Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 9.09.2022 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości oraz kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. analizatory sygnałowe, przełączniki, punkty dostępowe oraz układy FPGA.

Scalony przełącznik IPS1025HF firmy STMicroelectronics

Firma STMicroelectronics wprowadziła do sprzedaży szybki przełącznik IPS1025HF. Jest to nieduży układ przeznaczony do pracy w trudnych, przemysłowych warunkach. Oferowany przez STMicroelectronics przełącznik reaguje na sygnały włączenia i wyłączenia w czasie poniżej 60 µs. Jest to osiągane przy 2 programowalnych ogranicznikach prądu. Przełączniki te pozwalają podbijać prąd przy aktywacji IPS1025HF. Zwiększa to elastyczność zasilania m.in. żarówek i silników, które wymagają wysokiego prądu szczytowego na starcie. Zakres napięcia zasilania IPS1025HF wynosi: 8,65-60 V. Na wyjściu IPS1025HF znajduje się jeden tranzystor MOSFET o kanale typu N i rezystancji Rds(on)=12,5 mΩ. Przełącznik IPS1025HF ma zabezpieczenia przed: przepięciem, zmniejszeniem napięcia, przeciążeniem, zwarciem oraz odłączeniem od masy i zasilania. Wewnętrzna diagnostyka obejmuje np. sygnalizację przeciążenia wyjścia czy sygnalizację przekroczenia temperatury złącza. Na wyposażeniu przełącznika znajduje się czujnik, który służy do pomiaru temperatury obudowy IPS1025HF. Układ spełnia normy: IEC 61000-4-2, IEC 61000-4-4 i IEC 61000-4-5. Zawarto w nim zacisk do prędkiego rozmagnesowywania. Przełącznik IPS1025HF oferowany jest w obudowach: PowerSSO-24 i QFN48L.

Scalony przełącznik IPS1025HF firmy STMicroelectronics

Microchip Technology informuje: kosmiczne układy FPGA rodziny RT PolarFire spełniają normę MIL-STD-883 Class B

Niejednokrotnie projektanci różnych, kosmicznych rozwiązań decydują się na wykorzystanie podzespołów elektronicznych, które spełniają normę MIL-STD-883 Class B. Jest to widoczne szczególnie w przypadku układów FPGA rodziny RT PolarFire firmy Microchip Technology. W celu spełnienia normy MIL-STD-883 Class B układy RT PolarFire przeszły dużą liczbę testów środowiskowych. Testy te pozwoliły stwierdzić m.in. odporność układów na promieniowanie kosmiczne. Przejście testów utorowało drogę do kwalifikacji: QML Class Q oraz QML Class V. Dostępne w układach łączniki programowalne są odporne na dawkę jonizującą powyżej 100 krad. Układy RT PolarFire mogą przebywać na orbicie ziemskiej bądź w dalekiej przestrzeni kosmicznej. Układy nie wykazują zaburzeń działania w warunkach promieniowania - są one odporne na zjawisko SEU (ang. Single Event Upsets). Nie potrzeba dodatkowych sposobów łagodzących skutki promieniowania - zmniejsza to nakład i koszty materiałów. Jak wyjaśnia wiceprezes ds. marketingu rozwiązań FPGA w firmie Microchip Technology, Shakeel Peera:

"Firma Microchip Technology to certyfikowany producent układów FPGA (...) do aplikacji kosmicznych. Firma wielokrotnie uzyskiwała kwalifikację klasy V dla układów FPGA oraz innych układów scalonych. Spełnienie normy MIL-STD-883 Class B stanowi duży krok w stronę rozwiązania (...) najtrudniejszych wyzwań w kosmosie, w tym redukcji przeciążenia spowodowanego przetwarzaniem sygnału satelitarnego (...). Rozpoczęliśmy ostatni etap kwalifikacji układów RT PolarFire FPGA dotyczący wymogów QML Class Q i QML Class V."

