Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

EPC2252: najnowszy tranzystor GaN FET od Efficient Power Conversion (EPC)

Article Image
Wytworzony z azotku galu (GaN) tranzystor charakteryzuje rezystancja włączenia: 8-11 mΩ. Przewidziane dla EPC2252 napięcie VDS to najmniej 80 V. Jest to osiągane dla temperatury pracy: od -40 do 150°C. Nowy tranzystor oferuje przeciętny prąd drenu o wartości: 8,2 A (w szczycie 75 A).

Spełniający standard AEC-Q101 tranzystor od Efficient Power Conversion (EPC) jest polecany w szczególności aplikacjom lidarów pojazdowych. Powiązane z EPC2252 bardzo niskie straty przełączania sprzyjają tworzeniu rozwiązań o znaczącej częstotliwości pracy. Jest to możliwe tym bardziej dzięki nikłym stratom mocy. Obniżone wartości 3 ładunków: QG, QGD i QOSS są gwarantowane. W przypadku ładunku QRR ma miejsce wartość zerowa. Wymiary tranzystora EPC2252 wynoszą 1,5x1,5 mm. Jego czasy przełączania są rzędu pojedynczych nanosekund - przekłada się to na większe zasięgi oraz wyższą rozdzielczość lidarów pojazdowych, mając tu na myśli zastosowania autonomicznej jazdy, parkowania czy wykrywania przeszkód. Opisany tranzystor sprawdza się także w przetwornicach DC/DC, które dokonują konwersji napięć: 12-48 V, nie wspominając o niskoindukcyjnych silnikach.

Logo firmy Efficient Power Conversion (EPC)

Jak wyjaśnia prezes firmy EPC, Alex Lidow:

"Tranzystor EPC2252 to wymarzone rozwiązanie dla lidarów pojazdowych, silników o niskiej indukcyjności oraz konwersji przetwornic DC/DC. Firma EPC jest cały czas zaangażowana w rynek motoryzacyjny, biorąc pod uwage wzrost liczby urządzeń, które umożliwiają wydajną i tanią elektryfikację pojazdów oraz autonomiczną jazdę."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na dokumentacji pod zdjęciem.

Pan Alex Lidow - prezes firmy EPC
DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja EPC2252
Firma: Efficient Power Conversion (EPC)
Tematyka materiału: Alex Lidow, EPC2252, GaN, GaN FET, EPC, Efficient Power Conversion
AUTOR
Źródło
epc-co.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"