Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Najnowsza wersja 7.0 środowiska Embedded Studio firmy SEGGER Microcontroller z obsługą bibliotek: emRun i emRun++

Article Image
Mowa tu o napisanych przez SEGGER Microcontroller bibliotekach, które są związane z 2 językami programowania - kolejno: C oraz C++. Pierwsza biblioteka stosuje funkcje zmiennoprzecinkowej biblioteki emFloat, wspomagając wbudowane projekty, które są pełne asemblerowych wstawek w kodzie. Druga biblioteka umożliwia z kolei używanie w praktyce standardu języka C++ 17.

Kod źródłowy znajdujących się w wersji 7.0 środowiska Embedded Studio bibliotek jest wolny od komentarzy. Kod z komentarzami obok pełnej dokumentacji jest dostępny jedynie dla firm. Środowisko Embedded Studio dedykowane jest 3 systemom operacyjnym: Linux, macOS lub Windows. Do użytku niekomercyjnego nie potrzeba klucza licencyjnego. Zmniejszona została ilość potrzebnego miejsca na dysku podczas instalacji środowiska. Typowy rozmiar ściągania wynosi: 250-400 MB. Jak wyjaśnia założyciel firmy SEGGER Microcontroller, Rolf Segger:

"Środowisko Embedded Studio obsługuje biblioteki: emRun i emRun++ do optymalizowanych pod kątem wydajności projektów (...) Dzięki dostępowi do kodu źródłowego, programiści mają okazję dopasować obie biblioteki tak, aby pasowały do ich sprzętu czy projektów. W wypadku takich architekturach jak RISC-V (...) rozwijany kod może korzystać również z ukierunkowanej biblioteki runtime."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Pan Rolf Segger - założyciel firmy SEGGER Microcontroller
Wideo
Firma: SEGGER Microcontroller
Tematyka materiału: biblioteki programowe, Embedded Studio, emRun, emRun++, Rolf Segger, SEGGER Microcontroller
AUTOR
Źródło
segger.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"