Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Opracowany przez OMRON kalkulator zwrotu z inwestycji dla robotów mobilnych i współpracujących

Article Image
Kalkulator ten umożliwia przedsiębiorstwom, które rozważają inwestycję np. w roboty współpracujące jak również mobilne, prosty wgląd w zwroty z inwestycji na podstawie rzeczywistych danych. Pozwala użytkownikom oszacować liczbę miesięcy po upływie których inwestycja się zwróci, uwzględniając inflację oraz stopy procentowe, zgodnie, rzecz jasna, z warunkami rynkowymi.

Wiele małych i średnich przedsiębiorstw nie może sobie pozwolić na inwestycje kapitałowe w roboty. Z pomocną dłonią przychodzi do nich firma OMRON, która zapewnia opcje leasingu, z pewnością doskonałe dla chcących rozwijać flotę robotów mobilnych, albo współpracujących (kobotów) - i to przy zachowaniu niskiego poziomu nakładów kapitałowych. Po wprowadzeniu danych odnośnie bieżących operacji, a także zdefiniowaniu typów i liczby robotów, kalkulator zapewnia przejrzyste wglądy w: okres zwrotu, jego wartość procentową oraz wartość bieżącą netto, która wyraża aktualnie szacowaną wartość całkowitą przyszłych przepływów środków pieniężnych. Dość kluczową sprawą dla klienta jest sposób finansowania nowych inwestycji - pożądanych robotów. Kalkulator zwrotu z inwestycji firmy OMRON oferuje 2 opcje: CAPEX z pełną płatnością z góry, a także OPEX z leasingiem, w której płatności rozłożono na okres 3-5 lat.

Widok kalkulatora zwrotu z inwestycji dla robotów mobilnych i współpracujących

Jak mówi były już kierownik ds. strategicznego rozwoju działalności firmy OMRONEduardo de Robbio:

"W trakcie pandemii COVID-19 zaobserwowaliśmy przyrosty zapotrzebowania na produkcję o wysokim poziomie zróżnicowania (...) w połączeniu z niedoborami pracowników w branżach. Z pewnością doprowadziło to do powstania sporej liczby wakatów zarówno dla operatorów, jak i dla robotów. Oprócz elastycznych opcji leasingowych, chcemy zapewnić intuicyjne w użyciu narzędzie do obliczania zwrotu z inwestycji, które przyspieszy proces podejmowania decyzji i nie tylko. Roboty mogą przeprowadzać powtarzalne zadania, czy zapewniać elastyczność (...), pozwalając pracownikom skupić się na kwestiach o kluczowym znaczeniu dla firm (...). Jeżeli chodzi o podstawowy aspekt zwrotu z inwestycji, to ludzka praca przypisywana jest większej liczbie zadań z wartością dodaną, co jest istotne dla producentów, aby kontynuować rozwój, z prostotą, bez multum problemów. Ponadto automatyzacja eliminuje problem z niedostatkiem ekspertów na rynku pracy."

Więcej informacji pod adresem: industrial.omron.pl

Pan Eduardo de Robbio - były kierownik ds. strategicznego rozwoju działalności
firmy OMRON
Wideo
Firma: OMRON
Tematyka materiału: Eduardo de Robbio, kalkulatory, koboty, OMRON, roboty mobilne, zwroty z inwestycji
AUTOR
Źródło
industrial.omron.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"