Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 31.10.2024 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. lasery, łączniki i łożyska, a także punkty dostępowe.

SIMOCODE M-CP produkcji Siemens: innowacyjny system zarządzania pracą silników dla rozdzielnic przemysłowych

Dzięki możliwości wyboru między montażem na panelu przednim lub szynie DIN, to unikalne, wszechstronne rozwiązanie pozwala na oszczędne zagospodarowanie przestrzeni, redukując znacząco różne koszty instalacji. Opracowany przez firmę Siemens system z łatwością został przemyślany pod kątem dowolnych modułów wysuwnych w rozdzielnicach niskiego napięcia. Dostępne w systemie 4 wyjścia przekaźnikowe obok 6 wejść cyfrowych skutecznie eliminują, jeśli zachodzi taka potrzeba, konieczność stosowania dodatkowych modułów. Aby umożliwić szybką i niezawodną transmisję danych, SIMOCODE M-CP bazuje na komunikacji Single Pair Ethernet (SPE), która: zmniejsza złożoność okablowania i spełnia liczne wymogi, które stawia się rozdzielnicom niskiego napięcia. Dzięki wbudowanym funkcjom diagnostycznym, system, który oferuje Siemens, może pomóc wydłużyć żywotność silników, zapewniając ostrzeżenia z zamiarem poinformowania o kluczowych nieprawidłowościach. Długoterminowe aktualizacje oprogramowania układowego pomagają zapewnić, że SIMOCODE M-CP jest zawsze aktualny i funkcjonalny, a komunikację z modułami wysuwnymi prowadzi się na 2 przewodach. Jeden z przykładów zastosowań opisywanego systemu stanowi integracja monitoringu stanu razem z systemem zarządzania pracą silnika. Kluczowe parametry pracy napędu mogą być teraz dość łatwo śledzone z pomocą modułów pomiaru prądu i napięcia, co upraszcza konfigurację. 

System zarządzania pracą silników SIMOCODE M-CP

Pikosekundowy laser PIKO-SEK firmy Laser Hi-Tech do celów zabiegowych

W ramach lasera PIKO-SEK tworzone są krótkie, mierzone w pikosekundach impulsy światła. Jego stosowanie nie powoduje bolesnego przegrzania skóry, dając szansę na bardzo szybką i trwałą jej regenerację bez ryzyka powstania przykrych powikłań. Znajduje on zastosowanie w eliminacji m.in. pigmentacji, tatuażu i makijażu permanentnego, a także w innych zabiegach, które można bezpiecznie przeprowadzać na skórze - nie powodując w niej zmian i uszkodzeń. Doskonale oddziałujący na fibroblasty pikosekundowy laser PIKO-SEK z łatwością umożliwia przeprowadzenie m.in. nieablacyjnego resurfacingu skóry przy pomocy filtru 755 nm, by móc skutecznie zniwelować efekty upływającego czasu. Występuje m.in. czerwona dioda, która na dobrą sprawę naprowadza wiązkę lasera na określone wcześniej punkty zabiegowe, podczas gdy obsługa lasera PIKO-SEK odbywa się z poziomu kolorowego ekranu o przekątnej 10". Dla potrzeb wspomnianego przed chwilą filtra 755 nm, zastosowano niepowtarzalną technologię skupionego plastra miodu, przy wbudowanej głowicy emitującej światło o energii rzędu: od 10 do 2000 mJ/cm2 oraz 3 dodatkowych filtrach: 532, 1064 i 1320 nm, obok 755 nm. W zestawie znajdują się specjalne okulary ochronne zarówno dla pacjentów, jak i operatora PIKO-SEK.

Pikosekundowy laser PIKO-SEK

Specyfikacja techniczna pikosekundowego lasera PIKO-SEK:

  • Długość fali wiązki lasera: 1064 nm
  • Dostępne filtry: 532, 755, 1064, 1320 nm
  • Specjalna dioda naprowadzająca - czerwony laser 650 nm
  • Czas trwania impulsu: 2000 ps
  • Częstotliwość powtarzania: 1-15 Hz (regulowana)
  • Rozmiar plamki: 2-6 mm (regulowany)
  • Kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 10"
  • Napięcie zasilania: 220-240V (50/60 Hz)
  • Wymiary: 115×40×36 cm
  • Waga: 20 kg
Pikosekundowy laser PIKO-SEK

