Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Polski symulator samolotu pasażerskiego Boeing 737 MAX

Article Image
Na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej (PW) w unikatowy sposób powstaje replika kokpitu samolotu pasażerskiego Boeing 737 MAX przewidziana na zajęcia studentami oraz realizacje prac dyplomowych.

Z budowanej repliki będą korzystali studenci kierunku "lotnictwo i kosmonautyka", m.in. na 3 przedmiotach: "Systemy Pokładowe", "Symulatory" i "Symulacja Układów Lotniczych", czy w ramach ich anglojęzycznych odpowiedników. Gotowa replika będzie dostępna dla studentów przygotowujących prace dyplomowe, związane z samolotem Boeing 737 MAX. Symulator ma powstać do końca 2023 roku. Będzie w niego zaangażowana Politechnika Warszawska (PW) i firmy zewnętrzne. Jak dodaje kierownik Laboratorium Symulatorów w Zakładzie Automatyki i Osprzętu Lotniczego - na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa (MEiL) Politechniki Warszawskiej (PW), dr inż. Maciej Zasuwa:

"Budowany symulator zaoferuje dostęp do oprogramowania, które modeluje pracę systemów pokładowych samolotów pasażerskich, a także zapewni możliwość poznania wszystkiego od kuchni (...). Będzie to pierwszy symulator lotu tak dużego samolotu pasażerskiego na polskiej uczelni cywilnej."

Więcej informacji pod adresme: pw.edu.pl

Dr inż. Maciej Zasuwa - ierownik Laboratorium Symulatorów w Zakładzie Automatyki i Osprzętu Lotniczego
na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej (PW)
Wideo
Firma: Politechnika Warszawska (PW)
Tematyka materiału: Boeing 737 MAX, lotnictwo, Maciej Zasuwa, Politechnika Warszawska, PW, samoloty
AUTOR
Źródło
pw.edu.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"