EX141 firmy TP-Link - router Wi-Fi 6 z TR-069 i Aginet Config
Oprogramowanie urządzenia zawiera szereg przydatnych funkcji takich jak chociażby zdalne zarządzanie, za pomocą protokołu TR-069, czy możliwość wgrywania domyślnej konfiguracji operatora z użyciem narzędzia Aginet. Takie rozwiązanie pozwala istotnie zredukować koszty obsługi miejscowej - poprzez zdalne przeprowadzanie aktualizacji ustawień i diagnostyki, co na dobry sposób ułatwia wdrażanie wszelkich urządzeń do sieci niezależnie od ich lokalizacji. Oferowany przez TP-Link router EX141 pracuje w standardzie 802.11ax (Wi-Fi 6), zapewniając i stanowiąc 1500 Mb/s łącznej przepustowości w 2 pasmach transmisji: do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz i do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Dzięki funkcji Smart Connect użytkownik widzi jedną nazwę sieci (SSID), a router sam decyduje, czy ma skorzystać z pasma 2,4 GHz, czy 5 GHz. Za optymalizację wydajności Wi-Fi odpowiada funkcja Airtime Fairness, która promuje cały czas użytkowników, którzy są w stanie przesłać większą liczbę danych, w danym przedziale czasu. Dzieje się to przy 4 antenach, które zapewniają doskonały zasięg, a także wspierane są przez technologię kształtowania wiązki Beamforming, która powiększa siłę sygnału nadawanego w stronę urządzeń.
Najnowszy router EX141 obsługuje też technologię EasyMesh, dzięki czemu może ustanawiać jednolitą sieć WiFi Mesh, pokrywającą cały dom za pomocą dodatkowego routera EX141 bądź innego modelu zgodnego z EasyMesh. Zapewnia to nieprzerwaną transmisję danych podczas przemieszczania się użytkownika po domu, a urządzenia obecne w sieci Wi-Fi automatycznie łączą się z routerem lub wzmacniaczem o najsilniejszej - w zadanej chwili czasu, sile sygnału. Proces ten jest niezauważalny dla użytkowników, dzięki czemu korzystanie z internetu jest w istocie wygodne. Istnieje także możliwość budowy szybkiej i wydajnej sieci kablowej, dzięki 3 gigabitowym portom LAN oraz gigabitowemu portowi WAN.
Jedną z przydatnych funkcji routera EX141 jest opcja zdalnego zarządzania routerem poprzez protokoły: TR-069, TR-098, TR-181, TR-111 i TR-143. Pozwala to operatorom na w pełni zdalną i wygodną konfigurację oraz zarządzanie urządzeniami poprzez ACS (ang. Auto-Configuration Sever). Dzięki temu mogą oni zredukować do minimum ilość kosztownych wizyt serwisowych u klientów. Co więcej, narzędzie Aginet Config umożliwia wgranie domyślnej konfiguracji ISP dla wszystkich urządzeń w sieci. Co istotne, ustawienia te zostaną zachowane nawet wtedy, gdy klienci zresetują swoje urządzenia do ustawień fabrycznych.
Sufitowy punkt dostępowy EAP680 firmy TP-Link
Jest to połączenie wydajnej łączności Wi-Fi 6, a także smukłej obudowy o wysokości 3,25 cm. Urządzenie zapewnia przepustowości Wi-Fi sięgające do 1148 Mb/s w paśmie 2,4 GHz czy do 4804 Mb/s w paśmie 5 GHz. Wykorzystuje zaawansowane technologie, w tym: HE160, 1024-QAM, OFDMA, MU-MIMO, Beamforming czy Airtime Fairness, co przekłada się na pracę sieci. Najnowszy punkt dostępowy EAP680 zapewnia płynny roaming Wi-Fi oraz obsługuje Omada Mesh, umożliwiając bezprzewodowe łączenie punktów dostępowych. To także rozwiązanie na dobrą sprawę dbające o bezpieczeństwo sieci, oferujące m.in. szyfrowanie WPA3-Enterprise i Multi-SSID z możliwością związania z VLAN-em. Ten posiadający port 2.5G punkt dostępowy cechuje się smukłą obudową, która oszczędza miejsce i pozwala wpasować się w otoczenie w niezwykle estetyczny sposób. Dzięki zasilaniu PoE, w standardzie 802.3at, oraz dołączonemu do zestawu zasilaczowi DC 12V/2A, użytkownicy mają dużą swobodę wyboru źródła zasilania. Urządzenie doskonale sprawdza się w środowiskach z wieloma użytkownikami podłączonymi do sieci jedocześnie, takich jak: hotele, biura i sale konferencyjne.
