Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Load Balancer - nowe rozwiązanie w Atman Cloud

Article Image
Dbając o rozwój usług chmurowych, firma Atman wdrożyła narzędzie sieciowe: Load Balancer, które służy do równoważenia obciążenia zasobów, tzn. rozdzielania zadań, pomiędzy wiele maszyn wirtualnych zgodnie z algorytmem wybranym przez klienta. Nowe rozwiązanie dostępne jest w chmurze publicznej Atman Cloud, którą oparto, w pełni, na technologii wirtualizacyjnej OpenStack.

Kluczową korzyścią ze stosowania Load Balancera w chmurze typu IaaS - m.in. Atman Cloud, jest znaczący wzrost dostępności aplikacji webowych, albo stron internetowych klienta. Load Balancer przyspiesza obsługę szeregu zapytań użytkowników, wpływając pozytywnie na tzw. customer experience. Narzędzie można uruchomić dla jednej z 3 przepustowości: 200, 500, a także 1000 Mb/s. Klient decyduje również o konfiguracji Load Balancera (tzn.: HTTP, HTTPS, HTTPS_TERMINATED lub TCP) i wybiera jeden z poniższych algorytmów działania:

  • Round-Robin - zapytania są przydzielane serwerom z listy po kolei.
  • Least connections - nowe zapytanie trafia do serwera, który ma najmniej aktywnych, w istocie, połączeń.
  • Source IP - kolejne zapytania, z danego źródłowego adresu IP, kierowane są do serwera otrzymującego pierwsze z nich.
Logo firmy Atman

Zarządzanie Load Balancerem odbywa się przy pomocy takich rozwiązań jak: panel Horizon - w przeglądarce internetowej, OpenStack CLI, API, Terraform, Ansible czy inne. Load Balancer powoływany jest domyślnie w architekturze: High Availability. Wykorzystywana jest zarówno: logiczna, jak też sprzętowa redundancja. Podobnie jak chmura publiczna Atman Cloud, Load Balancer objęty jest całodobowym wsparciem technicznym czy gwarancją dostępności (SLA) na poziomie 99,97%. Sposób rozliczania użycia Load Balancera w Atman Cloud jest prosty, tj. stosuje się model "Pay-as-You-Go", co oznacza, że klient płaci za: każdą pełną lub rozpoczętą godzinę pracy, a stawka godzinowa zależy wyłącznie od wydajności.

Więcej informacji pod adresem: atman.pl

Wideo
Firma: Atman
Tematyka materiału: Atman, Atman Cloud, chmury danych, Load Balancer, narzędzia sieciowe, OpenStack
AUTOR
Źródło
atman.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"