Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

«Cyfrowy bliźniak 4.0 - Jak budować cyfrowe bazy wiedzy w przemyśle» - najnowsza publikacja cyfrowa ASTOR Robotics Center

Article Image
Firma ASTOR Robotics Center prezentuje wirtualną publikację powiązaną z rewolucją przemysłową 4.0. W jej ramach wzięto na tapetę tzw. cyfrowego bliźniaka (ang. digital twin) w kontekście produkcji wsadowej i hybrydowej oraz cyfrowych kopii robotów.

Opisany w publikacji cyfrowy bliźniak stanowi w pełni wirtualną reprezentację rzeczywistego obiektu. Jest to powstała w 2002 roku koncepcja, który uzupełnia systemy przeznaczone do zarządzania cyklem życia produktu. Według wielu szacunków do 2025 roku rynek cyfrowych bliźniaków osiągnie wartość ok. 7 miliardów euro, co automatycznie przełoży się na przyrost przychodów firm produkcyjnych. W tym celu potrzebna jest wiedza o technologii cyfrowego bliźniaka - w tym jak go stosować. Istnieją tutaj dwie możliwości. Pierwsza polega na użyciu cyfrowych bliźniaków na etapie testowania nowych rozwiązań, tuż przed wprowadzeniem ich w życie, bez ponoszenia kosztów. Polega to na generowaniu cyfrowych kopii poszczególnych maszyn, systemów i całych linii produkcyjnych. Druga możliwość to optymalizacja systemów, czy też procesów, działających już na cyfrowych kopiach. Dobierając partnerów do publikacji, firma ASTOR Robotics Center miała na uwadze kilka ważnych aspektów: od wiedzy na temat technologii, przez kompetencje potrzebne do budowania cyfrowych modeli i umiejętności ich wdrożenia, aż po znajomości światowych trendów i predykcji. Jest to fantastyczna odpowiedź na najczęściej zadawane pytania w obszarze bardzo złożonych procesów produkcyjnych oraz logistycznych. To także spojrzenie jak osiągać korzyści biznesowe, np. redukcję kosztów albo zwiększenie przychodów w procesach ciągłych, dyskretnych, zrobotyzowanych - szczególnie w produkcji: dyskretnej oraz wsadowej. A także w łańcuchu dostaw. W przemyśle przyszłości chodzi zawsze o coś więcej.

Publikacja firmy ASTOR Robotics Center jest dostępna tutaj.

Spis treści publikacji "Cyfrowy bliźniak 4.0 - Jak budować cyfrowe bazy wiedzy w przemyśle"
Wideo
Firma: ASTOR Robotics Center
Tematyka materiału: ASTOR Robotics Center, cyfrowy bliźniak, digital twin, produkcja, przemysł, publikacje
AUTOR
Źródło
.astor.com.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"