Sufitowy punkt dostępowy EAP680 jest zgodny z platformą Omada SDN, która jednoczy gdy trzeba pracę wszystkich urządzeń sieciowych (routerów, switchy czy punktów dostępowych) i pozwala zarządzać centralnie całą infrastrukturą Wi-Fi i LAN, nawet gdy jest rozproszona. Z łatwością użytkownik może cieszyć się sporą elastycznością zarządzania, stabilnością sieci, zaawansowanymi zabezpieczeniami i sporą wydajnością. Dla użytkowników, którzy preferują mobilne rozwiązania, dostępna jest aplikacja Omada, umożliwiająca m.in. podgląd ustawień i zarządzanie siecią na smartfonie.
Wysokowydajna seria zapór sieciowych Zyxel Networks zapewnia szybkość i bezpieczeństwo
Seria USG FLEX H zapewnia: unikatową wydajność, VPN i Unified Threat Management (UTM) razem z przepustowością: 1-10G, oferując małym i średnim firmom wystarczającą pojemność, żeby sprostać wymaganiom sieciowym. Wybrane modele wyposażone są w opcje Power over Ethernet (PoE) - z budżetem mocy poniżej 30 W, aby zapewnić płynną oraz stabilną łączność. Aby przeciwdziałać coraz bardziej złożonym cyberzagrożeniom, seria USG FLEX H użytkuje z łatwością chmurę opartą na sztucznej inteligencji (AI), by zapewnić wielowarstwową ochronę programową. Wykorzystywane są takie koncepcje jak: sandboxing i ochrona przed złośliwym oprogramowaniem oraz filtrowanie DNS/IP/URL, system zapobiegania włamaniom (IPS) czy z pewnością kontrola aplikacji. Wszystko to objęte zostało jednym kluczem licencyjnym - Zyxel Networks SecuExtender VPN Client. Seria USG FLEX H ułatwia zadania zarządzania sieci czy też gwarantuje lokalną i centralnie zarządzaną ochronę przy pomocy chmury Zyxel Networks Nebula. Administratorzy sieci mogą szybko instalować urządzenia z pomocą aplikacji Nebula i dogodnie przełączać się między graficznym interfejsem użytkownika urządzenia, a centrum sterowania Nebula. Gwarantuje to bezpieczne połączenia i daje scentralizowane zarządzanie urządzeniami przewodowymi, bezprzewodowymi oraz zabezpieczającymi. Seria USG FLEX H, powstała z myślą o doświadczeniu użytkowników, wyposażona została w rewelacyjny system operacyjny uOS. System ten zapewnia prosty, nowoczesny i intuicyjny interfejs. Rozszerza on ogólną użyteczność, czy szybkość reakcji podczas przetwarzania danych. Dedykowany pulpit nawigacyjny oferuje przejrzysty, kompleksowy przegląd zabezpieczeń całej sieci, pomagając administratorom w szybszym podejmowaniu świadomych decyzji, żeby skutecznie reagować na zagrożenia w sieci.
Radiowy czujnik wiatru z sensorem nasłonecznienia RCW-21 produkcji Zamel
Jest to rozwiązanie do weryfikacji: prędkości wiatru (0-99 km/h) i natężenia oświetlenia (0-99 000 lx). Przeznaczone jest do zasadniczej współpracy ze sterownikami SFP-22, lecz nie tylko. Oferowany przez Zamel czujnik zabezpiecza żaluzje przed ich uszkodzeniem wskutek bardzo silnego wiatru. Przekroczenie określonego progu prędkości wiatru wywołuje automatyczne w istocie zwinięcie żaluzji i zablokowanie funkcji sterowania na określony czas. Z działaniem tej funkcji można powiązać wysyłanie powiadomień push na urządzenie mobilne np. smartfony i tablety. Oprócz współpracy z SFP-22 mierzone wartości prędkości wiatru i mierzone wartości natężenia oświetlenia można wykorzystać w funkcjach logicznych przy współpracy RCW-21 z kontrolerem EFC-01. Urządzenie przystosowane jest do montażu na zewnątrz pomieszczeń.
