Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 16.06.2023 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. laptopy, urządzenia danych, rejestratory wideo oraz przenośne stacje ładujące.

Najnowszy MacBook Air z wyświetlaczem Liquid Retina o przekątnej 15,3 cala

W dniu 14 czerwca 2023 roku, firma Apple wyruszyła ze sprzedażą najnowszej wersji laptopa MacBook Air. Zastosowano w nim ośmiordzeniowy układ scalony M2 i baterię, która oferuje w istocie 18 godzin pracy bez przerw. Jest to obecnie najsmuklejszy w świecie, piętnastocalowy laptop bez wentylatorów, którego praca jest całkowicie bezszelestna (w każdych warunkach). W najnowszym MacBooku Air występuje przebudowany system 6 głośników, który wspiera w całości technologię dźwięku przestrzennego. Przewidziano m.in. kamerę FaceTime HD 1080p obok ładowania MagSafe i dogodnego w obsłudze systemu operacyjnego macOS. Kolorami w jakich można nabyć MakBooka Air są: srebrny, północy, księżycowej poświaty albo gwiezdnej szarości. Dostępny jest równoważny model laptopa z wyświetlaczem o przekątnej 13". Dzięki jasności 500 nitów i możliwości prezentacji niemal 1 miliarda kolorów na wyświetlaczu Liquid Retina, każdy obraz zachwyca bogactwem szczegółów, a teksty są dość wyraźne. Najnowszy MacBook Air charakteryzuje mała grubość, co czyni go najsmuklejszym laptopem na świecie. Waży on 1,51 kg, zatem jest niezwykle poręczny oraz prosty do przenoszenia. Jest to osiągane przy 2 portach Thunderbolt - do dołączania akcesoriów oraz monitora, a także przy gnieździe słuchawkowym 3,5 mm.

Najnowszy laptop MacBook Air

Dysponując 24 GB pamięci RAM o przepustowości do 100 GB/s, układ scalony M2 doskonale sobie radzi z: wielozadaniowością czy złożonymi zadaniami. Ma to miejsce m.in. przy układzie graficznym o 10 rdzeniach i szesnastordzeniowym systemie Neural Engine. Niezwykle wierny w działaniu układ 3 mikrofonów, który wykorzystuje unikatowe algorytmy formowania wiązki akustycznej, sprawia, że w trakcie wideorozmowy użytkownik jest głośno i wyraźnie słyszany. Bez względu na okoliczności, MacBook Air zapewnia najwyższy komfort pracy, począwszy od osób wymieniających sprzęty na nowsze. Dla każdego studenta obowiązuje duża zniżka przy zakupie MacBooka Air.

Najnowszy laptop MacBook Air

Sieciowy rejestrator wideo VIGI NVR4032H

Sieciowy rejestrator wideo VIGI NVR4032H obsługuje 32 kamery. Jest to rozwiązanie, które w praktyce sprawdza się w systemach monitoringu CCTV, w firmowych instalacjach. Dostępny z kamer materiał wideo jest w całości bezpiecznie i trwale przechowywany na dyskach SATA. W stworzonym przez TP-Link rejestratorze można zamontować do 4 dysków, o pojemności do 10 TB każdy. VIGI NVR4032H posiada wbudowane wyjście HDMI, które wspiera rozdzielczości obrazu 4K oraz wyjście VGA. Produkt może dekodować do 16 strumieni wideo, które cechują się rozdzielczością 2 Mpx. Duża przepustowość rejestratora zapewnia wygodne zarządzanie i sterowanie maksymalnie 32 kamerami. Zintegrowany głośnik pozwala odsłuchiwać dźwięki z nagrań. Dwa gigabitowe porty Ethernet zapewniają wysoką stabilność sieci oraz ciągłą pracę urządzenia. Standard kompresji H.265+ ogranicza wykorzystanie przepustowości sieci, dając w pełni optymalne wykorzystanie przestrzeni dyskowej. 

Sieciowy rejestrator wideo VIGI NVR4032H

Sieciowy rejestrator wideo VIGI NVR4032H samodzielnie wykrywa kamery VIGI, adaptując, w unikalny sposób, konfigurację zapewniającą współpracę z nimi. VIGI NVR4032H jest tożsamy ze standardem ONVIF, współpracując z kamerami wielu producentów i umożliwia stworzenie, w istocie, kompleksowego systemu monitoringu. Rejestrator firmy TP-Link pozwala także, dla wielu celów, korzystać z monitorowania zdalnego P2P - dzięki chmurze TP-Link ID i aplikacji mobilnej VIGI dostępnej na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android. Rozwiązanie firmy TP-Link ma trzyletnią gwarancją producenta. Montaż w szafie rack jest gwarantowany.

