Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Top Cool: dostępne w obudowie TCPAK57 tranzystory MOSFET firmy onsemi

Article Image
Opracowane przez onsemi tranzystory uwzględniają chłodzenie ich górnej strony, co upraszcza tworzenie aplikacji motoryzacyjnych. Rozmiary tych tranzystorów to: 5×7 mm. Każdy z tranzystorów posiada podkładkę termiczną o powierzchni 16,5 mm2.

Znajdująca się w tranzystorach Top Cool podkładka umożliwia bezpośrednie odprowadzanie ciepła do radiatorów. Zwiększona niezawodność tranzystorów przyczynia się do multiplikacji żywotności rozwiązań je obejmujących. Tranzystory firmy onsemi zapewniają bardzo wysoką sprawność dla rozwiązań mocy. Rezystancja Rds(on) tranzystorów Top Cool to wartość 1 mΩ. Ich ładunek Qg nie przekracza 65 nC. Dzieje się to przy maksymalnej temperaturze Tj równej 175°C. Serię tranzystorów Top Cool stanowią podzespoły przeznaczone do pracy z napięciem 40 V, 60 V i 80 V. Wszystkie tranzystory spełniają normę AEC-Q101. Ich zastosowania to m.in.: silniki o średniej lub dużej mocy, systemy wspomagania kierownicy i pompy olejowe.

Po lewej stronie: tradycyjne chłodzenie tranzystorów MOSFET.
Po prawej stronie: podkładka termiczna w tranzystorach Top Cool

Jak wyjaśnia wiceprezes działu "Automotive Power Solutions" w firmie onsemi, Fabio Necco:

"Chłodzenie to jedno z największych wyzwań w tworzeniu układów dużych mocy. Skuteczne rozwiązanie tego problemu jest kluczowym czynnikiem umożliwiającym redukcję rozmiarów i wagi, co jest ważne we współczesnych pojazdach. Dzięki dużej sprawności, projekt aplikacji dla motoryzacji staje się uproszczony, przy zmniejszeniu kosztów z nim związanych."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Wideo
Firma: ON Semiconductor (onsemi)
Tematyka materiału: AEC-Q101, Fabio Necco, MOSFET, motoryzacja, onsemi, TCPAK57
AUTOR
Źródło
onsemi.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"