Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Usługa Microsoft Security Copilot zwiększa cyfrowe bezpieczeństwo dzięki sztucznej inteligencji

Firma Microsoft ogłosiła wprowadzenie na rynek usługi, która wykorzystuje sztucznej inteligencji (AI) potencjał do walki z cyberprzestępczością. Microsoft Security Copilot, w rzeczy samej, umożliwia zespołom odpowiedzialnym za cyberbezpieczeństwo lepiej zrozumieć zagrożenia, zapewniając wyszukane narzędzia do ich wykrywania.
Article Image

Usługa Microsoft Security Copilot daje wgląd w różne cyberzagrożenia. Pozwala natychmiast wyciągać wnioski z dostępnych danych, sprzyjając podjęciu potrzebnych działań w krótszym, w istocie, czasie. Zwiększa to możliwości zespołów cyberbezpieczeństwa, nadając sens wielu informacjom o zagrożeniach. Pomaga im również przebrnąć przez szum ruchu internetowego i zidentyfikować złośliwe aktywności. Usługa Microsoft Security Copilot jest już coraz lepsza tzn. zapewniono jej dostęp do zaawansowanych modeli OpenAI, ażeby wspierać wymagające zadania związane z cyberbezpieczeństwem. Wiedza o zagrożeniach opiera się np.: na danych od klientów i rozległych zasobach analitycznych Microsoft. Zespoły ds. cyberbezpieczeństwa mogą dysponować możliwościami, którymi dotychczas władały tylko największe podmioty. W ten sposób rozwiązywany jest problem niedoboru umiejętności, w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego, poprzez uzupełnienie brakującej wiedzy oraz udoskonalenie przepływu pracy, czy profili podmiotów stanowiących zagrożenie. Usługa firmy Microsoft pomaga wychwycić to co może umknąć w natłoku działań, poprzez korelację i podsumowanie danych na temat ataków, a także nadawanie rangi incydentom. Microsoft Security Copilot rekomenduje dobre sposoby postępowania w celu szybkiego zaradzenia zróżnicowanym zagrożeniom w czasie.

Więcej informacji pod adresem: news.microsoft.com

Wideo
Firma: Microsoft
Tematyka materiału: cyberbezpieczeństwo, cyberzagrożenia, Microsoft, Microsoft Security Copilot, modele sztucznej inteligencji, OpenAI
AUTOR
Źródło
news.microsoft.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Wzmacniacz Fortissimo – 100 klasy Hi-End
1/8 Dlaczego tranzystory komplementarne zastosowane w stopniu wyjściowym wzmacniacza Fortissimo 100 noszą nazwę „Thermal Track”?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"