Sieciowy rejestrator wideo VIGI NVR4032H

BeeDrive firmy Synology - osobiste centrum kopii zapasowych dla plików służbowych i wspomnień

Niedawno firma Synology ogłosiła zamiar wprowadzenia na rynek BeeDrive - kompaktowego centrum danych, które tworzy kopie plików osobistych i zdjęć. Podczas konfiguracji trwającej 3 minuty, użytkownik komputera może chronić własne pliki, zapewniając prywatność danych. Po podłączeniu BeeDrive do komputera, użytkownicy mogą wybierać te foldery, które chcą w istocie chronić. BeeDrive automatycznie tworzy kopie zapasowe wszystkich zmian w każdych folderach. W przypadku awarii komputerów, użytkownicy mogą dołączyć BeeDrive do innego komputera i uzyskać dostęp do swych plików, bez konieczności instalacji oprogramowania. Z zasady praktyce BeeDrive tworzy kopie zdjęć i filmów z urządzeń z systemami: iOS i Android, poprzez sieci Wi-Fi, dzięki czemu skutecznie chroni telefony i tablety. Wystarczy że komputer i urządzenia mobilne, podłączone do BeeDrive, będą w tej samej sieci, a BeeDrive rozpocznie tworzenie kopii zapasowej - niezależnie od: miejsc pobytów użytkowników i czasu na świecie. W wypadku pracowników terenowych i profesjonalistów, którzy robią sporo zdjęć telefonem i korzystają z nich na komputerze po powrocie do biura, funkcja BeeDrop pozwala na szybkie i bezprzewodowe przesyłanie zawartości z urządzeń mobilnych do BeeDrive. Pobierane pliki w mgnieniu oka są dostępne na komputerze, bez przesyłania czy pobierania z chmury. Podczas przenoszenia stanowiska pracy z komputera służbowego na domowy, BeeDrive może pomóc w synchronizacji plików na przeróżnych komputerach. Urządzenie BeeDrive będzie dostępne w pojemności 1 TB i 2 TB od połowy czerwca 2023 roku u partnerów i sprzedawców Synology na całym świecie.

Sieciowy rejestrator wideo VIGI NVR4032H

Dedykowany drukarkom system przewietrzania i utrzymywania nadciśnienia serii 6500 od Pepperl+Fuchs

Jednym z problemów drukarek instalowanych w strefach zagrożonych wybuchami jest droga pobierania etykiety czy papieru z maszyn. Nowe rozwiązanie firmy Pepperl+Fuchs umożliwia bezpieczne wprowadzenie szeregu modeli drukarek do stref zagrożonych wybuchami. Jest to system przewietrzania i utrzymywania nadciśnienia serii 6500, który stanowi trwały produkt. Dzięki systemowi przewietrzania i utrzymywania nadciśnienia serii 6500 drukarki, które są w szczelnej obudowie wypełnionej powietrzem albo gazem obojętnym mogą być instalowane w strefie wolnej od wybuchów. Jeżeli ciśnienie wewnątrz obudowy jest co najmniej o 50 Pa (tzn. 0,5 mbar) wyższe, aniżeli ciśnienie otoczenia, to skutecznie zapobiega się przedostawaniu do środka wybuchowych mieszanek gazu i powietrza. Po zamknięciu drzwiczek i włączeniu dalej zasilania nie mogą egzystować gazy wybuchowe. Nad ich brakiem czuwa automatyczna faza wstępnego przewietrzania, która korzysta z powietrza albo z gazu obojętnego. Wbudowany w obudowę sterownik ochrony typu Ex p monitoruje i kontroluje funkcje obudowy ciśnieniowej i automatycznie podłącza napięcie zasilające do urządzeń niebędących rozwiązaniami Ex. Jest to osiągane przy zewnętrznie mocowanych elementach sterujących, które są używane, kiedy, w istocie, ma miejsce eksploatacja drukarki. Występują przy tym różne opcje montażu - m.in.: na stole, na stojaku, a także z rolkami. W zależności od modelu drukarki dopuszczalny zakres temperatury otoczenia wynosi: 5-40°C.

