Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Cyfrowy wyłącznik napięcia VD4 evo firmy ABB oznacza wyższy poziom ochrony ludzi i urządzeń

Article Image
Jeden z lepszych wyłączników średniego napięcia firmy ABB - VD4 został wyposażony w użyteczne funkcje cyfrowe. Z perspektywy rozwiązań, które dotychczas opierały się trendom Przemysłu 4.0, jest to rewolucja. Zmodernizowany wyłącznik zwany: VD4 evo jest bezpieczniejszy, bardziej inteligentny oraz przyjazny dla środowiska.

Według szacunków ok. 2 miliony wyłączników VD4 pracuje w sieciach elektroenergetycznych 100 krajów świata, w tym Polski. Ucyfrowiona wersja tego przełącznika zawiera różne czujniki mierzące wybrane parametry termiczne, mechaniczne, czy elektryczne urządzenia. Tego typu rozwiązanie, wraz z systemem centralnego nadzoru, pozwala na stałą diagnostykę VD4 evo w trybie 24/7. Urządzenie dokonuje analizy sygnałów, dając operatorowi ważne informacje np. z zakresu predykcji. Wyłącznik można złączać z platformą cyfrową ABB Ability Asset Manager, która generuje raporty na temat trendów, a także przewidywań odnośnie stanu technicznego wyłącznika w przyszłości. Dostęp do tych informacji jest zapewniany z dowolnego miejsca na świecie.

Logo firmy ABB

Jak wyjaśnia specjalista ds. zarządzania produktem w firmie ABB, Piotr Ardanowski:

"Cyfryzacja naszego wyłącznika VD4 (...) nie oznacza nowego produktu (...). Jest to poważne rozwiązanie, które (...) odznacza się prostym designem ułatwiającym montaż wyłącznika (...). Zauważamy coraz większe zainteresowanie tego typu rozwiązaniami w Polsce, gdzie ogrom osób narzeka na niedobór specjalistów, poszukując technologii, które upraszczają działania w obszarze utrzymania odpowiedniego stanu technicznego urządzeń."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Pan Piotr Ardanowski -specjalista ds. zarządzania produktem w firmie ABB
Wideo
Firma: ABB
Tematyka materiału: ABB, ABB Ability Asset Manager, sieci elektroenergetyczne, VD4, VD4 evo, wyłączniki średniego napięcia
AUTOR
Źródło
new.abb.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"