Rodzina RT PolarFire kosmicznych układów FPGA produkcji Microchip Technology

Nowość Pickering Electronics: małoprądowe przekaźniki kontaktronowe 113RF

Ostatnio w ofercie firmy Pickering Electronics pojawiły się nowe, małoprądowe przekaźniki kontaktronowe serii 113RF. Cechą tych przekaźników jest praca z sygnałami o maksymalnej częstotliwości 3 GHz. Zaprojektowane przez Pickering Electronics przekaźniki umożliwiają łatwe przełączanie prądów poniżej 0,5 A i mocy do 10 W. Przekaźniki 113RF mają rutenowe styki. Dzięki wewnętrznemu ekranowi z mumetalu, przekaźniki można układać w stosy bez ryzyka zakłócania się. Nowe przekaźniki przeznaczone są m.in. dla systemów czy urządzeń testowych. Przekaźniki są dostępne w 3 wersjach: SPDT, SPST i DPST. Znajdują się w nich cewki o napięciach: 3, 5 i 12 V. Żywotność przekaźników 113RF sięga prawie 250 milionów przełączeń. Jak wyjaśnia specjalista techniczny Pickering Electronics, Kevin Mallett:

"Przekaźniki kontaktronowe serii 113RF są szybsze od przekaźników elektromechanicznych (EMR), odznaczają się mniejszymi stratami mocy niż przekaźniki półprzewodnikowe (SSR) i charakteryzują się większą wydajnością względem rozwiązań MEMS."

Nowość Pickering Electronics: małoprądowe przekaźniki kontaktronowe 113RF

EAP650-Wall firmy TP-Link: nieduży punkt dostępowy Wi-Fi 6 z serii Omada

Jest to rozwiązanie, które umożliwia tworzenie centralnie zarządzanych sieci na ogromnych powierzchniach, w miejscach, w których przebywa znajduje się multum użytkowników naraz. Punkt dostępowy pracuje w standardzie Wi-Fi 6, obsługując m.in. hotele i konferencyjne sale. Dzięki modulacji 1024-QAM oraz technikom: OFDMA i MU-MIMO, przepustowość sieci staje się bardzo wysoka. EAP650-Wall oferuje szybkości do 2976 Mb/s w dwóch pasmach: do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz. Urządzenie oferuje płynny roaming, dzięki któremu połączenia głosowe nigdy nie są przerywane (mimo zmiany położenia).

Dostępna w EAP650-Wall technika kształtowania wiązki Beamforming gwarantuje stabilne połączenia w wymagających warunkach. Niezawodna technologia Band Steering umożliwia automatyczne przełączanie się na mniej obciążone zakresy Wi-Fi, pod warunkiem powstania sieci o identycznych identyfikatorach SSID oraz zabezpieczeniach. Funkcja Airtime Fairness przydziela priorytet użytkowników sieci, którzy przesyłają większe ilości danych w żądanym przedziale czasu - dzięki temu starsze datą urządzenia nie zmniejszają przepustowości sieci. Technologia Load Balance inteligentnie równoważy obciążenie pasm sieci, dzięki czemu ich wykorzystanie jest w pełni optymalne. Punkt dostępowy EAP650-Wall umożliwia stworzenie maksymalnie 16 sieci Wi-Fi z opcjami autoryzacji dostępu przez Facebooka lub wiadomości SMS, a także logowaniem za pomocą strony powitalnej, jednorazowych haseł dostępu oraz voucherów. Dzieje się to przy szyfrowaniu WPA3-Enterprise.

Logo firmy TP-Link

Punkt dostępowy może obsługiwać do 250 urządzeń naraz. Produkt wyposażono w 2 porty Gigabit Ethernet - uplink i downlink. EAP650-Wall zasilany jest poprzez PoE w standardzie IEEE 802.3at/af - zasilanie odbywa się tym samym kablem, po którym są wymieniane dane. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć koszty wdrożenia poprzez eliminację niepotrzebnego okablowania. Zarządzanie i konfiguracja EAP650-Wall odbywa się na trzy sposoby: przez kontroler, który eliminuje konieczność korzystania z serwerów, przewidziane na komputery oprogramowanie Omada Controller bądź chmurę i platformę Omada SDN, która integruje pracę m.in. punktów dostępowych, przełączników i bram sieciowych. Platforma pozwala w prosty i kompleksowy sposób zarządzać centralnie sieciami Wi-Fi i LAN z pomocą jednego interfejsu. Użytkownik zyskuje znaczną elastyczność zarządzania, stabilność, jak również zaawansowane zabezpieczenia i wydajność. Punkt dostępowy EAP650-Wall objęty został pięcioletnią gwarancją producenta.