System przewietrzania i utrzymywania nadciśnienia serii 6500

Nowoczesny robot przemysłowy M-900iB/280 firmy FANUC

Robot przemysłowy M-900iB/280 ma przerobione ramię J3, które gwarantuje wysoki stopień sztywności. Odznacza się dobrym poziomem podatności statycznej oraz jest przystosowany i gotowy do pracy ze znacznymi obciążeniami przy zachowaniu oczekiwanej precyzji działania. Stworzony przez FANUC robot przeznaczony jest choćby do: wiercenia termicznego otworów gwintowanych i zaginania obrzeży. Istnieje sposobność montażu robota na posadzce, suficie, pod kątem oraz na ścianie, co pozwala optymalnie wykorzystać ograniczone przestrzenie hal. Występuje 6 osi, które zapewniają M-900iB/280 wysoką zręczność potrzebną w celu redukcji cyklu pracy. Gwarantowana jest prosta integracja z wewnętrznym oprogramowaniem FANUC do programowania offline, pt. ROBOGUIDE. Dzięki temu oprogramowaniu, można z łatwością, w każdym szczególe, zaprojektować: komórki, systemy i ruchy w trybie offline. Dopuszczalne obciążenie M-900iB/280 wynosi 280 kg. Jego zasięg opisuje długość 2,655 m. Przewidziano zestawy chroniące podstawę przytoczonego robota. Ramię J3 i nadgarstek są zabezpieczone, i to na poziomie klasy szczelności IP67.

Robot przemysłowy M-900iB/280

FRM-A i DRM-A: trwała oprawka bezpiecznika oraz bezpiecznik ceramiczny dla lotnictwa od SCHURTER Electronics

Kompaktowe wymiary i mała waga komponentów dla lotnictwa, ich niezawodność oraz łatwa, w istocie, konserwacja - są to kluczowe wymagania, aby utrzymać niskie koszty eksploatacji. Firma SCHURTER Electronics zapewnia kompaktową i solidną oprawkę bezpiecznika FRM-A, a także dopasowany do FRM-A bezpiecznik DRM-A o charakterystyce szybkiego wyzwalania. Kompaktowe rozmiary FRM-A  sprawiają, że jest to bardzo udany produkt. Opracowana przez SCHURTER Electronics oprawka bezpiecznika wyróżnia się: sporą wytrzymałością i stopniem ochrony IP67. Wyczerpujące testy wibracji, wstrząsów i mgły solnej wprost potwierdzają dużo zalet FRM-A. Oprawka FRM-A została opracowana dla ceramicznego bezpiecznika DRM-A. W przypadku tego bezpiecznika całkowicie zrezygnowano z powłoki ołowianej na rzecz powłoki ze złota. Ma to zapobiegać tworzeniu się wąsów cynowych. Bezpiecznik DRM-A wymyślono w istocie do zastosowań w lotnictwie, choć jest odpowiedni też tam, gdzie stawiane są znacznie wyższe wymagania dotyczące niezawodności i solidności. Mowa tu zwłaszcza o aplikacjach z sektora przemysłu i telekomunikacji.

Oprawka bezpiecznika FRM-A i bezpiecznik ceramiczny DRM-A

Przenośna stacja ładująca NS150 firmy NAVITEL

Aktualnie w ofercie firmy NAVITEL znajduje się przenośna stacja ładująca NS150, tj. produkt, który bezproblemowo ładuje urządzenia elektroniczne, w podróży, w domu oraz w sytuacjach awaryjnych. Jest to możliwe dzięki baterii litowo-jonowej (Li-Ion), której pojemność osiąga: 60 tysięcy mAh (nie więcej). Oferowana przez stację moc wyjściowa nigdy nie przekracza 150 W. Na przednim panelu NS150 występują: 2 porty USB-A, port USB-C, wskaźnik poziomu baterii, przycisk zasilania, wyjście zapalniczki i wyjście EC5. Dołączone do zestawu przewody dają, w sytuacji kryzysowej, możliwość bardzo szybkiego rozruchu pojazdów. Przewidziano wydajny i nowoczesny inwerter 12-220V/150W do zasilania urządzeń elektronicznych. Należy dołączyć stację ładowania NS150 do gniazda sieciowego lub też gniazdka zapalniczki samochodowej - jeżeli nie można inaczej.  Wygodna rączka i waga 1,42 kg umożliwiają: wygodne przenoszenie stacji i branie jej w podróż. Jej bateria wymaga ładowania przez 7 godzin. Wymiarami stacji są wartości: 15,7×12,5×7,6 cm. Stacja ładowania NS150 została wykonana z lekkich materiałów, które są odporne na uszkodzenia. Jej temperatura pracy wynosi od 0 do 45°C. Jest to produkt sprzedawany w kolorze szarym.

