Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Węglikowo-krzemowy tranzystor MOSFET firmy onsemi pierwszym tego rodzaju elementem w obudowie TOLL

Article Image
W trakcie niedawnych targów PCIM Europe firma onsemi (ON Semiconductor) zaprezentowała pierwszy węglikowo-krzemowy tranzystor MOSFET w obudowie TOLL (TO-Leadless). Tranzystorem tym jest model NTBL045N065SC1 (na załączonym zdjęciu).

Do niedawna oparte na węgliku krzemu (SiC) podzespoły były dostarczane w dużych obudowach D2PAK. Mająca wymiary: 9,9×11,68 mm obudowa TOLL zajmuje do 60% mniej miejsca niż przytoczone obudowy. Dzieje się to przy jej korzystnych parametrach. Zmniejszona indukcyjność (2 nH) jest gwarantowana. Jak wyjaśnia starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu "Advanced Power Division" firmy onsemi, Asif Jakwani:

"Umieszczenie (...) węglikowo-krzemowego tranzystora MOSFET w obudowie TOLL nie tylko zmniejsza ilość zajmowanego miejsca, ale i zwiększa wydajność (...). Otrzymaliśmy wysoce niezawodny i wytrzymały podzespół, (...) które ma pomóc projektantom (...) w tworzeniu obwodów zasilania."

Tranzystor NTBL045N065SC1
Struktura tranzystora NTBL045N065SC1

Wyposażony w obudowę TOLL tranzystor NTBL045N065SC1 działa w temperaturze otoczenia do 175°C. Jego napięcie VDSS sięga 650 V. Jest to osiągane przy rezystancji RDS(on) poniżej 33 mΩ. Maksymalny prąd ID tranzystora wynosi 73 A. Ładunek QG(tot) podzespołu to 105 nC. Podzespół przewidziano m.in. dla zasilaczy UPS i systemów magazynowania energii. Tranzystor nadaje się do rozwiązań o surowych normach sprawności (np. ErP lub 80 PLUS Titanium).

Pan Asif Jakwani - tarszy wiceprezes i dyrektor generalny działu "Advanced Power Division" firmy onsemi
DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja tranzystora NTBL045N065SC1
Firma: ON Semiconductor (onsemi)
Tematyka materiału: Asif Jakwani, D2PAK, MOSFET, NTBL045N065SC1, Onsemi, SiC
AUTOR
Źródło
onsemi.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"