Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

W Europie Środkowo-Wschodniej jest już ponad 100 milionów tokenów Visa

Article Image
Do każdej karty Visa może być przypisanych wiele tokenów. Wszystkie tokeny są dość unikalne i można z nich skorzystać w aplikacji lub na urządzeniu, na którym to zostały zapisane. W Europie Środkowo-Wschodniej tokenów Visa jest już ponad 100 milionów. Jest to więcej niż fizycznych kart płatniczych Visa.

Sukcesywnie wprowadzana od lat tokenizacja stanowi następną część zmian w płatnościach cyfrowych - rozpoczętych poprzez upowszechnienie płatności zbliżeniowych. Tokeny Visa są coraz częściej stosowane w płatnościach internetowych. Dzięki nim, proces płacenia staje się niezauważalny. Porównując grudzień 2021 roku z grudniem 2022 roku, na terenach w Europie Środkowo-Wschodniej liczba transakcji z użyciem tokenów rosła aż 4 razy szybciej, niż liczba wszystkich transakcji Visa. Wykorzystanie tokenów zapewniło sporą liczbę transakcji, a także spadek liczby oszustw w pierwszym kwartale 2023 roku. Na koniec 2022 roku wydano ponad 5,3 miliarda tokenów w ramach usługi Visa Token Service (VTS) - na całym świecie. Kupujący, w istocie, nie muszą za każdym razem podawać danych karty, a płatności mogą być czynione, kiedy potrzeba, szybciej oraz wygodniej.

Logo organizacji Visa

Jak wyjaśnia dyrektor zarządzający regionem Europy Środkowo-Wschodniej w organizacji Visa, Jakub Kiwior:

"Tokeny są cichymi bohaterami handlu (...). Jest to podstawa, na której tworzymy rozwiązania mogące zmienić przyszłość tego, jak kupujemy czy sprzedajemy. Pozwala to m.in. ograniczyć liczbę oszustw w handlu internetowym (...). Ta technologia pozwala zagwarantować szybkie i elastyczne metody płatności, co doceniają (...) kupujący w sklepach stacjonarnych lub online. Tokeny dają użytkownikom kart Visa szereg drobnych korzyści, które mogą uprosić ich życie. Przykładowo: jeżeli token zostanie raz odnotowany w serwisie streamingowym (...), nie trzeba go dodawać ponownie, gdy karta, do której został przypisany, traci ważność. Dla użytkownika takie rozwiązanie jest wymarzone, ponieważ nie musi pamiętać o dodawaniu własnych kart w usługach, z których korzysta."

Więcej informacji pod adresem: visa.pl

Pan Jakub Kiwior - dyrektor zarządzający regionem Europy Środkowo-Wschodniej
w organizacji Visa
Wideo
Firma: Visa
Tematyka materiału: karty płatnicze, płatności online, Visa, Visa Token Service, tokenizacja, tokeny
AUTOR
Źródło
visa.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"