Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Zoptymalizowane systemy obudów dla komputerów jednopłytkowych Raspberry Pi

Article Image
Bez cienia wątpliwości temat komputerów jednopłytkowych (SBC) nie jest już nowy, a w środowisku przemysłowym jest wręcz powszechnie "eksploatowany". Wydajne oraz łatwo adaptowalne systemy wbudowane od dłuższego czasu są czymś więcej niż tylko niewidocznymi minikomputerami. W obszarze automatyki wypełniają one całe szeregi funkcji sterowania i komunikacji. Głównymi obszarami zainteresowania użytkowników systemów wbudowanych jest niezawodność elektroniki i elastyczność jej stosowania.

Oparte o komputery jednopłytkowe (SBC) projektowanie pozwala oszczędzać czas potrzebny na budowę rozwiązań, co prócz korzyści ekonomicznych, pozwala z łatwością zareagować na wciąż zmieniający się rynek. W zakresie obudów do komputerów jednopłytkowych (SBC) oraz ustandaryzowanych interfejsów, firma Phoenix Contact dostarcza niezawodne rozwiązania w pełni oparte na normach przeznaczonych dla różnych wymagań rynkowych.

Universal Case System - UCS

Obudowa UCS składa się z: 2 identycznych elementów tworzących korpus obudowy, a także zdejmowanych paneli bocznych. Gdy wymagana jest większa przestrzeń montażowa, to, przy użyciu adekwatnych akcesoriów, możliwa jest rozbudowa do wersji wyższej o 2 cm. Następne modyfikacje możliwe są np. poprzez użycie elementów w wielu wariantach kolorystycznych, i nie tylko. Zdejmowane panele boczne umożliwiają tworzenie zróżnicowanych wersji projektu, dostosowanych do zadanych interfejsów. Pozwala to na stosowanie wymaganych połączeń w obrębie: zasilania, transmisji sygnałów, a także danych. Przy użyciu adapterów na szynę DIN i dalszych akcesoriów, m.in. nóżek i uchwytów naściennych, obudowa UCS może mieć jeszcze bardziej uniwersalne zastosowanie, w szczególności w szafach sterowniczych. Ma to miejsce przy 2 możliwych sposobach montażu. Płytka PCB mocowana jest bezpośrednio do wkładki narożnej, a jeżeli rozmiar obudowy jest większy od płytki, to wówczas dedykowane akcesoria umożliwiają instalację płytki PCB w dowolnie wybranej pozycji. Jest to niezwykle sprawdzone rozwiązanie przeznaczone do elastycznego i szybkiego projektowania urządzeń w oparciu o komputery jednopłytkowe Raspberry Pi i nie tylko.

Dedykowana obudowa UCS-RPI

Modułowe obudowy BC

Modułowe obudowy BC pozwalają na konstruowanie systemów o geometrii w pełni zgodnej z normą DIN 43880. Unikatowa konstrukcja zatrzasków podstawy przekłada się z łatwością na bezpośredni montaż naścienny, a górna pokrywa dostępna jest w 2 wersjach: przezroczystej i otwieranej ręcznie, z umieszczoną za nią płytką z tworzywa sztucznego, która gwarantuje, na dobrą sprawę, montaż wyświetlacza i elementów obsługowych, bądź pełnej, szarej. Tworzące obudowę BC elementy można, w praktyce, zamocować zatrzaskowo, co pozwala na zgodny w myśl norm montaż bez użycia narzędzi. Opisywana obudowa umożliwia wykorzystanie płytek PCB, z wygodnymi w użyciu, sprężynowymi złączami PTSM, co rozszerza zakres zastosowań. Warto również zwrócić uwagę na możliwości skorzystania z dedykowanego systemu łączenia magistrali, który umożliwia skomunikowanie ze sobą wszystkich modułów projektowanego w praktyce systemu. Jest to 8 lub 16-biegunowy łącznik o złoconych stykach, który instalowany jest na szynie DIN. Jego wykorzystanie całkowicie skraca czas oprzewodowania aplikacji oraz umożliwia rozłączenie wybranego modułu, nie przerywając pracy ciągłej całego systemu.

Więcej informacji pod adresem: blog.phoenixcontact.com

Obudowa RPI-BC
System magistrali HBUS na szynę nośną
Wideo
Firma: Phoenix Contact
Tematyka materiału: komputery jednopłytkowe, obudowy, Phoenix Contact, RPI-BC, UCS-RPI, złącza PTSM
AUTOR
Źródło
blog.phoenixcontact.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"