Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Lutownice grzałkowe ATTEN w ofercie TME

Article Image
Marka ATTEN, której pełna nazwa brzmi Shenzhen Atten Technology, to jeden z wiodących chińskich producentów urządzeń oraz akcesoriów lutowniczych. W ofercie TME znaleźć można wiele produktów tej firmy, w tym szeroki wybór narzędzi do lutowania, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

Narzędziem, które przyda się zarówno hobbystom, jak i (czasami) profesjonalistom jest “klasyczna” lutownica oporowa, znana też jako kolba do lutowania, taka jak przedstawiony na ilustracji tytułowej model ST-2150D.

Jest to lutownica o dużej jak na zastosowania w elektronice mocy 150 W; w tej rodzinie znajdziemy także wykonania o mniejszych mocach (ST-2065D o mocy 65 W i ST2080D o mocy 80 W). Wszystkie wersje są do siebie bardzo podobne; różnią się mocą grzałki. Są wyposażone w wyświetlacz LCD oraz trzy przyciski służące do regulacji temperatury (w zakresie od 250°C do 480°C) oraz umożliwiające dostęp do funkcji dodatkowych. Dostępne funkcje obejmują szybki dostęp do 9 nastaw, a także stałe monitorowanie temperatury grota. Lutownica ma możliwość zaprogramowania tak, aby po pewnym czasie przeszła w stan uśpienia, a następnie automatycznie się wyłączyła. Pozwala to nie tylko przedłużyć żywotność lutownicy, ale stanowi również rodzaj zabezpieczenia. 

Podstawowe parametry użytkowe znajdziemy w tabeli 1.

Podstawowe parametry lutownicy ATTEN ST-2150D

Jak widać są to całkiem przyzwoite parametry stosowne do ceny i przeznaczenia tej lutownicy. Istotną zaletą jest fakt, że do tej lutownicy znajdziemy w katalogu TME szeroki wybór różnorodnych grotów od typowego stożka aż po “minifalę” (Ilustracja 1) czy “śrubokręt”. 

Grot minifala do lutownicy ST-20150D

Wygodny uchwyt i niska waga (255 g) czynią z lutownic ATTEN dobry wybór do prac serwisowych w terenie, jak i wygodne rozwiązanie do małych serwisów i warsztatów o niewielkiej ilości miejsca. Uniwersalność i łatwość użytkowania docenią również amatorzy i hobbyści. Dodatkową zaletą, której nie widać z karty katalogowej jest fakt, iż TME posiada te urządzenia w swoich magazynach i są one dostępne “od ręki”.

Do pobrania
Download icon Karta katalogowa
Firma: Transfer Multisort Elektronik (TME)
Tematyka materiału: Lutownica kolbowa
AUTOR
Źródło
www.tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"