Punkt dostępowy EAP650-Wall firmy TP-Link

Analizatory sygnałowe od Rohde & Schwarz: R&S FSV3050 i R&S FSVA3050

Opracowane przez firmę Rohde & Schwarz analizatory są dedykowane pracy z sygnałami o maksymalnej częstotliwości 50 GHz (lub więcej). Dzięki znacznej szybkości pomiarów oraz szerokości pasma 200 MHz, analizator R&S FSV3050 umożliwia błyskawiczne rozpoznanie sygnałów. Jest to przyrząd przeznaczony dla fabryk i laboratoriów. W przypadku analizatora R&S FSVA3050 obowiązuje znaczący zakres dynamiki przy poziomie szumów -127 dBc/Hz. Analizator ten cechuje szerokość pasma 1 GHz. Wspomaga on realizację zadań takich jak: linearyzacja wzmacniaczy mocy, przechwytywanie krótkich zdarzeń i detekcja sygnałów o zmiennej częstotliwości. Podstawowym zastosowaniem analizatorów R&S FSV3050 i R&S FSVA3050 są systemy komunikacji 5G NR, które uwzględniają pasmo częstotliwości FR2 n262 (47,2-48,2 GHz). Dzieje się to przy dwóch wersjach urządzeń: R&S FSV3-B54G - dla analizatora R&S FSVA3050, która podwyższa maksymalną częstotliwość analizowanych sygnałów do 54 GHz (co obejmuje pasmo FR2-1 o częstotliwości końcowej 52,6 GHz) oraz FSV3-B710 Enhanced Performance - dla analizatorów: R&S FSV3050 i R&S FSVA3050, która oferuje lepszy poziom szumów, mniejszą wartość parametru DANL (ang. Displayed Average Noise Level) i (jedynie dla analizatora R&S FSVA3050) najmniejszą częstotliwość sygnałów równą 2 Hz.

Analizatory sygnałowe od Rohde & Schwarz: R&S FSV3050 i R&S FSVA3050

Przemysłowe, antybakteryjne przyciski Harmony od firmy Schneider Electric

Firma Schneider Electric wychodzi naprzeciw oczekiwaniom branży przemysłu i wprowadza antybakteryjne przyciski Harmony. Przyciski te ułatwiają pracę w wielu zakładach, wydatnie redukując ryzyko zachorowalności. Występująca w powłoce przycisku Harmony domieszka srebra wraz z biobójczym preparatem skutecznie ogranicza rozwój drobnoustrojów i bakterii o 99% (po 2 godzinach od dotknięcia przycisku). Higieniczna powłoka zapobiega tworzeniu się nieprzyjemnych zapachów, plam i odbarwień. Jest ona odporna na korozję i uszkodzenia. Antybakteryjne przyciski Harmony są przeznaczone dla zróżnicowanych elementów maszyn przemysłowych. Przyciski występują w wielu kolorach i oznaczeniach. Wyróżnia je prostota i wydajność - każdy z nich zaprojektowany został do wykonania prawie 10 milionów operacji. Zakres temperatury pracy przycisków waha się od -40 do 70°C. Jak wspomina szef produktu w firmie Schneider Electric, Karol Witkowski:

"Do tej pory jedyną pewną metodą dezynfekcji (...) było spryskiwanie tych elementów, które są często dotykane (...). Elementy te nie zyskują (...) właściwości antybakteryjnych na długo. Wraz z wyparowaniem płynu kończy się jego działanie. Stąd powstał pomysł stworzenia (...) przycisków z nieścieralną, bezpieczną powłoką."