Zoptymalizowana wersja bezsmarowych łożysk igubal ESQM firmy igus

Od blisko już 15 lat łożyska igubal ESQM stosowane są przy montażach ruchomych modułów fotowoltaicznych, któe automaatycznie ustawiają się do Słońca. Przyszła teraz pora na pokaz ich najnowszej, zoptymalizowanej wersji, tj. igubal ESQM 2.0, do budowy której zastosowano unikalne tworzywa sztuczne. Do wspomnianej wersji przymocowany jest kwadratowy profil, z łatwością robiący za wspornik modułów PV obok dzielonej oprawy i 2 sferycznych półpowłok. Od teraz 2 sferyczne półpowłoki mają: kształt litery U i zintegrowaną szczelinę, dzięki czemu kable mogą być teraz prowadzone także przez łożysko. Za sprawą 2 małych bolców, które są zamieszczone pod oprawą, zapewniona jest prosta i bezślizgowa instalacja, a z kolei smukła konstrukcja przekłada się na dodatkową przestrzeń montażową. Jest też dostępna unikatowa poprzeczka rozszerzająca z metalu, która pozwala bezpiecznie podtrzymywać czaszę kulistą w oprawie. Zastosowanie bezsmarowych komponentów redukuje koszty konserwacji, a także zapobiega ryzyku przedostania się środka smarnego do gleby na otwartych przestrzeniach, z zasady związanych z parkami solarnymi. Przekłada się to na niezwykle płynną łożyska igubal ESQM 2.0 - produktu, który z łatwością pracuje "na sucho" i jest to jego zasadniczy atut.

Bezsmarowe łożysko igubal ESQM 2.0

Nowa generacja łączników Sonata Touch: ładne szronione szkło i nowoczesny design

W ostatnim czasie łączniki nowej generacji z serii Sonata Touch zyskują wysokie uznanie, dla miłośników nowoczesnych rozwiązań technologicznych i designu wnętrz wręcz nieocenione i kluczowe. Dostępne w tychże łącznikach panele dotykowe zostały wykonane ze szronionego szkła w eleganckiej białej lub czarnej wersji kolorystycznej, które spełniąją oczekiwania wielu różnych, zwłaszcza najbardziej wymagających użytkowników, którym zalecane są te łączniki. Za sprawą użycia szronionego szkła w łącznikach Sonata Touch nowej generacji, zapewniana jest subtelna estetyka, która z łatwością komponuje się z minimalistycznymi wnętrzami bądź klasycznymi aranżacjami, dodając im delikatnego i współczesnego charakteru. Wystarczy tak naprawdę tylko jedno kliknięcie, żeby włączyć, wyłączyć lub regulować intensywność światła w pomieszczeniu, a intuicyjne i komfortowe sterowanie bez użycia klasycznych przycisków w rzeczy samej jest zagwarantowane. Szronione szkło w łącznikach Sonata Touch jest odporne, w znacznym stopniu, na zarysowania i ślady palców, co sprawia, że zachowują swój właściwy, nieskazitelny wygląd przez dosyć długi czas. Zaprojektowane z myślą o trwałości i komforcie użytkowania łączniki nowej generacji z serii Sonata Touch sprawdzają się tam, gdzie design z funkcjonalnością muszą iść w parze. W przypadku osób, które cenią sobie jasne, przestronne wnętrza, znakomitym pomysłem będzie użycie białej wersji opisywanych łączników, która, na dobrą sprawę, rozprasza światło, tworząc efekt subtelnej gry odbić i cieni. Z kolei miłośnikom bardziej wyrazistych akcentów poleca się zastosowanie czarnej wersji łączników, o matowym odcieniu czerni, który podkreśla luksusowy charakter pomieszczenia, nadając mu wybornego wyglądu - niezwykle nowoczesnego, a zarazem eleganckiego.

Przykładowy łącznik nowej generacji z serii Sonata Touch

Firma LG Electronics ogłasza zwycięzców hackathonu «webOS 2024»

Deweloperzy z całego świata ubiegali się o możliwość prezentacji swych pomysłów na usługi czy aplikacje przeznaczone dla telewizorów LG Smart TV z systemem operacyjnym webOS. Z punktu widzenia zgłoszeń, nadesłano ich łącznie 300 z 50 państw świata, a finaliści "webOS 2024" zostali zaproszeni do prezentacji swoich koncepcji na scenie przed: kierownictwem LG Electronics, a także przedstawicielami prawie 300 wiodących firm na rynku (globalni gracze). 3 najlepsi uczestnicy hackathonu "webOS 2024" uzyskali możliwość współpracy z zespołami programistów LG Electronics celem wdrożenia własnych pomysłów do systemu webOS. Będą mieli także możliwość kontynuacji tejże współpracy, aby przygotować przyjazne i gamingowe rozwiązania dla nowych telewizorów firmy LG Electronics. Wszystkim finalistom hackathonu, który zorganizowano, przyznano następujące nagrody: 100 tysięcy dolarów - za 1. miejsce, 80 tysięcy dolarów - za 2. miejsce oraz 50 tysięcy dolarów - za 3. miejsce. 