Przenośna stacja ładująca NS150

INSTAX SQUARE SQ40: oryginalny, fotograficzny aparat natychmiastowy firmy FUJIFILM

Nie tak dawno firma FUJIFILM ogłosiła wprowadzenie na rynek SQ40 - nowego reprezentanta aparatów do fotografii natychmiastowej z serii INSTAX SQUARE. W tym aparacie jest obecna funkcja automatycznej ekspozycji - wyzwalana tuż po wciśnięciu spustu migawki. Funkcja ta sama określa poziom światła zastanego i optymalnie dobiera czas ekspozycji oraz siłę błysku lampy błyskowej, uwzględniając warunki zastane przy fotografowanej scenie, o każdej porze. Początkujący, czy mniej doświadczeni użytkownicy aparatów INSTAX SQUARE zawsze mogą wykonywać dobrze naświetlone i wysokiej jakości zdjęcia. Dla każdego kadru zapewniane są właściwe parametry ekspozycji, bez względu na warunki oświetleniowe - we wnętrzach lub w plenerze. Można aktywować tryb Selfie, który nadaje się do wykonywania autoportretów oraz ujęć w zbliżeniu, poprzez przekręcenie obiektywu aparatu, po uruchomieniu SQ40. Debiutowi aparatu SQ40 towarzyszy wprowadzenie nowego wariantu filmu natychmiastowego: INSTAX SQUARE "Sunset". Inspiracją dla opracowania tej nowej odmiany filmu natychmiastowego, w kwadratowym formacie, była łagodna gradacja kolorów pojawiających się na niebie w trakcie zachodu Słońca. Podobnie jak w przypadku innych odmian filmów INSTAX SQUARE, wariant "Sunset" obejmuje 10 odbitek. Odbitki te można stosować m.in. w aparacie SQ40.

Fotograficzny aparat natychmiastowy INSTAX SQUARE SQ40

Stałoogniskowy obiektyw fotograficzny NIKKOR Z DX 24mm f/1.7 firmy Nikon

Obiektyw NIKKOR Z DX 24mm f/1.7 jest jasny, zapewnia znaczącą ostrość, a także umożliwia wykonywanie wyjątkowych zbliżeń. Zawsze dobrze się sprawdza przy słabym świetle. Jest to, w rzeczywistości, obiektyw stałoogniskowy przeznaczony do wybornej, codziennej fotografii. Wytwarzany przez Nikon obiektyw fotograficzny zapewnia szeroką, chociaż nie nienaturalną, w istocie, perspektywę oraz kąt widzenia odpowiadający obiektywowi o ogniskowej 36 mm w formacie pełnoklatkowym. Dzięki realistycznym kolorom i efektowi bokeh, jest to dość dobre rozwiązanie, które wzbogaca możliwości twórcze - w stosunku do standardowego obiektywu zmiennoogniskowego. Gwarantowane jest pozyskanie unikalnego rozmycia tła. Mocowanie Z o odpowiednio dobranej średnicy, obok maksymalnego otworu względnego f/1,7, sprawia, że z punktu widzenia użytkownika do matrycy aparatu dociera dużo więcej światła, dzięki czemu można utrzymać niską czułość ISO i nadal wykonywać ostre zdjęcia w słabym świetle. Można też używać ciut krótszych czasów otwarcia migawki, aby zatrzymać ruch, nie tracąc jasności, i wykonywać idealne, efektowne zdjęcia z życia codziennego. Minimalna odległość zdjęciowa wynosząca 18 cm pozwala uzyskać ostre zbliżenia, nawet jeżeli przód obiektywu znajduje się tylko 12,4 cm od obiektu. Obiektyw fotograficzny NIKKOR Z DX 24mm f/1.7 jest świetny także do filmowania, zapewniając perspektywę zbliżoną do preferowanej przez filmowców, którą w całości otrzymuje się przy ogniskowej: 35 mm. Kluczowymi atutami NIKKOR Z DX 24mm f/1.7 są: cicha praca i zredukowany efekt "oddychania", dzięki czemu podczas ustawiania ostrości nie występują zmiany kąta widzenia.

