Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Stylowy - nasz nowy ściemniacz - dotykowy i zdalnie sterowany

Article Image
Elmax
Nasz nowy ściemniacz współpracuje z większością nowoczesnego oświetlenia, w tym ze ściemnialnymi diodami LED, ściemnialnymi świetlówkami i ściemnialnymi lampami halogenowymi z oprawami ustawianymi („downlight”), jak również ze staromodnymi żarówkami. Ma również naprawdę łatwe w użyciu sterowanie dotykowe, a nawet pilota na podczerwień, co zapewnia najwyższą wygodę! Jest ultranowoczesny, łatwy w budowie i prosty w podłączeniu.

Smukły wygląd, płynne ściemnianie w szerokim zakresie, sterowanie dotykowe i pilot na podczerwień to tylko niektóre z wyjątkowych cech tego nowego ściemniacza dotykowego i na podczerwień Trailing Edge Light Dimmer projektu Silicon Chip, działającego z obcinaniem zbocza opadającego prądu zmiennego 230 V.

Jest idealny do ściemniania nowoczesnych lamp LED i nie posiada pokrętła regulacyjnego w stylu „ubiegłego wieku”. Nie sterujesz swoim telefonem czy tabletem za pomocą pokrętła, prawda? Korzystasz z ekranu dotykowego.
Więc może również chcesz interfejsu dotykowego dla swojego oświetlenia?

A żebyś nawet nie musiał wstawać z fotela i chodzić po pokoju, do sterowania oświetleniem możesz użyć również stylowego, płaskiego pilota na podczerwień. Zapewnia on nawet wybór wstępnych ustawień, dzięki którym szybko uzyskasz pożądany nastrój!

Praktycznie całe oświetlenie w nowych lub odnowionych mieszkaniach czy domach wykorzystuje obecnie diody LED, co często oznacza, że w domach tych brakuje ściemniaczy. Jeśli lampy są ściemnialne (lub mogą być łatwo zastąpione wersjami ściemnialnymi), to taki jak ten ściemniacz jest świetny jako wyposażenie, ponieważ są chwile, kiedy nie potrzebujesz pełnego światła.

Na przykład, gdy właśnie obudziłeś się rano!

Jeśli masz nowoczesny dom, będziesz chciał mieć również nowoczesny ściemniacz, więc ten projekt jest świetnym rozwiązaniem.

Wizualnie, jego minimalistyczny styl z płytką ze szczotkowanego aluminium oznacza, że będzie pasował do nowoczesnego mieszkania – chociaż wygląda świetnie również w bardziej tradycyjnym otoczeniu.

A dopełnia całości opcja zdalnego sterowania na podczerwień. Możesz trzymać pilota na stoliku nocnym, w jadalni, w salonie… gdziekolwiek spędzasz dużo czasu.

Oglądasz film? Nie musisz wstawać z kanapy, możesz przyciemnić światła tak jak w kinie. Dziecko wymaga przewijania w nocy? Nie ma potrzeby używania jasnego oświetlenia, które może zakłócić rytm snu. Dopiero co spałeś? Dostosuj się do dnia, powoli zwiększając oświetlenie sypialni.

Nie rzuca się w oczy, ponieważ jedyną widoczną częścią ściemniacza jest płytka ścienna.

Używamy dostępnej w handlu pustej płytki Clipsal Classic 2000, więc wygląda bardzo profesjonalnie i nowocześnie. Jest dodana mała soczewka, aby umożliwić odbiór transmisji podczerwieni z pilota ręcznego. W razie potrzeby można dodać dodatkowe ścienne płytki dotykowe w innych miejscach.

Nie musisz wcale budować samemu ręcznego pilota na podczerwień. Zamiast tego zastosuj małą, tanią, dostępną w handlu jednostkę, która wygląda atrakcyjnie i profesjonalnie.

Mamy nadzieję, że udało się nam przekonać Cię do idei tego ściemniacza. Więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak działa i co może.

Adaptacja do wydania polskiego - Andrzej Nowicki

Aby przeczytać ten artykuł kup e-wydanie
Kup teraz
Firma:
Tematyka materiału: zdalnie sterowany, dotykowy, ściemniacz
AUTOR
Źródło
Elektronika dla Wszystkich grudzień 2022
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"