Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Samtec - indywidualne złącza wielostykowe lub kompletne i gotowe wiązki pod projekt

Article Image
Fima Samtec to czołowy producent zaawansowanych złączy dla elektroniki, w tym elementów płytka-płytka, złączy zasilających przemysłowych oraz listew kołkowych. Komponenty te kierowane są do zaawansowanych technicznie urządzeń, gdzie konieczne jest zapewnienie dużej szybkości transmisji danych, połączenie wielkiej liczby sygnałów oraz gdzie wymagania w zakresie dostępnego miejsca są bardzo wyśrubowane.

W ofercie firmy Samtec poza złączami dostępne są też prefabrykowane wiązki kablowe. Zatem można nabyć złącza z zamontowanym odcinkiem przewodu na jednym końcu lub na obu końcach, w różnych wariantach, typach kabla i długościach. Są to bardzo przydatne produkty w przypadku złączy Samtec, gdyż małe rastry tych elementów, niewielkie wymiary i duża liczba styków wymagają stosowania zaawansowanego oprzyrządowania.

Montaż u producenta

Osiągnięcie wysokich parametrów w zakresie szybkości transmisji danych wymaga użycia przewodów o dopasowanej impedancji falowej oraz zapewnienia takiego montażu, aby na skutek niedokładności mechanicznych przy obróbce nie powstały niejednorodności prowadzące do odbić sygnału, nierówności czasów propagacji w poszczególnych liniach przewodów taśmowych itp. zjawiska utraty integralności sygnałowej, a nawet naruszenia stanu powłok ochronnych na metalowych pinach. Sytuację utrudnia to, że wiele problemów tego typu niełatwo sprawdzić w czasie produkcji wiązek i są one wykrywane dopiero po uruchomieniu aplikacji. Dlatego jakość montażu ma kluczowe znaczenie, a w zakresie złączy o małych rastrach i dużym upakowaniu zapewnienie montażu porównywalnego z możliwościami producenta jest bardzo trudne.

Na koniec warto przywołać aspekt ekonomiczny. Asortyment złączy jest bardzo szeroki i większość rozwiązań zawiera wzajemnie niekompatybilne piny, co wymusza użycie specjalnie dopasowanego zestawu narzędzi do zaciskania. Koszty tzw. kowadła dla elementów o rastrach 2 mm lub znacznie mniejszych są duże, co powoduje, że dla małych i średnich serii korzystne jest zamówienie wiązek u producenta. Wówczas odpada koszt narzędzi roboczych (tooling).

Samtec i Eltronika

Wiązki kablowe firmy Samtec wytwarzane są na bazie przewodów taśmowych IDC, FFC także w specjalnych wersjach – do transmisji różnicowej, jako kable mikrokoncentryczne lub typu twinax oraz rozwiązania optyczne. Obudowy złączy mają stopień ochrony IP67 i IP68. Rastry połączeń zaczynają się od 0,8 mm. Firma oferuje też dopasowane narzędzia ręczne i aplikatory półautomatyczne.

Produkcja złączy prowadzona jest w kilku fabrykach świata – USA, Singapur, Chiny, Malezja i Kostaryka. Fabryki Samtec mogą być przykładem profesjonalizmu dla wielu innych zakładów przemysłowych. Obsługa wszystkich zamówień, niezależnie od lokalizacji fabryki, jest niezwykle precyzyjna i uporządkowana.

Klientom polskim wsparcie techniczne i obsługę handlową w zakresie produktów świadczy firma Eltronika. Producentom kontraktowym oferujemy złącza w rolkach na taśmę oraz na standaryzowanych tacach dla maszyn pick & place. Eltronika kompletuje dostawy, które są realizowane w ustalonych partiach i w uzgodnionym czasie. Poza oryginalnymi narzędziami ręcznymi do zaciskania pinów, w sprzedaży są piny pakowane luzem lub w rolkach w celu usprawnienia procesu montażu. Istnieje możliwość zamówienia złączy z przewodem w żądanej długości lub konkretną liczbą styków – już od 1 szt.

Wsparcie techniczne

Eltronika zapewnia klientom doskonałe wsparcie techniczne na etapie doboru złącza. Wskazujemy serie złączy, które ze sobą współpracują (stanowią komplet), pomagamy dobrać optymalne elementy do aplikacji, dostarczamy próbki i pośredniczymy w wykonaniu wiązek kablowych. Mamy wieloletnie doświadczenie w obsłudze dużych projektów, jak również specjalistycznych nisz rynkowych. Działamy w branżach: telekomunikacyjnej, medycznej, wojskowej, motoryzacyjnej, maszyn ciężkich, automatyki, robotyki i innych. Zapraszamy do kontaktu i współpracy.

Więcej informacji: Eltronika Sp. z o.o., 05-152 Czosnów Duńska 2A, tel. 22 7519744, biuro@eltronika.pl, www.eltronika.pl
Firma: Samtec
Tematyka materiału: Samtec, Eltronika, indywidualne złącza wielostykowe, wiązki, tooling, IDC, FFC, kable mikrokoncentryczne, twinax, IP67, IP68, pick & place
Źródło
Elektronika Praktyczna maj 2022
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"