Niezastąpiona karta graficzna Condor GR6S-AD2000 od EIZO
Przeznaczona jest w szczególności do przechwytu wideo w standardzie SOSA, a oprócz tego powstała z myślą o systemach obliczeniowych dużej wydajności, które wymagają wydajnego w pełni przetwarzania w oparciu o sztuczną inteligencję. Bez najmniejszych problemów karta graficzna Condor GR6S-AD2000 wspiera do 6 strumieni wideo 12G-SDI, a wysoce elastyczna architektura gwarantuje szybkie pobieranie, przetwarzanie i transmisję obrazów, zwiększając świadomość sytuacyjną w aplikacjach, które są wysoce nieodzowne dla szeregu zastosowań. Występujący w karcie graficznej Condor GR6S-AD2000 procesor graficzny NVIDIA RTX 2000 Ada Gen zawiera: 8 GB pamięci graficznej GDDR6, 3072 rdzenie CUDA, 96 rdzeni Tensor oraz 24 rdzenie RT. W połączeniu z wypróbowanym kodowaniem AV1 i znaczącymi możliwościami przechwytywania wideo zapewniona jest efektywna kompresja o niskich opóźnieniach razem z możliwościami strumieniowania wideo, kluczowymi dla aplikacji C5ISR. Uwzględniona jest przy tym niezawodna łączność PCI Express Gen 4 (x4, x8, albo x16 linii), jak również wsparcie dla bifurkacji i łańcuchowania. Wszystko to przekłada się wprost na adekwatną efektywność i responsywność w tych zadaniach, w których nieprzerwanie przetwarzane są obrazy. Oprócz powyższego karta graficzna Condor GR6S-AD2000 spełnia liczne wymogi standardu SOSA, wspierając w tym względzie profile 2 modułów: 14.6.11-0 i 14.6.13-0. Zaprojektowano ją w taki sposób, żeby była również zgodna ze specyfikacjami środowiskowymi VITA 47.1 dotyczącymi temperatury, wstrząsów i wibracji.
Naścienny regulator temperatury GKW-02 produkcji Zamel
Z nieskrywaną radością firma Zamel przedstawia GKW-02 - w pełni funkcjonalny, naścienny regulator temperatury, który umożliwia inteligentne oraz wygodne zarządzanie ogrzewaniem domu. Dzięki temu regulatorowi, można zyskać dużą wygodę obsługi, a także zapewnić sobie pokaźne oszczędności i jeszcze większe możliwości rozbudowy na potrzeby własnego "smart home".
Najważniejsze cechy naściennego regulatora temperatury GKW-02:
- Estetyczny design - eleganckie urządzenie montowane na ścianie, zasilane napięciem: 230 V AC.
- Uniwersalne zastosowania - idealny do sterowania listwami grzewczymi, zaworami lub matami grzewczymi (z użyciem dodatkowych styczników lub przekaźników).
- Integracja z Supla - należyta kontrola nad temperaturą z poziomu aplikacji w telefonie, możliwość tworzenia harmonogramów ogrzewania i dostosowania komfortu cieplnego.
- Dotykowe pola wyzwalaczy - 3 podświetlane pola, które można programować, aby szło sterować inteligentnym domem i tworzyć własne scenariusze automatyzacji.
Dwukanałowy odbiornik radiowy MINIMARK
Ten przemysłowej klasy produkt umożliwia słanie impulsów sterujących na spore odległości. Dla zadań użytkownika przewidziano możliwość wykonywania dwukierunkowej komunikacji, dzięki której w stronę nadajnika realizuje się transmisję zwrotną sygnału, ażeby potwierdzić wprost prawidłowe wysterowanie odbiornika. Jest to niewątpliwie rozwiązanie przeznaczone do współpracy z szeroką klasą: sterowników bram, rolet, a także innych urządzeń automatyki. Dostarczane w obudowie natynkowej może być bez problemu montowane na zewnątrz i jest przeznaczone do pracy m.in. w halach lub magazynach.
