Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma Asseco Data Systems wprowadza usługę kwalifikowanych e–Doręczeń

Article Image
Wprowadzenie rejestrowanego doręczenia elektronicznego to kolejny krok do: pełnej cyfryzacji i ograniczenia liczby papierowych dokumentów. Skutek prawny przesłania korespondencji drogą elektroniczną będzie równoważny z tradycyjnym doręczeniem papierowych dokumentów. Oprócz Poczty Polskiej kwalifikowane e-Doręczenia mają w swojej ofercie również firmy komercyjne, w tym Asseco Data Systems.

W celu skorzystania z e-Doręczeń, zarówno firmy, jak i osoby prywatne otrzymują unikatowy adres doręczeń elektronicznych nadawany przez Ministerstwo Cyfryzacji. Składa się on z 36 znaków, które są, bez wątpienia, połączone z podmiotem będącym jego właścicielem. Dane o nadanym adresie dostępne są w Bazie Adresów Elektronicznych. Skrzynkę e-Doręczeń firmy Asseco Data Systems może założyć zarówno podmiot prawny (np. firma) jak i osoba fizyczna. Usługa oferowana przez Asseco Data Systems może być dopasowana do potrzeb organizacji, wliczając w to integrację z rozwiązaniami korporacyjnymi. Pozwala to na wierne prowadzenie korespondencji z każdą ze stron: administracją publiczną, osobami fizycznymi oraz firmami.

Logo firmy Asseco Data Systems

Jak wyjaśnia kierownik produktu w firmie Asseco Data Systems, Paweł Wojtaszyk:

"e-Doręczenia to usługa, której bardzo brakowało na polskim rynku. Rozwiązanie to znacząco ułatwia i przyspiesza nie tylko prowadzenie biznesu, ale też realizowanie codziennych spraw. Wysyłka korespondencji nie jest już ściśle zależna od godzin pracy urzędów pocztowych (...) i jej bezpieczeństwo stoi na idealnym poziomie (...). e-Doręczenia są ostatnią, brakującą usługą zaufania na poziomie unijnym. Ten rynek tworzy się na naszych oczach. Jako dostawca mamy nadzieję, że uda się stworzyć rynek doręczeń elektronicznych, w którym synergia dostawców publicznych i komercyjnych zachęci wszystkich do stosowania e-Doręczeń - na obszarze Unii Europejskiej."

Więcej informacji pod adresem: assecods.pl

Pan Paweł Wojtaszyk - kierownik produktu w firmie Asseco Data Systems
Wideo
Firma: Asseco Data Systems
Tematyka materiału: Asseco Data Systems, Baza Adresów Elektronicznych, doręczenia elektroniczne, e–Doręczenia, Paweł Wojtaszyk, Poczta Polska
AUTOR
Źródło
assecods.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"