz precyzyjne połączenia. Dostępne w zaciskarce szczęki zapewniają niezwykle równomierną kompresję, zapobiegając, w praktyce, niewspółosiowym zniekształceniom złączy. COBRA 360 CablePrep uwzględnia z pewnością opatentowaną przekładnię mechaniczną o dużej wytrzymałości. Lekkie materiały, które służą do przekazywania nacisku, minimalizują ryzyko urazu związane z powtarzającymi się ruchami. Dzięki wygodnej, a także kieszonkowej konstrukcji można ją dobrze obsługiwać i stosować za pomocą obydwu rąk. Kable można prosto wkładać i wyjmować z zaczepów jedną ręką. Końcówka magnetyczna utrzymuje rączkę w pozycji zamkniętej, kiedy nie jest w użyciu. Zaciskarkę COBRA 360 CablePrep można schować do kieszeni albo i etui na okulary. Tłok do kompresji obsługuje wszystkie złącza F z RG 6/59 i RG 7/11, a także minikable. Jego regulacja odbywa się dzięki precyzyjnej śrubie. Istnieją 2 zestawy szczęk do wsparcia dla złączy: RG-6 i -59. Dla RG-7 i RG-11 wystarczy po prostu je odchylić na bok jednym ruchem.

Zaciskarki złącz kompresyjnych COBRA 360 CablePrep

Rowerowy radar wsteczny Varia eRTL615 firmy Garmin

Varia eRTL615 to pracujący w paśmie 24 GHz radar wsteczny bez baterii, który można dopiąć przewodem do baterii roweru elektrycznego. W rezultacie, radar jest zawsze gotowe do pracy. Rowerowy radar wsteczny Varia eRTL615 wykrywa pojazdy nadjeżdżające z tyłu, w promieniu 140 m, z pomocą alertów wizualnych, a także dźwiękowych. Istnieją możliwości informowania uczestników ruchu o swej obecności, dzięki światłu widocznemu z odległości 1,6 km, w ciągu dnia, i lampce błyskającej o zmiennej częstotliwości pracy. Smukła, kompaktowa konstrukcja umożliwia sporo opcji montażu, za pomocą uniwersalnego uchwytu montowanego do prętów siodełka lub uchwytu montowanego do stelażu na sakwy boczne. Rowerowy radar wsteczny Varia eRTL615 może działać w 4 trybach, np. w trybie jazdy grupowej, w którym emituje mniej intensywne światło, aby nie oślepiać innych rowerzystów. Urządzenie integruje się chociażby z: rozwiązaniami wearables Garmin, komputerami rowerowymi Edge, a także aplikacją Varia - na smartfony, która wyświetla ostrzeżenia o pojazdach.

Rowerowy radar wsteczny Varia eRTL615

System separatorów membranowych DSSA11SA firmy WIKA przeznaczony dla przemysłu spożywczego

Obsługujący interfejs komunikacyjny IO-Link system separatorów membranowych na prosty sposób umożliwia firmom z sektora spożywczego przeprowadzanie inteligentnych pomiarów ciśnienia. Spełnia kluczowe wymagania norm higienicznych i można wprost dostosowywać, z punktu widzenia indywidualnych potrzeb. Pełni rolę zarówno układu śledzenia ciśnienia, jak i elektronicznego przełącznika PNP/NPN, przeznaczonego do sterowania istotnymi procesami. Kompaktowa konstrukcja DSSA11SA pozwala oszczędzić dużo miejsca w ciasnych miejscach pomiarowych. Zacisk Tri-Clamp gwarantuje proste oraz higieniczne połączenie. Przewidziano interfejs komunikacyjny IO-Link szeroko stosowany w przemyśle spożywczym. Występują też funkcje diagnostyczne służące do monitorowania stanu systemu w celu zapewnienia multum precyzyjnych wyników pomiarów. Informacje o nich demonstrowane są jako przegląd stanu z urządzenia nadrzędnego. Za pośrednictwem IO-Link możliwa jest dogodna konfiguracja m.in. właściwości. System separatorów membranowych może być doposażony w ekran LED 360°, i nie tylko. Podczas konserwacji, funkcja migania pozwala jednoznacznie zlokalizować system. Żeby używać DSSA11SA jako elektronicznego przełącznika PNP/NPN, firma WIKA zapewnia i gwarantuje wstępne ustawienie punktów przełączania. Punkty przełączania można jednak, w praktyce również, skonfigurować na miejscu. Odbywa się to za pośrednictwem: interfejsu IO-Link lub funkcji "Teach". Informacje mogą być wymieniane do poziomu pola, poprzez protokół szeregowy, na linii sygnałowej. Ze względu na kompleksowe podejście, konstrukcja systemu pomiarowego - z certyfikatem 3-A i EHEDG, spełnia również warunki wstępne, wymagane dla stosowania w procesach sterylnych, a także w procesach CIP i SIP.

