Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

IoT na oku: sterowanie urządzeniami domowymi

Przedstawiamy tu prawdopodobnie pierwsze na świecie urządzenie, które umożliwia włączanie i wyłączanie dowolnego urządzenia elektrycznego/elektronicznego za pomocą mrugnięcia okiem.
Article Image

Czy kiedykolwiek myśleliśmy o tym, aby sterować elektrycznymi/elektronicznymi urządzeniami domowymi, po prostu na nie patrząc? Może się to zdarzyć w filmach, ale wydaje się niemożliwe w prawdziwym życiu.

Cóż, już nie. Oto prawdopodobnie pierwsze na świecie urządzenie, które umożliwia włączanie i wyłączanie dowolnego urządzenia elektrycznego/elektronicznego za pomocą mrugnięcia okiem. To rozwiązanie IoT pomoże także osobom niepełnosprawnym w samodzielnym sterowaniu takimi urządzeniami.

Kodowanie

Urządzenie musi rozpoznawać inne urządzenia, które mają być sterowane za pomocą poleceń wysyłanych z oka. Dlatego poniższy kod umożliwia przechwytywanie obrazu wideo w czasie rzeczywistym w celu wykrywania obiektów i włączania lub wyłączania urządzeń.

OpenCV jest wykorzystywany do przechwytywania obrazu z kamery, a TensorFlow (TF) do rozpoznawania oglądanych urządzeń domowych.

Zainstalujmy Pythona i wymagane moduły w Raspberry Pi za pomocą następujących poleceń:

Aby przeczytać ten artykuł kup e-wydanie
Kup teraz
Tematyka materiału: Raspberry Pi Pico, IoT, Python, Bluetooth, Raspberry Pi 4, sterowanie
AUTOR
Źródło
Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022
Udostępnij
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"