Parametry techniczne:
- Napięcie zasilania: 12-24 V AC/DC
- Stosowana modulacja radiowa: CSS
- Częstotliwość pracy: 868,30 MHz/868,45 MHz
- Rodzaj komunikacji: dwukierunkowa
- Zabezpieczenie transmisji: szyfr AES-128
- Impedancja wejściowa anteny: 50 Ω
- Wyjścia przekaźnikowe: 2x NO/NC
- Wejście sterujące typu NO
- Temperatura pracy: od -20 do 55°C
- Gabaryty płytki odbiornika: 8,4x4,4x1,6 cm
- Gabaryty zewnętrzne obudowy: 12,2x5x2,5 cm
- Obudowa: bryzgoszczelna plastikowa, o stopniu ochrony IP43
- Sposób montażu: na zewnątrz lub w obudowach innych urządzeń
Jednofazowe zasilacze UPS z serii Omega RT
Niniejsze zasilacze wyróżnia przede wszystkim niezastąpiona technologia "true online" wraz z możliwością dostarczania napięć o małych poziomach zniekształceń harmonicznych. Mieć zagwarantowaną sprawność energetyczną większą niżli 98%, to jest jak wygrać los na loterii, a prócz tego, w zależności od potrzeb użytkownika, związane z tą serią rozwiązania sprzedaje się zarówno w wersji Rack, jak i Tower. Przynależące do serii Omega RT zasilacze separowane są od sieci zasilającej i praktycznie zawsze oferują niezniekształcone napięcia - sprawdzone dla przeogromnej liczby wrażliwych urządzeń. W przypadku wariantów o mocy: 6 lub 10 kVA zastosowania w tych zasilaczach mają porty dla pracy równoległej. Z kolei dla niezawodnego działania prezentowane zasilacze funkcjonują w strukturze N+X, która z łatwością rozszerza bezpieczeństwo systemu. Dwa pojedyncze zasilacze tworzą równoległy układ dla obciążenia. Gdy jeden z zasilaczy działa nieprawidłowo, drugi może natychmiast przejąć całe obciążenie. Pozwala to na zyskanie należytej stabilności zasilania, gdy wymagana jest praca w trudnych środowiskach. Nie ulega wątpliwości, że zasilacze z serii Omega RT uwzględniają manualny przełącznik tzw. "bypassu serwisowego". Ich użytkownicy mogą monitorować przedstawione rozwiązania z zastosowaniem interfejsów: USB lub RS-232, a dodatkowo, dzięki specjalnemu przewodowi komunikacyjnemu, mogą w wydolny sposób - z poziomu dowolnego komputera, zarządzać zasilaczami, o których przed chwilą wspomniano.
Reduktory ślimakowe UNICASE o zwiększonym momencie obrotowym
Dzięki temu, że w reduktorach ślimakowych UNICASE momenty obrotowe są zwiększone, nie trzeba dłużej stosować wyszukanych rozwiązań. Według deklaracji producenta w rzeczonych reduktorach wydajność oczekiwana jest teraz wyższa o minimum 10-15% - przy zachowaniu dotychczasowych wymiarów i wyglądu, a także przy znacznej oszczędności miejsca poprzez dobór odpowiedniego egzemplarza, zależnie od docelowego przeznaczenia. W chwili bieżącej serię reduktorów ślimakowych UNICASE wyróżnia moment obrotowy z zakresu wartości: 90-3000 Nm. Szczególnie w wymagających środowiskach wytrzymałe elementy mechaniczne, co są obecne w opisywanych reduktorach działają nie tylko niezawodnie, lecz też optymalnie, ze szczególnym uwzględnieniem gniazd łożyskowych, które są zwiększone. Zapewniona jest przy tym zupełnie cicha praca, w połączeniu ze sporą przeciążalnością i solidną konstrukcją. Ogromne obciążenia osiowe oraz promieniowe nie stanowią żadnego problemu. Wymagana niezawodność i spora żywotność są gwarantowane tak samo, co żeliwne obudowy, w których dostarczane są reduktory ślimakowe UNICASE. Reduktory te występują w różych wariantach dedykowanych licznym aplikacjom - np. jako rozwiązania z wałem drążonym i pełnym, czy do instalacji na wale, kołnierzu, albo na łapach. Mogą być stosowane bez trudu jako nieocenione rozwiązania, choćby w przypadku niestandardowych zastosowań, których obecnie jest co nie miara, jeśli chodzi o współczesny przemysł.
