Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Usługa SmartThings Cooking firmy Samsung dla inteligentnych urządzeń kuchennych

Article Image
Przygotowanie listy zakupów, znalezienie przepisu, dobranie parametrów pieczenia. Gotowanie to niewątpliwie przyjemność, ale także nakład czasu i pracy. Oferowana przez firmę Samsung usługa SmartThings Cooking pozwala znacząco zwiększyć komfort przygotowywania potraw. Usługa ta stanowi praktyczne rozwiązanie. Jest ona dostępna z poziomu mobilnej aplikacji SmartThings.

Połączenie inteligentnych urządzeń kuchennych z usługą SmartThings Cooking całościowo wspiera proces gotowania. Usługa komunikuje się m.in. z płytami indukcyjnymi i lodówkami. Można liczyć na jej pomoc przy każdym etapie przyrządzania posiłków. Usługa wyszukuje i rekomenduje przepisy zgodnie z sekcjami (np. zdrowie czy przekąski). W tym celu wskazuje niezbędne składniki. Na podstawie preferencji żywieniowych, diety, jak również umiejętności gotowania, SmartThings Cooking tworzy dopasowane plany żywienia. Usługa przygotowuje plan posiłków na cały tydzień - pozwala to uniknąć dylematów co danego dnia przygotować (oraz dla których osób to zrobić).

Usługa SmartThings Cooking

Usługa SmartThings Cooking automatycznie dobiera nastawy (ustawienia) piekarników. Przy pomocy smartfona można kontrolować temperaturę oraz czas pieczenia. Dzięki inteligentnej kamerze AI Pro Cooking (w najnowszych urządzeniach) możliwy jest zdalny podgląd wnętrza piekarników. Podgląd ten można zarejestrować - jest to film o długości do 10 s. Kamera AI Pro Cooking w samoczynny sposób rozpoznaje produkty włożone do piekarnika. Na tej podstawie usługa dostosowuje piekarnik. 

Aplikacja mobilna SmartThings

W przypadku płyt indukcyjnych, za pośrednictwem SmartThings Cooking można sprawdzić, które jej pola są włączone, a także ustawiać timer oraz otrzymywać powiadomienia o stanie urządzenia. Dla lodówek przewidziano z kolei możliwość fotografowania wnętrz i wysyłania powiadomień o otwartych drzwiach. Dzięki usłudze SmartThings Cooking z całego procesu gotowania pozostaje tylko to, co naprawdę przyjemne.

Więcej informacji pod adresami: link 1link 2 (ostatni link to aplikacja mobilna SmartThings).

Wideo
Firma: Samsung
Tematyka materiału: aplikacje mobilne, inteligentne urządzenia, przyrządzanie posiłków, Samsung, SmartThings Cooking, urządzenia kuchenne
AUTOR
Źródło
news.samsung.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"