Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Zintegrowany z gniazdem zasilania C14 filtr przeciwzakłóceniowy firmy SCHURTER Electronic Components

Article Image
Wykorzystano metalową obudowę, która odpowiednio chroni gniazdo przed wpływem zakłóceń promieniowanych. Temperatura pracy filtra przeciwzakłóceniowego wynosi: od -25 do 85°C. Dostępne są jego wersje przewidziane na prądy znamionowe: 10 A i 15 A.

Montowany przez SHURTER Electronic Components filtr przeciwzakłóceniowy przydaje się w urządzeniach o niewielkiej głębokości zabudowy, które wymagają zasilania - bez składowych wysokoczęstotliwościowych. Gwarantowana jest dobra eliminacja zakłóceń, które są głównie przewodzone kablami, albo promieniowane. W przypadku niższych częstotliwości zakłócenia mogą być tłumione za pomocą kondensatorów i dławików na płytce drukowanej. Występują 3 opcje montażowe: śrubowa - od przodu z plastikowym kołnierzem bądź od przodu lub z tyłu z metalowym kołnierzem oraz zatrzaskowa od przodu. Zapewniony jest dobry styk elektryczny, dzięki szerokiemu kołnierzowi. Zamknięta obudowa filtra działa jako optymalne ekranowanie gniazda zasilania C14. Ma to miejsce przy następujących prądach upływu: poniżej 0,5 mA - w wersji standardowej lub poniżej 80 µA - w wersji dla urządzeń medycznych. Typowe aplikacje filtra przeciwzakłóceniowego to m.in. sprzęd laboratoryjny oraz aparatura przemysłowa. Jego wskaźnik awaryjności MTBF sięga 3,3 miliona godzin.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Filtr przeciwzakłóceniowy w wersji z metalowym kołnierzem
Filtr przeciwzakłóceniowy w wersji z plastikowym kołnierzem
Wideo
Firma: SCHURTER Electronics
Tematyka materiału: C14, filtry przeciwzakłóceniowe, gniazda zasilania, SCHURTER Electronic Components, zakłócenia promieniowane, zakłócenia przewodzone
AUTOR
Źródło
nl.schurter.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"