Elektroniczne wyłączniki nadprądowe 24 V z serii 787-36xx
W celu zabezpieczenia odbiorników zasilanych napięciami 24 V coraz częściej odchodzi się od "klasycznych" rozwiązań na rzecz wysoce zaawansowanych zabezpieczeń. Elektroniczne wyłączniki nadprądowe 24 V z serii 787-36xx używane są w różnych gałęziach przemysłu, w których stosuje się czujniki i elementy wykonawcze oraz inne odbiorniki elektryczne. Mowa tu w szczególności o przemyśle procesowym czy wytwórczym, jak również o motoryzacji oraz energetyce. Dzięki niewielkiej szerokości (3,2 cm), opisywane wyłączniki stanowią najwęższe zabezpieczenia, które obecne są w sprzedaży i należą do grupy produktów elektronicznych. Zastosowanie elektronicznych wyłączników nadprądowych z rodziny 787-36xx przekłada się wprost na oszczędność miejsca równą do 50% w porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych. Każdy kanał w wyłącznikach można z łatwością obsłużyć za pomocą: podświetlanego diodą LED przycisku włączania, wyłączania i resetu, a także bezpotencjałowego styku sygnałowego (nie inaczej). Żądany prąd wyzwalania dostosowuje się poprzez przełącznik obrotowy. Z kolei wielowtyki i oferowana przez nie ochrona umożliwiają wstępne, bezbłędne oprzewodowanie, jak też namacalnie skracają czas instalacji, gwarantując rozbudowę aplikacji, które chronione są przez wyłączniki zaprezentowane w ramach serii powyżej opisanej.
Oprogramowanie iiQWorks do produkcji cyfrowej na wyższym poziomie
Prezentowane oprogramowanie przełamuje z łatwością sporo barier między poszczególnymi etapami produkcji, sprawiając, że stosowanie robotów staje się dużo prostsze niż dotychczas. W połączeniu z systemem operacyjnym iiQKA.OS2 gwarantowane jest niezawodne tworzenie wiernych kopii cyfrowych robotów, dzięki czemu można przeprowadzić studia wykonalności, jak również rozbudować istniejące instalacje lub precyzyjnie zaplanować nowe zwłaszcza dla szeregu ważkich projektów, takich jak Brownfield czy Greenfield. Nieodzownym składnikiem oprogramowania iiQWorks jest narzędzie iiQWorks.Sim, dzięki któremu roboty z firmy KUKA można sprawdzać poprzez realistyczne symulacje (tj. bez dostępu do zasobów sprzętowych). Za sprawą przemyślanej architektury zapewnione jest od ręki precyzyjne dopasowanie się do indywidualnych wymogów klientów, dla których w szczególności mogą być wdrażane żądane moduły bez wprowadzania zmian w dotychczasowej konfiguracji. Można wręcz powiedzieć, iż na dobrą sprawę opisywane oprogramowanie umożliwia kompleksową digitalizację produkcji - od pierwszych konfiguracji, poprzez fazę planowania, aż po wirtualne uruchamianie. Jest to z pewnością atrakcyjny produkt dla wszystkich przedsiębiorstw, warunkujący wydajniejsze i przyszłościowe kształtowanie procesów produkcji niezależnie od tego, gdzie są one czynione i czego dokładnie one dotyczą.
Zobacz również:
- Firma Emitel testuje standard telewizji mobilnej 5G Broadcast
- Komputery przemysłowe XP500
- Konferencja Digi@Industry 2025 już za nami
- Mechaniczny programator czasowy OR-PRE-468
- Laserowy skaner bezpieczeństwa S300 Mini
- Najnowsza klasa wydajnych materiałów emitujących światło
- Przemysłowe kamery spawalnicze MeltView
- Rozgałęźnik linii transmisyjnej wRS485EXTB.101
Dowiedz się więcej na temat:
AVT Korporacja, Centrum Elektroniki Stosowanej CES, DTM System Daniel Kujawski, Eaton, EIZO, Emitel, KUKA, NORD Drivesystems, NVIDIA, Politechnika Warszawska (PW), ORNO, SICK, Siemens, WAGO, Wayy, ZALCO, Zamel