Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Siemens i Microsoft wprowadzają asystenta AI zwanego Siemens Industrial Copilot

Article Image
Jest to generatywny, oparty na sztucznej inteligencji (AI) produkt, który ma usprawnić współpracę człowieka z maszyną, skracając czas realizacji zadań. Narzędzie Siemens Industrial Copilot pozwala użytkownikom na szybkie generowanie, optymalizowanie i debugowanie złożonego kodu wykorzystywanego w procesach automatyzacji, a także znacznie skraca czas trwania symulacji.

Zadania, które wcześniej zajmowały całe tygodnie, mogą być teraz realizowane w kilka minut. Narzędzie Siemens Industrial Copilot pobiera przeróżne informacje dotyczące automatyzacji, a także symulacji procesów z Siemens Xcelerator - otwartej cyfrowej platformy biznesowej. Z łatwością opracowuje je, korzystając z rozwiązania Azure OpenAI, od Microsoft. Opracowany asystent jest w stanie generować liczne instrukcje dla personelu serwisowego i przedstawiać je w zrozumiałym dla niego języku. Tym sposobem inżynierowie zyskują błyskawiczny dostęp do narzędzi symulacyjnych, a Siemens, jak też i Microsoft przewidują, że oparte na sztucznej inteligencji tzw. copiloty już wkrótce będą pomagały wszystkim profesjonalistom. Wdrożenie asystenta planowane jest w wielu sektorach produkcyjnych, wliczając w to: motoryzację oraz budowę maszyn. Nowe rozwiązanie ma pomóc m.in. w budowaniu kodów do programowania systemów automatyki przemysłowej, np. robotów. Ma także służyć do wzrostu efektywności i skuteczności realizacji działalności operacyjnej, aby znacznie skrócić wszelkie przestoje.

Więcej informacji pod adresem: siemens.com

Firma: Schneider Electric
Tematyka materiału: Azure OpenAI, Microsoft, sektory produkcyjne, Siemens, Siemens Industrial Copilot, Siemens Xcelerator
AUTOR
Źródło
siemens.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"