Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Skuteczna reakcja na cyberzagrożenia dzięki rozwiązaniu Extended Detection and Response (XDR) firmy Cisco

Article Image
Rozwiązanie XDR upraszcza badanie wielu incydentów sieciowych, umozliwiając dość błyskawiczną eliminację cyberzagrożeń. Przeprowadzana jest dogodna analiza źródeł sieciowych w celu priorytetyzacji i likwidacji krytycznych zdarzeń. Jest to realizowane automatycznie na podstawie gromadzonych danych.

Branymi pod uwagę aspektami w rozwiązaniu XDR są choćby: urządzenia końcowe, struktury sieci, zapory sieciowe, serwery DNS i poczta e-mail. Wszystkie wymagane dane pobierane są telemetrycznie. Należy wgrać aplikację Cisco Secure Client na urządzeniach końcowych, aby korzystać z rowiązania XDR. Za sprawną priorytetyzację zdarzeń w sieci odpowiada sztuczna inteligencja (AI). Wyniki analizy źródeł sieciowych zwracane są w kilka minut. Identyfikacja w istocie złożonych cyberzagrożeń jest gwarantowana. Rozwiązanie XDR pozwala podnosić, na dobry sposób, podnosić kwalifikacje zespołów ds. cybezpieczeństwa. Jest to zbiór ciekawych narzędzi do wykrywania i zapobiegania skutkom incydentów sieciowych.

Logo firmy Cisco

Jak wyjaśnia dyrektor generalny ds. bezpieczeństwa i współpracy w firmie Cisco, Jeetu Patel:

"Krajobraz cyberzagrożeń (...) nadal ewoluuje. Ich wykrywanie bez reakcji jest nieadekwatne, a reakcja bez wykrycia jest zwykle niemożliwa. Dzięki naszemu rozwiązaniu XDR zespoły ds. cyberbezpieczeństwa mogą wykrywaći eliminować zagrożenia, nim zdążą wyrządzić szkody (...). To co jest podłączone, jest skutecznie chronione (...). Dostarczamy wytworne rozwiązania, które upraszczają zabezpieczanie coraz bardziej złożonych środowisk sieciowych (...)."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na filmie pod zdjęciem.

Pan Jeetu Patel - dyrektor generalny ds. bezpieczeństwa i współpracy w firmie Cisco
Wideo
Firma: Cisco
Tematyka materiału: Cisco, cyberbezpieczeństwo, Extended Detection and Response, Jeetu Patel, XDR, zagrożenia sieciowe
AUTOR
Źródło
newsroom.cisco.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"