Stałoogniskowy obiektyw fotograficzny NIKKOR Z DX 24mm f/1.7 firmy Nikon

Climate 5000 M: wyjątkowa seria klimatyzatorów Multi Split od firmy Bosch

Klimatyzatory serii Climate 5000 M to niezwykle wierne rozwiązanie dla osób poszukujących energooszczędnego, cichego, łatwego w montażu i eksploatacji, a także prostego w obsłudze systemu klimatyzacyjnego. Urządzenia tej serii pozwalają na chłodzenie bądź też ogrzewanie kilku pomieszczeń naraz - jest to bardzo korzystne w wypadku większych domów i mieszkań. Każda z jednostek wewnętrznych może: działać sama i mieć dobraną inną temperaturę pracy. Powstała dzięki Bosch seria klimatyzatorów Climate 5000 M składa się z 7 modeli jednostek zewnętrznych o mocy: 4,1-12,3 kW. Do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć od 2 do 5 jednostek wewnętrznych. Jednostki zewnętrzne istotnie współpracują z 4 typami jednostek wewnętrznych: ściennymi, kasetonowymi, kanałowymi i konsolowymi. Jednostki zewnętrzne z serii Climate 5000 M mają możliwość przewymiarowania mocy sumy wydajności jednostek wewnętrznych od 40% do 130%. Każda jednostka zewnętrzna wyróżnia się bardzo unikalnym designem - czarny grill i srebrna obręcz sprawiają, że klimatyzatory prezentują się wspaniale, jeżeli chodzi o budynki. Niezależnie od konfiguracji, wszystkie jednostkie wewnętrzne można zdalnie obsługiwać poprzez aplikację mobilną HomeCom Easy. W wypadku funkcji jednostek wewnętrznych w systemie Multi Split można tu skorzystać z większości cech dostępnych dla jednostek z układu Single. Wyjątkiem są te funkcje, których aktywacja zablokowałaby pracę i stabilność całego układu, np. samooczyszczanie jednostki iClean czy redukcja mocy roboczej jednostki zewnętrznej Gear. Oczywiście można korzystać z tych funkcji, które dbają o: jakości powietrza, oszczędność oraz najwyższy komfort użytkowania.

Jeden z klimatyzatorów serii Climate 5000 M

Układ rozruchowy ZML firmy COMEL

Jest to rozwiązanie przeznaczone dla silników elektrycznych o prądzie znamionowym poniżej 25 A oraz napięciu przemiennym 400 V. W standardowym wykonaniu układ rozruchowy ZML zapewnia sygnalizację obecności zasilania i sygnalizację pracy silnika, w różnych warunkach. W metalowej obudowie układu rozruchowego ZML znajdują się: główny rozłącznik izolacyjny, stycznik sterowany przyciskami, wyłącznik silnikowy i grzybkowy wyłącznik bezpieczeństwa. Gwarantowana jest dosyć wytrzymała konstrukcja obok bezpośredniego rozruchu silnika, jak również dobre zabezpieczenie nadprądowe. Wykonanie układu rozruchowego ZML w solidnej obudowie zapewnia stopień ochrony IP54. Jest to produkt zgodny z normami: IEC/EN 60947-1 IEC/EN 60947-4-1. Zachodzi możliwość zamówienia układu rozruchowego ZML z opcjami w pakiecie dodatkowym, który obejmuje szczególnie: możliwość blokowania na kłódkę, montaż przekaźnika termicznego - zamiast wyłącznika silnikowego, możliwość zdalnego wyłączania, zdalną sygnalizację pracy silnika czy obudowę o stopniu ochrony IP65.

Układ rozruchowy ZML

Sztuczna inteligencja w połączeniu z dronami zautomatyzuje proces inwentaryzacji linii średniego napięcia w Enei

Od pewnego dość czasu trwa w firmie Enea pilotaż wykorzystania sztucznej inteligencji - dla potrzeb gromadzenia danych o sieci energetycznej. Pilotaż ten realizuje się z użyciem morza autonomicznych dronów, które wspomagają procesy oględzin: infrastruktury energetycznej i jej linii. Robi się w szczególności bezzałogowe już obloty inspekcyjne linii średniego napięcia. W ramach pilotażu zastosowano specjalistyczny system informatyczny DRIM klasy IMS (ang. Inspection Management System). Jego koncepcja opiera się na wykorzystaniu nowoczesnych i wydajnych sieci neuronowych, do automatycznej identyfikacji obiektów sieci energetycznej. Odbywa się to na podstawie m.in.: zdjęć i danych z LIDAR-u, który pozwala tworzyć dokładne, trójwymiarowe modele obiektów. Technologia sztucznej inteligencji w systemie DRIM dąży, w istocie, do weryfikacji i aktualizacji danych w systemie GIS (System Informacji Geograficznej) przeznaczonym do: gromadzenia, analizy oraz prezentacji graficznej danych przestrzennych i powiązanych z nimi atrybutów.  Rozwiązanie to wspiera proces tzw. paszportyzacji sieci oraz, gdy trzeba, automatyczną inwentaryzację sieci energetycznej. Paszportyzacja stanowi: dosyć szczegółowe ewidencjonowanie urządzeń i elementów tworzących sieć energetyczną oraz, w kluczowy sposób, wprowadzanie ich do systemów informatycznych.

