Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

MLX81160: scalony sterownik firmy Melexis przeznaczony dla silników prądu stałego (DC)

Article Image
Firma Melexis wprowadziła na rynek układ scalony MLX81160. Jest to funkcjonalny sterownik silników prądu stałego, który został zrealizowany w technologii SOI (ang. Silicon-On-Isolator). Nowy układ przewidziano do użycia w pojazdowych systemach zasilania 12/24 V.

Obsługujący interfejs LIN układ MLX81160 zawiera zwartą jednostkę mikrokontrolerową o 2 rdzeniach: MLX16-FX i MLX4, dla której dostępne są 4 pamięci: Flash, RAM, ROM i EEPROM. Jest to rozwiązanie z efektywnym przetwornikiem analogowo-cyfrowym o rozdzielczości 12 bitów i 32 kanałach. Nowy układ firmy Melexis wyposażono w 6 wyjść sterujących PWM i 12 wyprowadzeń I/O. Wyprowadzenia te mogą stanowić wysokonapięciowe wejścia analogowe lub wyjścia interfejsów: I2C, UART i SPI. Występują 2 monitory prądu oraz 4 zabezpieczenia: nadprądowe, nadnapięciowe, termiczne i podnapięciowe.

Logo firmy Melexis

Układ MLX81160 dedykowany jest silnikom prądu stałego o napięciu zasilania: 5,5-38 V. Ich moc nie może przekraczać 200 W. Tryb uśpienia w układzie zapewnia pobór prądu do 25 µA. Istnieje możliwość wybudzania układu przez interfejs LIN. Funkcja podwójnej detekcji prądu pozwala na zliczanie tętnień tegoż prądu. Układ MLX8116 spełnia normy: AEC-Q100 i ASIL B. Jest on dostępny w obudowie QFN24 o wymiarach 4x4 mm. Jego zastosowania obejmują np. aplikacje mechatroniczne. Jak mówi menadżer produktu z branży "Embedded Motor Drivers" w firmie Melexis, Marc Lambrechts:

"Dzięki układowi MLX81160 (...) nasi klienci mogą tworzyć wydajne systemy mechatroniczne dla podmiotów z motoryzacji. Są to korzyści, które wynikają z użycia cyfrowych interfejsów danych (...). Nasz zespół doświadczonych inżynierów aplikacji jest dostępny w celu realizacji różnych projektów (...)."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na poniższej dokumentacji.

DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja MLX81160 Download icon Nota katalogowa MLX81160
Firma: Melexis Microelectronic Integrated Systems (Melexis)
Tematyka materiału: AEC-Q100, interfejs LIN, Melexis, MLX81160, PWM, QFN24
AUTOR
Źródło
gansystems.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Czujniki poziomu cieczy
1/10 Czujnik pływakowy:
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"