Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

IoT na oku: sterowanie urządzeniami domowymi

Article Image
Elmax
Przedstawiamy tu prawdopodobnie pierwsze na świecie urządzenie, które umożliwia włączanie i wyłączanie dowolnego urządzenia elektrycznego/elektronicznego za pomocą mrugnięcia okiem.

Czy kiedykolwiek myśleliśmy o tym, aby sterować elektrycznymi/elektronicznymi urządzeniami domowymi, po prostu na nie patrząc? Może się to zdarzyć w filmach, ale wydaje się niemożliwe w prawdziwym życiu.

Cóż, już nie. Oto prawdopodobnie pierwsze na świecie urządzenie, które umożliwia włączanie i wyłączanie dowolnego urządzenia elektrycznego/elektronicznego za pomocą mrugnięcia okiem. To rozwiązanie IoT pomoże także osobom niepełnosprawnym w samodzielnym sterowaniu takimi urządzeniami.

Kodowanie

Urządzenie musi rozpoznawać inne urządzenia, które mają być sterowane za pomocą poleceń wysyłanych z oka. Dlatego poniższy kod umożliwia przechwytywanie obrazu wideo w czasie rzeczywistym w celu wykrywania obiektów i włączania lub wyłączania urządzeń.

OpenCV jest wykorzystywany do przechwytywania obrazu z kamery, a TensorFlow (TF) do rozpoznawania oglądanych urządzeń domowych.

Zainstalujmy Pythona i wymagane moduły w Raspberry Pi za pomocą następujących poleceń:

Aby przeczytać ten artykuł kup e-wydanie
Kup teraz
Firma:
Tematyka materiału: Raspberry Pi Pico, IoT, Python, Bluetooth, Raspberry Pi 4, sterowanie
AUTOR
Źródło
Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"