Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

ViewFinity S9 - nowy, wyjątkowy monitor firmy Samsung o rozdzielczości 5K

Article Image
Firma Samsung zapowiedziała poszerzenie własnej oferty monitorów ViewFinity o 27-calowy model ViewFinity S9 (S90PC). Jest on zoptymalizowany pod kątem wszystkich narzędzi potrzebnych do projektowania graficznego i fotografii. Zapewnia też znaczną jakość oraz wysoką rozdzielczość obrazu.

W najnowszym monitorze ViewFinity S9 powierzchnia ekranu jest o ponad połowę większa w porównaniu do innych monitorów UHD, dzięki czemu obrazy oraz tekst są niezwykle wyraźne. Urządzenie pozwala profesjonalistom pracować nad treściami o ultrawysokiej rozdzielczości, bez konieczności powiększania obrazu, dzięki czemu użytkownicy widzą jednocześnie: swoje projekty i wszystkie narzędzia edycyjne. ViewFinity S9 przedstawia żywe, a zarazem bardziej nasycone kolory z wyraźniejszymi szczegółami - idealne dla twórców, dla których istotne jest odwzorowanie wizualne. Średnia jasność 600 cd/m2 upraszcza pracę w każdych warunkach, rzecz jasna, oświetleniowych. Technologia kalibracji firmy Samsung pomaga użytkownikom, z łatwością, osiągnąć pożądaną gamę barw na ekranie.

Monitor ViewFinity S9

ViewFinity S9 wykorzystuje unikalną funkcję inteligentnej kalibracji sterowanej smartfonem. Użytkownik może wygodnie, precyzyjnie, a także w dowolnym czasie, dostosować parametry, bez drogiego i skomplikowanego sprzętu specjalistycznego. W aplikacji SmartThings istnieje opcja wyboru kalibracji w trybie podstawowym w celu szybkiego czy łatwego wyregulowania balansu bieli i ustawień gamma. Tryb zaawansowany z kolei pozwala na pełną kontrolę - jeśli chodzi o: temperaturę barw, luminancję, a także przestrzeń kolorów. Użytkownik rozpoczyna, a także realizuje kalibrację, z pomocą smartfonu, kierując aparat urządzenia w stronę ekranu. Następnie można wyświetlić raport o: wprowadzonych zmianach i wartościach kolorów.

Monitor ViewFinity S9

Najnowszy monitor ViewFinity S9 dba o wzrok użytkownika na multum ze sposobów - jest on wyposażony m.in. w inteligentną funkcję zmniejszającą zmęczenie oczu - nawet po dłuższym korzystaniu z monitora. Matowa powierzchnia redukuje odbicia światła, bardzo minimalizując rozproszenie uwagi, przy pracy. Dopełnieniem walorów wizualizacyjnych jest funkcjonalność, która stworzona została z myślą o profesjonalistach w celu uproszczenia im życia. ViewFinity S9 oferuje wszechstronną łączność i oprócz portów USB-C zawiera też gniazda: Thunderbolt 4 oraz mini DisplayPort. Kompatybilność ze standardem Thunderbolt 4 umożliwia ładowanie urządzeń mocą do 90 W i niezawodne przesyłanie danych z prędkością do 40 Gbps.

Monitor ViewFinity S9

Monitor jest wyposażony w kamerę SlimFit o rozdzielczości 4K, przyłączaną przez "pogo pin" bez dodatkowych kabli lub urządzeń. Właściwa rozdzielczość kamery zapewnia niesamowite jakości wideopołączeń. SlimFit można ustawiać odpowiednio do kąta nachylenia monitora, a funkcja automatycznego kadrowania zapewnia widoczność użytkownika w kadrze, nawet po zmianie pozycji. Smukła, a nawet metalowa konstrukcja monitora ViewFinity S9 sprawdza się w każdym otoczeniu. Dzięki ergonomicznej budowie produkt ten może zapewnić komfort, czy poprawiać wydajność pracy. Podstawę o regulowanej wysokości dopasowuje się do poziomu oczu użytkownika, natomiast przechylanie ekranu pozwala na dostosowanie kątów widzenia. Monitor można ustawiać w orientacji: poziomej i pionowej - w tym drugim przypadku czytanie grubszych z dokumentów nie wymaga częstego przewijania ekranu. Dzięki kompatybilności z uchwytem VESA użytkownicy mogą wygospodarować dodatkową przestrzeń czy utrzymać, z całą pewnością, porządek na biurkach.

Więcej informacji pod adresem: samsung.com

Monitor ViewFinity S9
Wideo
Firma: Samsung
Tematyka materiału: DisplayPort, monitory, Samsung, SlimFit, SmartThings, ViewFinity S9
AUTOR
Źródło
news.samsung.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"