Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Usługa Microsoft Security Copilot zwiększa cyfrowe bezpieczeństwo dzięki sztucznej inteligencji

Article Image
Firma Microsoft ogłosiła wprowadzenie na rynek usługi, która wykorzystuje sztucznej inteligencji (AI) potencjał do walki z cyberprzestępczością. Microsoft Security Copilot, w rzeczy samej, umożliwia zespołom odpowiedzialnym za cyberbezpieczeństwo lepiej zrozumieć zagrożenia, zapewniając wyszukane narzędzia do ich wykrywania.

Usługa Microsoft Security Copilot daje wgląd w różne cyberzagrożenia. Pozwala natychmiast wyciągać wnioski z dostępnych danych, sprzyjając podjęciu potrzebnych działań w krótszym, w istocie, czasie. Zwiększa to możliwości zespołów cyberbezpieczeństwa, nadając sens wielu informacjom o zagrożeniach. Pomaga im również przebrnąć przez szum ruchu internetowego i zidentyfikować złośliwe aktywności. Usługa Microsoft Security Copilot jest już coraz lepsza tzn. zapewniono jej dostęp do zaawansowanych modeli OpenAI, ażeby wspierać wymagające zadania związane z cyberbezpieczeństwem. Wiedza o zagrożeniach opiera się np.: na danych od klientów i rozległych zasobach analitycznych Microsoft. Zespoły ds. cyberbezpieczeństwa mogą dysponować możliwościami, którymi dotychczas władały tylko największe podmioty. W ten sposób rozwiązywany jest problem niedoboru umiejętności, w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego, poprzez uzupełnienie brakującej wiedzy oraz udoskonalenie przepływu pracy, czy profili podmiotów stanowiących zagrożenie. Usługa firmy Microsoft pomaga wychwycić to co może umknąć w natłoku działań, poprzez korelację i podsumowanie danych na temat ataków, a także nadawanie rangi incydentom. Microsoft Security Copilot rekomenduje dobre sposoby postępowania w celu szybkiego zaradzenia zróżnicowanym zagrożeniom w czasie.

Więcej informacji pod adresem: news.microsoft.com

Wideo
Firma: Microsoft
Tematyka materiału: cyberbezpieczeństwo, cyberzagrożenia, Microsoft, Microsoft Security Copilot, modele sztucznej inteligencji, OpenAI
AUTOR
Źródło
news.microsoft.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"