Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowy sterownik EiceDRIVER 2ED4820-EM firmy Infineon Technologies dedykowany wysokoprądowym tranzystorom MOSFET

Article Image
Kilka dni temu oferta firmy Infineon Technologies została poszerzona o inteligentny w działaniu, dwukanałowy sterownik EiceDRIVER 2ED4820-EM, który zawiera interfejs SPI i współpracuje z tranzystorami MOSFET rodziny OptiMOS™ (tej samej firmy), stanowiąc niezawodne rozwiązanie do wysokoprądowych przełączań szczególnie w obwodach korzystających z napięcia zasilania 48 V.

Wspomniany sterownik przewidziano pod napięcia VBAT od -90 do 105 V i wyposażono go w pompę ładunkową zapewniającą nieprzerwaną pracę tranzystorów MOSFET mogących działać z prądami drenu rzędu kilkaset A - na potrzeby tych tranzystorów przewidziano, zgodną z konfiguracją back-to-back, obsługę w trybach: common mode i common source. przy bardzo szybkim ich włączaniu i wyłączaniu oraz pomiarze przytoczonych wcześniej prądów (do ostatniego celu służy wbudowany wzmacniacz operacyjny z dedykowanym wyjściem monitorującym). Napięcie zasilania z przedziału 20-70 V w zupełności wystarcza do realizacji przytoczonych celów. Wymagane zabezpieczenia są w sterownik wliczone, a jego parametry można zmieniać poprzez interfejs SPI, którym są zwracane dane monitorowania, konfiguracje EiceDRIVER 2ED4820-EM, ostrzeżenia i wartości poszczególnych rejestrów.

Zestaw 2ED4820 EB2 2HSV48

Całość jest zgodna z normą PRO-SIL ISO 26262 i jest dostarczana wraz z aplikacyjną notą bezpieczeństwa (w przypadku użycia sterownika w aplikacjach bezpieczeństwa funkcjonalnego).

Sterownik EiceDRIVER 2ED4820-EM występuje m.in. w zestawach: 2ED4820 EB2 2HSV48 i R 48V BATT SWITCH10.

Jego prezentacja jest dostępna tutaj, a dokumentacja znajduje się poniżej. 

Więcej informacji pod adresami: link 1, link 2, link 3, link 4

Zestaw R 48V BATT SWITCH10
DATA SHEET
Do pobrania
Download icon Dokumentacja sterownika EiceDRIVER 2ED4820-EM
Firma: Infineon Technologies
Tematyka materiału: 2ED4820 EB2 2HSV48, EiceDRIVER 2ED4820-EM, Infineon Technologies, MOSFET, OptiMOS, R 48V BATT SWITCH10
AUTOR
Źródło
www.infineon.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"