Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

System zarządzania energią OPTIMAX firmy ABB, który obniża koszt produkcji zielonego wodoru

Article Image
Firma ABB wprowadziła na rynek system zarządzania energią OPTIMAX, który ważnie eliminuje koszt produkcji zielonego wodoru, dzięki m.in. monitoringowi zużycia energii na każdym etapie procesu.

Zielony wodór uzyskuje się w procesie elektrolizy, w którym do podziału cząsteczek wody, na tlen i wodór, wykorzystywana jest energia elektryczna. W celu zmniejszenia kosztu produkcji zielonego wodoru, można zastosować systemy zarządzające energią - np. OPTIMAX od firmy ABB, który uwzględnia proces wytwórstwa wodoru, od symulacji na etapie projektowania, po monitoring i wizualizację, kiedy produkcja trwa. System ten mierzy dwukierunkowy przepływ energii, czy poziomy emisji dwutlenku węgla. Dzięki temu operator może dobierać optymalny poziom zużycia energii, potrzebny do utrzymania procesów w zakładzie, minimalizując straty energii. Przejrzystość i szeroki wgląd w procesy mogą być użyte do zwiększenia wydajności i bezpieczeństwa działania modułów elektrolizera. 

Logo firmy ABB

Jak mówi dyrektor sprzedaży ds. cyfryzacji w biznesie automatyki procesowej ABB w Polsce, Anna Wujec:

"Jednym z największych wyzwań w produkcji zielonego wodoru jest adaptacyjne sterowanie procesem, który ma wiele postaci energii. Szczególnie ważna w tym procesie jest wydajność energetyczna zarówno generowania energii ze źródeł zależnych od pogody, jak i zwiększona sprawność elektrolizera albo modułów elektrolizerów. Produkcja zielonego wodoru wymaga zarządzania rozproszonymi aktywami w hybrydowym środowisku wytwórczym."

Więcej informacji pod adresem: new.abb.com

Pani Anna Wujec - dyrektor sprzedaży ds. cyfryzacji w biznesie automatyki procesowej ABB
Wideo
Firma: ABB
Tematyka materiału: ABB, Anna Wujec, elektroliza, Optimax, systemy zarządzania energią, wodór
AUTOR
Źródło
new.abb.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"