Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Zintegrowane, globalne rozwiązanie M1 firmy OMRON przeznaczone dla napędów AC

Article Image
Firma OMRON wprowadziła na rynek zintegrowane, globalne rozwiązanie M1, które, w praktyce, zapewnia zaawansowane możliwości, gwarantując projektowanie maszyn z: elastycznością, wydajnością czy oszczędnością, pod względem zajmowanego miejsca. Poszerza to wybór silników AC, które można zastosować w układzie napędowym.

Zintegrowane, globalne rozwiązanie M1 wyposażono m.in. w szereg funkcji, które wyznaczają ważne standardy sterowania silnikami i technologii napędów. Obsługiwane są: standardowe silniki indukcyjne (IM), silniki z magnesami trwałymi (PM), silniki napędu bezpośredniego PM (do 128 biegunów) i silniki specjalne (np. silniki bębnowe). Parametry przytoczonych silników można z łatwością wyregulować za pomocą funkcji automatycznego dostrajania, dostępnej w oprogramowaniu Sysmac Studio, które zapewnia przyjazne dla użytkownika narzędzie, dla celów: konfiguracji, monitorowania systemu, a także zarządzania nim. Zaprojektowane przez OMRON rozwiązanie oferuje doskonałe możliwości w zakresie momentu obrotowego - niemal 200% momentu, przy 0 Hz. Przewidziano 10 lat bezobsługowej eksploatacji rozwiązania M1 w wymagających warunkach przemysłowych.

Charakterystyka zintegrowanego, globalnego rozwiązania M1:

  • Wbudowana obsługa protokołów komunikacyjnych Modbus i EtherCAT zapewniająca bezproblemową łączność i współpracę z systemami automatyki przemysłowej.
  • Elastyczne opcje konfiguracji EtherCAT - dzięki obsłudze topologii pierścienia istnieje opcja bezproblemowej integracji i wydajnej transmisji danych.
  • Wszechstronne możliwości sterowania silnikiem, w tym kontrola prędkości i momentu obrotowego, precyzyjne sterowanie położeniem oraz funkcja „główny-nadążający”.
  • Silniki indukcyjne oraz synchroniczne z magnesem trwałym obsługiwane zarówno w: trybie sterowania wektorem w otwartej pętli (OLV), jak i zamkniętej (CLV) - oferuje się wydajną pracę w szerokim zakresie zastosowań silników.
  • Wbudowany enkoder i wejście licznika impulsów z szybkim rejestrowaniem położeń, w oparciu o wejście cyfrowe, co zapewnia precyzyjne sterowanie ruchem.
  • Funkcja bezpiecznego zatrzymania z możliwością wyłączania momentu obrotowego i dalszego sterowania silnikiem - zapewnia opcje bezpieczeństwa zarówno dla połączeń przewodowych, jak protokołu Fail-Safe over EtherCAT (FSoE).
  • Specjalna funkcja oszczędzania energii oferująca optymalne zużycie energii i niskawe koszty eksploatacji.
  • Powlekana płytka drukowana (PCB), która zwiększa trwałość i zapewnia niezawodne z całą pewnością działanie w trudnych warunkach przemysłowych, dając odporność m.in. na kurz i wilgoć.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Wideo
Firma: OMRON
Tematyka materiału: EtherCAT, Modbus, OMRON, rozwiązanie M1, silniki indukcyjne, Sysmac Studio
AUTOR
Źródło
industrial.omron.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"