Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Płytka konwertera z obudowy SMD do przewlekanej

Article Image
W ofercie firmy cyfronika znajdziemy bardzo przydatny drobiazg w postaci konwertera „przejściówki” z obudowy SMD na obudowę do montażu przewlekanego UMSMD426.

W dzisiejszych czasach nowe układy w obudowie do montażu przewlekanego (THT, ang. Through-Hole Technology) są już rzadkością. Prawie wszystkie współczesne, a zwłaszcza nowoczesne, układy przeznaczone są do montażu powierzchniowego (SMT – Surface Mount Technology). Czasem z różnych przyczyn potrzebne jest, aby układ SMD (SMD, ang. Surface Mount Device to układ w obudowie do montażu powierzchniowego) montować w technologii przewlekanej. Potrzebę taką często spotykają hobbyści, którzy samodzielnie przygotowują płytki PCB. Płytki takie zależnie od technologii mogą mieć bardzo różną precyzję ścieżek i padów. W przypadku elementów SMD, niestety typowy dla elementów przewlekanych raster 100 milsów (2,54 mm) należy podzielić na dwa. Przy elementach SMD bardzo zgrubną podziałką jest 50 milsów (1,27 mm) . Przy płytkach wykonywanych termotransferem, czy nawet fotochemicznie jest to osiągalne, ale dla początkujących może być trudne. Dużo łatwiej przygotować całość w rastrze 100 milsów, a następnie napunktować i „owiercić” ją wiertełkiem 0,7 mm. Przedstawiona na ilustracji tytułowej płytka pozwoli nam właśnie na takie działanie. Mozaika ścieżek na opisywanej płytce przedstawiona jest na Ilustracji 1.

Mozaika ścieżek płytki UMSMD426

Na płytce możemy umieścić element w obudowie od SO8 do SO28 i uzyskać „do lutowania” element o rozkładzie obudowy odpowiednio DIP8 do DIP 28. Pozwala to na użycie elementów od bardzo prostych bramek logicznych do bardziej złożonych układów. W dzisiejszych czasach problemów z zakupem elementów elektronicznych, które jeszcze do niedawna zalegały na półkach może się okazać, że znajdziemy tego typu rozwiązania nawet w profesjonalnych, komercyjnych urządzeniach.

Firma:
Tematyka materiału: Konwerter z obudowy SMD na DIP
AUTOR
Źródło
cyfronika.com.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Czujniki poziomu cieczy
1/10 Czujnik pływakowy:
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"