Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie
Ravi Teja
Ravi Teja jest inżynierem oprogramowania wbudowanego, który ma ponad 6 lat doświadczenia w projektowaniu sprzętu i tworzeniu oprogramowania sprzętowego. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę jako Associate Software Engineer w start-upie, ale wkrótce uświadomił sobie swoją miłość do elektroniki i rozpoczął podyplomowy kurs projektowania systemów wbudowanych.

Po ukończeniu studiów dołączył do Multibyte Technologies, małej firmy, która specjalizowała się w tworzeniu systemów bezpieczeństwa i biometrycznych systemów uwierzytelniania. Kierował tam zespołem projektującym sprzęt dla wszystkich systemów rejestracji i był również odpowiedzialny za napisanie głównego oprogramowania użytkowego.

Kilka lat później Ravi Teja dołączył do Reyan Digital jako konsultant techniczny i zaczął pisać podstawowe poradniki elektroniczne, skierowane do studentów i młodych inżynierów. W tym czasie był zaangażowany w projektowanie i rozwijanie kilku projektów DIY z wykorzystaniem mikrokontrolerów Arduino, Raspberry Pi, 8051, ARM7, ARM Cortex-M z filozofią "Learn It By Making It” (pl. naucz się, tworząc to).

Przez lata pomógł kilku inżynierom stażystom w kwestii standardów branży w wielowarstwowych płytkach drukowanych z projektami kompatybilnymi z EMI/EMC, pisaniem oprogramowania sprzętowego (firmware) zgodnego ze standardami MISRA, a także z podstawowym projektowaniem systemów.

Jego wiedza techniczna obejmuje systemy wbudowane (projektowanie kompletnych systemów), projektowanie płytek drukowanych, portowanie RTOS, pakiet wsparcia dla płyt głównych (HAL i sterowniki urządzeń), sieci bezprzewodowe i sieciowanie.

Wykształcenie: ukończył studia w zakresie elektroniki i inżynierii komunikacyjnej na JNTU w Hyderabadzie oraz studia podyplomowe w zakresie projektowania systemów wbudowanych i VLSI na JNTU w Hyderabadzie.
Artykuły autora
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"