Realizacja pilotażu wykorzystania sztucznej inteligencji

W wyniku działania systemu DRIM następuje: przypisanie danych dla obiektów i konsolidacja tych danych, czy kontrola jakości materiałów i automatyczna generacja paszportów z kartami oględzin. Scentralizowana baza danych obiektów może być stosowana przez rozwiązania dla systemu GIS, co daje: automatyzację przesyłania danych i szeroką standaryzację aktualizacji rejestrów paszportyzacyjnych. Realizowany przez Eneę pilotaż potrwa do końca 2024 roku. Z pierwszego etapu prac, na obszarze Rejonu Dystrybucji Świecie, wykonano analizę oblotów 2 odcinków linii średniego napięcia - o długości 100 km każdy. Na potrzeby douczania systemu wykonane zostały również obloty na odcinkach roboczych, o łącznej długości nie większej niż 600 km. 

Realizacja pilotażu wykorzystania sztucznej inteligencji

W kolejnych miesiącach zrobione w czasie oblotów zdjęcia będą dodawane do systemu DRIM przy wykorzystaniu zaawansowanych algorytmów, których poprawność pracy będzie wiernie sprawdzana przez pracowników Enei. Jednocześnie będą trwały testy interfejsu aplikacji. Też, w praktyce, rozpoczęły się prace dotyczące możliwości wykorzystania sieci neuronowych do: automatycznej identyfikacji usterek na sieci SN oraz identyfikacji i analizy sieci, jeżeli chodzi o utrzymanie. Będzie to spodziewany krok we wdrażaniu sztucznej inteligencji w zarządzaniu infrastrukturą elektroenergetyczną.

Realizacja pilotażu wykorzystania sztucznej inteligencji

Jak mówi dyrektor Departamentu Zarządzania Majątkiem Sieciowym w firmie Enea, Jarosław Ziobrowski:

"Sprawdzenie technologii objętych pilotażem to pierwszy krok w weryfikacji ich przydatności i możliwości wykorzystania w procesie zarządzania majątkiem sieciowym w firmie Enea. Jest, w praktyce, to ważna sprawa, gdyż pozwala (...) na automatyczne oględziny energetycznych i napowietrznych linii zasilania (...). Na bazie doświadczeń zebranych w pilotażu, musimy sami, co by nie było, określić na ile technologia ta jest gotowa (...) w zakresie praktycznym, tzn. jaki jest poziom poprawności identyfikacji elementów sieciowych przez taki system."

Z kolei kierownik Biura Inicjatyw innowacyjnych w firmie Enea, Przemysław Starzyński, daje do zrozumienia, że:

"Pilotaż wykorzystuje (...) drony do gromadzenia danych. Zakładamy, że dość zaawansowana technologia pozwoli na automatyczną analizę zebranych przez nie danych i ich aplikowanie z całą pewnością do systemów zarządzania siecią klasy GIS."

Realizacja pilotażu wykorzystania sztucznej inteligencji

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

ABB, Apple, Arduino, AVT Korporacja, Bosch, Canon, COMEL, Enea, Ericsson, FANUC, FIBRAIN, Flex, FUJIFILM, Geehy Semiconductor, Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE), KRADEX, Luxmat, Micros, NASK PIB, NAVITEL, Nikon, Pepperl+Fuchs, Phoenix Contact, Politechnika Gdańska (PG), Politechnika Warszawska (PW), Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE), Raspberry Pi Foundation, Relpol, SOS Electronic, STMicroelectronics (ST), SCHURTER Electronics, Synology, TP-Link, Wiha Tools

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: M-900iB/280, MacBook Air, NS150, OT.ZPSET1812, VIGI NVR4032H, ZML
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"