Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma ABB wzmacnia obronę cybernetyczną Wien Energie

Article Image
Firmy z sektora energetycznego przykładają coraz większą wagę do bezpieczeństwa. Usługa ABB Ability Cyber Security Event Monitoring zapewnia lokalnemu dostawcy energii w Austrii wgląd w cybernetyczne zagrożenia i zgodność z przepisami.

Ochrona zasobów cyfrowych i fizycznych przed cyberprzestępcami jest obecnie priorytetem dla wielu podmiotów. Wie o tym doskonale firma ABB, które opracowuje cyfrowe rozwiązania zapewniające odpowiedni ogląd sytuacji w środowiskach OT (ang. Operational Technologies). Takie rozwiązania pomagają operatorom w szybkiej detekcji zdarzeń. Najlepszy dowodem na to jest Wien Energie - spółka zależna przedsiębiorstwa Wiener Stadtwerke, która codziennie dostarcza mieszkańcom Wiednia energię elektryczną i ogrzewanie.

Logo spółki Wien Energie
Logo przedsiębiorstwa Wiener Stadtwerke

Spółka Wien Energie zdecydowała się na użycie systemu monitorowania zdarzeń ABB Ability Cyber Security Event Monitoring, który gwarantuje ustalanie priorytetów przy momentalnym reagowaniu na zagrożenia w sieciach OT. Rozwiązanie śledzi anomalie sieciowe, zapewniając gotowe funkcje analityczne i reguły korelacji. Pozwala to uzyskać wgląd w istotne zagrożenia dla bezpieczeństwa bazy danych, przy jednoczesnej integracji z istniejącą konfiguracją.

Logo firmy ABB

Dzięki stosowaniu usługi ABB Ability Cyber Security Event Monitoring, Wien Energie potrafi wykrywać cybernetyczne zagrożenia, przygotować skuteczne odpowiedzi na każdy incydent oraz zabezpieczyć wymagane dane. Zakres prac ABB obejmował scentralizowany monitoring zdarzeń związanych z bezpieczeństwem i teksty ISO 27001 na potrzeby audytu. W rezultacie dostawca energii elektrycznej w Wiedniu poprawił ochronę przed cyberatakami i może lepiej korzystać ze swoich zasobów.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na poniższym dokumencie.

DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Broszura usługi ABB Ability Cyber Security Event Monitoring
Firma: ABB
Tematyka materiału: ABB, ABB Ability Cyber Security Event Monitoring, cyberbezpieczeństwo, energia elektryczna, Wien Energie, Wiener Stadtwerke
AUTOR
Źródło
new.abb.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"