Zwycięzca nagrody głównej: The Quest of Sunflower od Couchplay

Jest to gra przygodowa bazująca na historii wygenerowanej przez sztuczną inteligencję (AI), z efektowną grafiką, wciągającym dźwiękiem i responsywną rozgrywką - w sam raz dla całej, dosłownie, rodziny.

Drugie miejsce: Signs of Magic autorstwa Lukasa Klingsbo

Ta osadzona w magicznym świecie gra podąża za czarodziejem Elowenem, który z całych sił i woli walczy z najeźdźcami znanymi jako Astromentals. Wykorzystywane są czujniki pilota LG Magic, by stworzyć wciągające wrażenia ożywiające akcję.

Trzecie miejsce: Thormdeil: Into the Unknown autorstwa TV Games

Pierwsza gra RPG dla jednego gracza, opracowana tylko na platformę Smart TV, obejmująca, w szczególności sezonową zawartość generowaną przez sztuczną inteligencję (AI). Biorące w tej grze udział osoby przemierzają mroczne lochy i stawiają czoła wyzwaniom, odkrywając po drodze ukrytą prawdę.

Zwycięzcy hackathonu "webOS 2024"

Centrum Efektywnej Prefabrykacji Szaf Sterowniczych - wyjątkowo ciekawe i warte odwiedzin miejsce, które należy do Phoenix Contact

Ulokowane we wrocławskiej siedzibie firmy Phoenix Contact, otwarte we wrześniu 2024 roku Centrum Efektywnej Prefabrykacji Szaf Sterowniczych to z pewnością miejsce, które warto z ciekawości lub poczucia obowiązku odwiedzić bez względu na poziom wiedzy technicznej (to akurat jest nieważne). Zwiedzanie tego centrum, z ekspertem, trwa blisko 4 godziny i jest ono darmowe, mimo konieczności uprzedniej rezerwacji na stronie internetowej Phoenix Contact. Oferowane przez Phoenix Contact rozwiązania powiązane z szafami sterowniczymi stanowią, w rzeczy samej, produkty, które zmniejszają koszt i czas prefabrykacji tych szaf. W otwartym, zupełnie niedawno, Centrum Efektywnej Prefabrykacji Szaf Sterowniczych można sprawdzić w jaki sposób innowacyjne technologie wraz z zoptymalizowanymi procesami produkcyjnymi mogą znacząco podwyższyć jakość szaf sterowniczych. W szczególności kierownicy i liderzy, a także dyrektorzy, brygadziści, specjaliści LEAN i inżynierowie produkcji są mile widziani, by móc zobaczyć na miejscu takie działania jak:

  • projektowanie i integracja danych w programach CAE,
  • docinanie szyn i koryt kablowych,
  • montaż elementów na szynie DIN,
  • wydruk oznaczników,
  • prefabrykacja przewodów,
  • montaż w szafie sterowniczej.

Adres, pod którym znajduje się Centrum Efektywnej Prefabrykacji Szaf Sterowniczych firmy Phoenix Contact jest następujący: ul. Bierutowska 57-59, Budynek 3A, 51-317 Wrocław.

Wnętrzne Centrum Efektywnej Prefabrykacji Szaf Sterowniczych firmy Phoenix Contact

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

AVT Korporacja, Eaton, EIZO, igus, Laser Hi-Tech, LG Electronics (LG), NJORD Energy, Orange, OSPEL, Phoenix Contact, Politechnika Warszawska (PW), Siemens, TAURON, Transfer Multisort Elektronik (TME), Zyxel Networks

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: Centrum Efektywnej Prefabrykacji Szaf Sterowniczych, igubal ESQM 2.0, PIKO-SEK, SIMOCODE M-CP, SLC, Sonata Touch
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Theremin
1/10 Lew Termen i Leon Theremin to ta sama osoba. Które nazwisko pojawiło się później?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"