Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma Asseco Data Systems rozpoczęła wprowadzanie usługi kwalifikowanych e–Doręczeń

Article Image
Wprowadzenie rejestrowanego doręczenia elektronicznego to istotny krok na drogach do cyfryzacji i ograniczenia liczby papierowych dokumentów. e-Doręczenia umożliwią, zainteresowanym firmom, przesyłanie listów poleconych za potwierdzeniem odbioru - w postaci cyfrowej. Skutek prawny przesłania korespondencji drogą elektroniczną ma być równoważny z tradycyjnym doręczeniem papierowych dokumentów.

Zgodnie z zapowiedziami rządu, e-Doręczenia staną się podstawowym i dla wielu podmiotów obowiązkowym sposobem komunikacji z administracją publiczną. Proces wdrażania usługi e-Doręczeń będzie rozłożony w czasie. Od 2024 roku wszystkie podmioty publiczne, jak także z całą stanowczością przedstawiciele zawodów zaufania i korespondujące z nimi podmioty, nie inaczej, będą miały obowiązek wdrożenia i posługiwania się e-Doręczeniami. Jedynie obecnie zarejestrowane, jednoosobowe działalności gospodarcze mogą skorzystać z vacatio legis, ale tylko do 2026 roku. Absolutny wyjątek stanowi resort sprawiedliwości, który ten obowiązek, z pewnością, obejmie dopiero w 2029 roku. W celu skorzystania z usługi e-Doręczenia zarówno firmy, jak i osoby prywatne otrzymają unikalne adresy doręczeń elektronicznych złożone z 36 znaków powiązanych z jego właścicielem. Informacje o nadanym adresie przechowywane są w Bazie Adresów Elektronicznych. Skrzynkę e-Doręczeń od Asseco Data Systems można, już niedługo, będzie założyć jako: podmiot prawny (firma), albo i osoba fizyczna. Będzie to usługa dostosowana do potrzeb organizacji, którą będzie można integrować wprost np. z: systemami kancelaryjnymi i systemami obiegu dokumentów. Pozwoli to na prowadzenie korespondencji, z każdą ze stron: administracją publiczną, osobami fizycznymi, firmami.

Więcej informacji pod adresem: certum.pl

Wideo
Firma: Asseco Data Systems
Tematyka materiału: administracja publiczna, Asseco Data Systems, Baza Adresów Elektronicznych, e-Doręczenia, osoby fizyczne, podmioty prawne
AUTOR
Źródło
assecods.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"