System separatorów membranowych DSSA11SA

Podciśnieniowy system przenoszenia PalVac Sprint Hygienic firmy Schmalz

Podciśnieniowy system przenoszenia PalVac Sprint Hygienic przenosi ładunki szczególnie w: pomieszczeniach czystych, czy obszarach higienicznych. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom podnośnik podciśnieniowy można szybko, łatwo wyczyścić. Brud nie ma tutaj żadnych szans. Podciśnieniowy system przenoszenia PalVac Sprint Hygienic skutecznie pomaga w obsłudze towarów opakowanych w folię termokurczliwą - np. worki. Nadaje się do częstego i szybkiego podnoszenia oraz przenoszenia ciężkich podnośników. Polerowane powierzchnie - wykonane z nierdzewnej stali, sprawiają, że żadna puszka nie przywiera, a środki czyszczące spływają, z tych powierzchni, bez problemu. Przyczyniają się do tego również szwy spawalnicze, które są szlifowane bez pęknięć i szczelin. Metalowe części składowe są odporne na multum środków czyszczących, a system można "rozkręcić" bez narzędzi. Przyłącza Tri-Clover łączą jednostkę podnoszącą, panel kontroli i chwytak. Uszczelnienia chwytaka wykonano z silikonu, który dla produktów spożywczych nie stanowi zagrożenia. Przewidziano także filtr HEPA, który w pełni zintegrowano z podnośnikiem rurowym. Elektryczna pompa generuje podciśnienie, które, dla ładunków o masie najwyżej 50 kg, dokonuje skutecznych przenosin ładunków. Indywidualnie dopasowane przyssawki nadają się do wielu przedmiotów. Uchwyt operatorski z uchwytem w kształcie łuku umożliwia podnoszenie, opuszczanie, a także wydanie ładunku. Sekcja dźwigu w kształcie rombu redukuje obszary poziome i upraszcza czyszczenie dźwigu. Żurawie mogą być indywidualnie konfigurowane do masy aplikacji. Stanowią znaczące wsparcie dla obsługi ergonomicznie i bez zmęczenia. Kolumna dźwigu nadaje się do montażu na podłodze, albo na suficie, a łożysko obrotowe umożliwia ruchy w przedziale: 220°. Pracownicy mogą ustawiać, z łatwością, szybkość reakcji żurawia za pomocą śruby regulacyjnej.

Podciśnieniowy system przenoszenia PalVac Sprint Hygienic

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

Amazon, Asseco Data Systems, Atman, AVT Korporacja, Creotech Instruments, Garmin, iiyama, LG Electronics, Politechnika Warszawska (PW), Posiflex Technology, Rivian, Samsung, Schmalz, Sony, TELKOM-TELMOR, WIKA, ZCC Cutting Tools Europe

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: DSSA11SA, EagleEye, Galaxy Z Flip5, IO-200, TE14, Varia eRTL615
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"