Specyfikacja czujnika RCW-21:
- Napięcie zasilania: 12 V
- Współpraca ze sterownikami żaluzji fasadowych SFP-22
- Współpraca z kontrolerem EFC-01 - w ramach systemu EXTA LIFE
- Ustawiane progi zadziałania dla czujnika wiatru (10 progów) - w zakresie: 0-90 km/h (przy współpracy z SFP-22),
- Pomiar natężenia oświetlenia - w zakresie: 0-99 000 lx
- Opcja aktywacji blokady sterownika SFP-22, po przekroczeniu progu związanego z czujnikiem wiatru - skutkuje to automatycznym zwinięciem żaluzji i blokadą sterowania na ustalony czas
- Prezentacja prędkości wiatru i wartości natężenia oświetlenia - na wyświetlaczu i w aplikacji
- Możliwość użycia w funkcjach logicznych w połączeniu z EFC-01
- Montaż natynkowy
- Możliwość montażu na zewnątrz - stopień ochrony IP44
- Zasięg działania: do 200 m - w terenie otwartym
- W zestawie znajduje się zasilacz typ ZNP-02-12
Jeszcze większa elastyczność dzięki nowym opcjom dla serii VisuNet FLX
Modułowa platforma VisuNet FLX, od Pepperl+Fuchs, gwarantuje maksymalną elastyczność dla monitorów komputerowych. Oferuje ona różne systemy HMI do szeregu zastosowań oraz wymagań instalacyjnych w strefach ATEX i IECEx 2/22, jak również w strefach różnych od Ex. Uniwersalna konstrukcja VisuNet FLX zapewnia: precyzyjną konfigurację rozwiązań HMI oraz skuteczną i szybką adaptację w terenie. Firma Pepperl+Fuchs umożliwia teraz korzystanie na dobrą sprawę z modułowej platformy HMI na zewnątrz. Oprócz obudowy ze stali nierdzewnej, przewidziana jest nowa, aluminiowa obudowa do urządzeń z serii VisuNet FLX. Urządzenia tej serii mogą być używane w temperaturze: od -20 do 50°C, na zewnątrz. Solidna i aluminiowa obudowa zapewnia nie tylko optymalne rozpraszanie ciepła, ale i wysoką trwałość. Wszystkie urządzenia serii mają optycznie złączony wyświetlacz, jak również można zaistalować osłony przeciwsłoneczne po bokach, na górnej krawędzi i z tyłu, które służą też jako ochrona przed: deszczem i innymi warunkami środowiskowymi.
Oprócz opcji korzystania z czytników RFID jako zewnętrznego urządzenia peryferyjnego, jest też możliwość integracji czytnika RFID w obudowie. Tym sposobem użytkownika można, jeśli trzeba, w bezpieczny sposób uwierzytelniać. Zdalne monitory VisuNet FLX wyposażone są, w istocie, w oprogramowanie układowe najnowszej generacji - VisuNet RM Shell 6. Bazujące na systemie operacyjnym Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021 oprogramowanie daje całkowity, w rzeczywistości, dostęp do systemu sterowania procesami i systemu zarządzania produkcją (MES) za pośrednictwem interfejsu Ethernet. Dzięki dodatkowemu oprogramowaniu VisuNet Control Center, użytkownicy mogą wygodnie zarządzać cienkimi klientami z centralnej stacji roboczej, eliminując w ten sposób długie, pracochłonne przemieszczanie się w terenie.
