Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma Schneider Electric publikuje pierwszy w branży przewodnik dotyczący optymalizacji centrów danych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI)

Article Image
Jest to publikacja zwana "The AI Disruption: Challenges and Guidance for Data Center Design", która zapewnia niezbędne informacje i stanowi kompleksowy plan względem organizacji pragnących w pełni wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji, w swoich centrach danych. Zawiera m.in. wybiegający w przyszłość obraz nowych technologii, z łatwością wspierających klastry AI o wysokiej wydajności.

Rozwój sztucznej inteligencji spowodował duże zmiany i postawił nowe wyzwania w zakresie projektowania i obsługi centrów danych. Kiedy aplikacje bazujące na AI stają się coraz lepsze i mają coraz większy wpływ na ważne sektory gospodarki, rośnie również zapotrzebowanie w dziedzinie mocy obliczeniowej. Centra danych muszą dostosować się do nowych potrzeb, aby skutecznie zasilać aplikacje oparte na sztucznej inteligencji. W erze, w której AI zmienia branże i na nowo definiuje konkurencyjność, najnowsza publikacja Schneider Electric toruje drogę firmom do stanowienia centrów danych, które są nie tylko zdolne do obsługi sztucznej inteligencji, ale również zoptymalizowane pod jej kątem. Dokument wprowadza innowacyjne koncepcje, czy najlepsze rozwiązania, pozycjonując Schneider Electric jako lidera w ewolucji infrastruktury centrów danych. Nowy plan dla firm, które chcą w pełni wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji we własnych centrach danych, spotkał się z pozytywnym przyjęciem ze strony klientów.

Pierwsza strona przewodnika "The AI Disruption: Challenges and Guidance for Data Center Design"

Przewodnik firmy Schneider Electric odkrywa istotne, krytyczne punkty przecięcia sztucznej inteligencji i infrastruktury centrów danych, odnosząc się do kluczowych kwestii, takich jak:

  • Wskazówki dotyczące kluczowych atrybutów i trendów AI, które stanowią podstawę wyzwań powiązanych z infrastrukturą fizyczną w zakresie zasilania, klimatyzacji oraz szaf rack i zarządzania oprogramowaniem.
  • Zalecenia dotyczące oceny i obsługi serwerów szkoleniowych AI o wysokiej gęstości mocy.
  • Wskazówki dotyczące pomyślnego przejścia z chłodzenia powietrzem na chłodzenie cieczą w celu obsługi rosnącej mocy obliczeniowej (TDP) obciążeń AI.
  • Proponowane specyfikacje szaf rack, aby lepiej pomieścić serwery AI, którym trzeba dużej mocy, kolektorów chłodzących i orurowania oraz dużej liczby kabli sieciowych.
  • Wskazówki dotyczące korzystania z oprogramowania do zarządzania infrastrukturą centrum danych (DCIM), systemów zarządzania energią elektryczną (tj. EPMS) oraz systemów zarządzania budynkami (BMS) - do budowy cyfrowych bliźniaków centrów danych, operacji i zarządzania aktywami. 
  • Perspektywy na przyszłość w zakresie nowych technologii i podejść projektowych - celem tego jest pomoc w sprostaniu rozwojowi sztucznej inteligencji.

Przewodnik jest dostępny tutaj.

Wideo
Firma: Schneider Electric
Tematyka materiału: centra danych, gospodarka, infrastruktura IT, przedsiębiorstwa, przewodniki, Schneider Electric
AUTOR
Źródło
se.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"