Moduł jest zbyt skomplikowany, ale za to bardzo użyteczny. Składa się z 10 identycznych „kanałów”. W każdym z nich pracuje triak, optotriak, dioda LED sygnalizująca załączenie oraz 3 rezystory ograniczające prąd. Dzięki zastosowaniu izolacji optycznej wysokonapięciowe obwody sieciowe oddzielone są od niskonapięciowego sterowania.
Moduł zaprojektowano do współpracy z żarówkami, zaworami elektromagnetycznymi lub innymi urządzeniami zasilanymi prądem przemiennym. Stosując go należy uwzględnić maksymalny prąd obciążenia, który może płynąć przez elementy wykonawcze (triaki) i ścieżki na płytce drukowanej.
Jako elementy wykonawcze zastosowano triaki BT136-600E. Pozwalają one na sterowanie odbiornikami prądu elektrycznego pobierającymi do 4 A (około 900 W). Prądy bramek triaków ograniczane są przez rezystory 180 Ω. Galwaniczne rozdzielenie obwodów zapewniają optotriaki MOC3041. W układzie zastosowano także stabilizator LM78M05, który ma za zdanie zasilanie diody zasilanie diod LED sygnalizujących załączenie oraz diod LED wbudowanych w układ scalony optotriaka.
Diody sygnalizacyjne LED są połączone szeregowe z diodą w optotriaku. Podwyższa to napięcie progowe oraz upraszcza obwód sygnalizowania załączenia, natomiast z układu sterującego nie jest pobierany dodatkowy prąd do zasilania diod sygnalizacyjnych LED.
Moduł jest przystosowany jest do sterowania urządzeniami zasilanymi z sieci energetycznej 230 V AC. Do złącza doprowadzamy zasilanie sieciowe. Na płytce umieszczono także bezpiecznik do zabezpieczenia transformatora.
Jego montaż nie jest trudny, ponieważ moduł jest złożony z komponentów przewlekanych. Kolejność montażu jest dowolna, jednak najwygodniej jest zacząć od rezystorów, a na końcu zamontować złącza ARK oraz triaki. W module można zastosować dowolne triaki w obudowach TO-220. Należy jednak nie przesadzać z mocami triaków, ponieważ ścieżki połączeniowe na płytce drukowanej przy zbyt dużym prądzie obciążenia mogą się po prostu przepalić. Niezależnie od mocy obciążenia dobrze jest pocynować ścieżki, ponieważ mogą one przewodzić prąd o dużym natężeniu.
Sterowanie załączaniem odbywa się za pomocą zwierania pary styków wejściowych. Aby załączyć dany kanał należy zawrzeć wejście lub dołączyć je za pomocą tranzystora lub wyjścia układu scalonego do masy.