Siemens i Microsoft wprowadzają asystenta AI zwanego Siemens Industrial Copilot
Jest to generatywny, bazujący na sztucznej inteligencji (AI) produkt, który ma usprawniać, na dobrą sprawę, współpracę człowieka z maszyną, redukując czas realizacji zadań. Produkt ten pozwala użytkownikom na szybkie generowanie, optymalizowanie i debugowanie złożonego kodu wykorzystywanego w procesach automatyzacji, skracając długi czas trwania symulacji. Zadania, które wcześniej zajmowały całe tygodnie, mogą być teraz realizowane w kilka minut. Narzędzie Siemens Industrial Copilot pobiera przeróżne informacje dotyczące automatyzacji, a także symulacji procesów z Siemens Xcelerator - otwartej cyfrowej platformy biznesowej. Z łatwością opracowuje je, korzystając z rozwiązania Azure OpenAI, od Microsoft. Opracowany asystent jest w stanie generować liczne instrukcje dla personelu serwisowego i przedstawiać je w zrozumiałym dla niego języku. Tym sposobem inżynierowie zyskują błyskawiczny dostęp do narzędzi symulacyjnych, a Siemens, jak też i Microsoft przewidują, że oparte na sztucznej inteligencji tzw. copiloty już wkrótce będą pomagały wszystkim profesjonalistom. Wdrożenie asystenta planowane jest w wielu sektorach produkcyjnych, wliczając w to: motoryzację oraz budowę maszyn. Nowe rozwiązanie ma pomóc m.in. w budowaniu kodów do programowania systemów automatyki przemysłowej, np. robotów. Ma także służyć do wzrostu efektywności i skuteczności realizacji działalności operacyjnej, aby znacznie skrócić wszelkie przestoje.
TT6 102 Trishield - najnowsza linia nowych kabli koncentrycznych firmy TELKOM-TELMOR
Niewątpliwą zaletą kabli koncentrycznych TT6 102 Trishield jest ich przydatność, jeśli chodzi o aplikacje. Gwarantowana jest dosyć duża trwałość tych kabli i ochrona przed zakłóceniami. Wszystkie kable TT6 102 Trishield oparte są na standardzie RG6 i mają 3 warstwy ekranów w doskonały sposób chroniąc sygnały RF przed zakłóceniami. Zapewniona jest bardzo wysoka i niezmienna skuteczność ekranowania przynajmniej 110 dBi, obok przynależności do klasy A+. Uwzględniane są zarówno rdzenie stalowe z powłoką miedzianą, jak i rdzenie miedziane, jeśli chodzi o kable. Ich ekran jest typowo aluminiowy, a wszystkie ich modele dostępne są razem z certyfikacją reakcji ogniowej dwóch klas: Eca i Dca. Kable koncentryczne TT6 102 Trishield spełniają wymogi Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 6.11.2012 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, którym, w praktyce, powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Specyfikacja kabli koncentrycznych TT6 102 Trishield:
- Rdzeń o średnicy 1,02 mm - z miedzi lub powlekanej miedzią stali
- Pokrycie oplotu: powyżej 77%
- Dielektryk fizycznie spieniony
- Ekranowanie klasy A+
- Dostępne w rolkach o długości: 100 m i 305 m
- Trzy warstwy ekranowania (trishield)
Zobacz również:
- Cyfrowa rewolucja w kujawsko-pomorskich szpitalach
- Druga edycja Forum Akademickiego
- Firma Digi-Key Electronics przedstawia serię filmów «MedTech Beyond»
- Innowacyjna technologia przechwytywania rzeczywistości ożywia siedemnastowieczną Citadelle de Besançon we Francji
- Płynnie i bezpiecznie na ekstremalnym Hyperionie dzięki firmie ABB
- W ofercie SOS electronic: bezpieczne gniazda zasilania serii 7U firmy Finder
- Zautomatyzowane gniazdo montażowe od Atlas Copco
- Zestaw narzędzi programistycznych do świadczenia usług premium dla technologii 5G od firmy Ericsson
Dowiedz się więcej na temat:
ABB, AVT Korporacja, Asseco Data Systems, Atlas Copco, Digi-Key Electronics, Ericsson, Finder, Leica Geosystems, MathWorks, Microsoft, Oprogramowanie Naukowo-Techniczne, Pepperl+Fuchs, Siemens, SOS electronic, TELKOM-TELMOR, TP-Link, Zamel, Zyxel Networks