Logo firmy Schneider Electric

Z kolei dyrektor kanału dystrybucji automatyki przemysłowej w firmie Schneider Electric, Marek Grzegorczyk dodaje:

"Wprowadzenie w życie higienicznych praktyk (...) wpływa na redukcję absencji chorobowych i ograniczenie stresu wywołanego obawą przed zakażeniem. Chcemy przygotować podmioty na nadejście kolejnych fal pandemii i dać ich pracownikom poczucie (...) bezpieczeństwa w miejscu pracy. Antybakteryjne przyciski Harmony można przetestować w pełni bezpłatnie - wystarczy wypełnić krótki formularz."

Przemysłowe, antybakteryjne przyciski Harmony od firmy Schneider Electric

Zaproszenie na wydarzenie «NI Connect Munich 2022» organizowane przez National Instruments (NI)

Z wielką przyjemnością firma National Instruments (NI) zaprasza wszystkich na wydarzenie pt. „NI Connect Munich 2022”. Wydarzenie to odbędzie się 9 listopada 2022 r. w Monachium. Będzie to m.in. prezentacja nowych produktów firmy. W ramach „NI Connect Munich 2022” dowiesz się w jaki sposób testy zwiększają wydajność produktów oraz jak oprogramowanie kształtuje istotne aspekty przełomu technologicznego i innowacji. Będzie to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z nowościami National Instruments (NI). Nowości te będą dostępne w salonie „Experience Lounge”. Zdobędziesz wiedzę podczas sesji poświęconych wybranym branżom oraz spotkasz się z cenionymi inżynierami i innowatorami. Wśród potwierdzonych prelegentów są firmy: Jaguar Land Rover, HENSOLDT i ams OSRAM. 

Zapisy na wydarzenie odbywają się tutaj. Wydarzenie będzie dostępne online (wymagana jest darmowa rejestracja).

Wydarzenie „NI Connect Munich 2022” organizowane przez National Instruments (NI)

ESET NetProtect: nowość na rynku cyberbezpieczeństwa Telco i ISP

Firma ESET, lider w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego, wprowadziła nowość dla branży telekomunikacji i dostawców Internetu (ISP). Jest to rozwiązanie NetProtect, które zapewnia zaawansowaną ochronę DNS dla smartfonów i urządzeń IoT w sieciach. NetProtect pozwala chronić użytkowników sieci przy znaczącym wzroście potencjału dochodowego operatorów ISP. Rozwiązanie gwarantuje wszechstronne bezpieczeństwo abonentów bez konieczności instalowania aplikacji. NetProtect oparto na wiedzy specjalistów, sztucznej inteligencji oraz uczeniu maszynowym. W ramach oferowanych pakietów rozwiązanie chroni użytkowników przed wyciekiem danych, atakami na ich urządzenia i phishingiem. Oprócz tego zapobiega rozprzestrzenianiu się złośliwego oprogramowania, a także umożliwia umieszczanie witryn na białych bądź czarnych listach. Filtrowanie danych w oparciu o preferencje czy kategorie skutecznie chroni przed nieodpowiednimi treściami. Rozwiązanie NetProtect przeznaczone jest do zabezpieczenia komputerów, smartfonów i urządzeń Internetu Rzeczy stosujących światłowody, łączność 5G oraz starsze sieci mobilne i stacjonarne. Dogodnym ułatwieniem jest możliwość aktywacji rozwiązania za jednym kliknięciem.

ESET NetProtect: nowość na rynku cyberbezpieczeństwa Telco i ISP

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

ams OSRAM, Anritsu, APEM, AVT Korporacja, Eltronika, ESET, European Space Foundation, Grupa RENEX, HENSOLDT, Jaguar Land Rover, Magnachip Semiconductor, Microchip Technology, MikroElektronika (MIKROE), Mouser Electronics, National Instruments (NI), NANOXO, Pickering Electronics, Politechnika Świętokrzyska (PŚk), Politechnika Warszawska (PW), Rohde & Schwarz, Schneider Electric, STMicroelectronics (ST), TP-Link, Zamel, Zortrax

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: EAP650-Wall, ESET NetProtect, EXTA LIFE, IPS1025HF, przyciski Harmony, RT PolarFire
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"