Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Unikatowy poradnik «ABC cyberbezpieczeństwa» przygotowany przez NASK PIB

Article Image
Jest to publikacja, która pokazuje szeroko rozumiany świat internetu. Poradnik jest podzielony na 4 obszary: cyberbezpieczeństwo, higiena cyfrowa, profilaktyka oraz wsparcie.

Poradnik "ABC cyberbezpieczeństwa" został napisany w taki sposób, aby każdy, bez względu na wiek, zawód czy stopień korzystania z internetowego medium, mógł zrozumieć i bronić się przed cyberzagrożeniem oraz zadbać o dobrostan cyfrowy - własny i najbliższych. Zawarto w nim nie tylko techniczne definicje, ale przede wszystkim pigułkę wiedzy, dobrych praktyk czy cyfrowych nawyków. W poradniku znajduje się 157 ułożonych alfabetycznie terminów, wraz z obszerną bibliografią i odnośnikami do materiałów, które szczegółowo tłumaczą zagadnienia. Jak wyjaśnia dyrektor NASK PIB, Wojciech Pawlak:

"Cyfrowy świat zmienia się dosyć szybko - trudno jest nadążać za nowymi zjawiskami online. Zanim zidentyfikujemy, przebadamy i opiszemy zagrożenia, na drodze pojawiają się kolejne z nich. Poradnik «ABC cyberbezpieczeństwa» nie tylko przybliża takie zjawiska online jak child grooming, FOMO, quishing, malware i scam ale także odpowiada na podstawowe pytania, jak m.in. utworzyć silne hasło i dlaczego warto skorzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego oraz zabezpieczeń biometrycznych”.

Poradnik "ABC cyberbezpieczeństwa" jest dostępny tutaj.

Pan Wojciech Pawlak - dyrektor NASK PIB
Wideo
Firma: NASK PIB
Tematyka materiału: ABC Cyberbezpieczeństwa, cyberbezpieczeństwo, higiena cyfrowa, internet, NASK PIB, Wojciech Pawlak
AUTOR
Źródło
nask.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"