Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wyłączniki silnikowe EATON PKZ z oferty TME

Article Image
W ofercie firmy TME możemy znaleźć wyłączniki silnikowe z rodziny PKZ służące do zabezpieczania silników indukcyjnych.

Wyłącznik silnikowy to “funkcjonalny następca” stosowanych jeszcze kilkanaście lat temu wkładek topikowych. Aparaty tego typu posiadają one dużo bogatszą funkcjonalność; chronią silnik nie tylko przed skutkami przeciążenia mechanicznego, ale także problemami “od strony zasilania” takimi jak zaniki fazy. W przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej wyłącznik powoduje rozwarcie styków głównych i zatrzymanie (przepływu prądu) silnika. 

Aparaty rodziny PKZ mogą służyć do ochrony wielu różnych odbiorników, np. transformatorów, jednak ich głównym przeznaczeniem są silniki elektryczne. Urządzenia serii  PKZ występują w licznych wariantach, warto zapoznać się z pełną ofertą w katalogu. Wykonanie o prądzie nominalnym 6,3 A przedstawia Ilustracja 1.

Wyłącznik silnikowy EATON PKZM0-6,3

Jest to stycznik typu PKZM0-6,3; jego podstawowe parametry przedstawia tabela 1.

Podstawowe parametry wyłącznika silnikowego EATON PKZM0-6,3

Zakres nastawy wyzwalacza to 4 A do 6,3 A; pozwala na zabezpieczenie silnika o mocy do 2,2 kW. W tej rodzinie znajdziemy wykonania o prądzie nominalnym w zakresie od 0,1 A do 63 A. Poza typową ochroną silników przed przeciążeniami oraz zanikiem fazy posiadają dodatkowe wyzwalacze zwarciowe. 

Urządzenia tej rodziny zbudowano z myślą o współpracy ze stycznikami EATON DILM, stąd obudowa ma kształt i rozmieszczenie pól przyłączeniowych takie, że mogą być z nimi łączone w zwarte grupy na szynie DIN. Występują w wersjach wyposażonych w przyciski (do 25 A) oraz wyłączniki obrotowe. Mogą być stosowane także jako wyłączniki awaryjne, a dodatkowo dostępne są dedykowane dla nich styki pomocnicze, sygnalizacyjne oraz wyzwalacze wzrostowe i podnapięciowych.

Do pobrania
Download icon Karta katalogowa
Firma: Transfer Multisort Elektronik (TME)
Tematyka materiału: Wyłączniki silnikowe serii PKZ
AUTOR
Źródło
www.tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"