Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Pomysł na czystsze powietrze w Berlinie od studentów Politechniki Warszawskiej (PW)

Article Image
Łącznie czworo studentów Politechniki Warszawskiej (PW) brało udział w hackathonie Data4Good. Podczas tego wydarzenia studenci napisali od podstaw aplikację, która, z założenia, ma pomagać w redukcji poziomów zanieczyszczeń w Berlinie. Wspomniany hackathon odbył się w dniach 19-21 kwietnia 2024 roku i zorganizował go uniwersytet Hertie School w Berlinie.

Uczestniczący w hackhatonie Data4Good studenci Politechniki Warszawskiej (PW) wpadli na pomysł, by zachęcić mieszkańców Berlina do częstszego wybierania roweru lub carpoolingu podczas poruszania się po mieście - np. w drodze do pracy. Zaproponowane przez studentów rozwiązanie bazuje na programie lojalnościowym, pozwalając m.in. na oferowanie wspólnych przejazdów czy wynajem rowerów. Tym sposobem można zdobywać punkty, które następnie można wymieniać na różne nagrody. Jak wyjaśnia jeden ze studentów, który pisał aplikację:

"Napisaliśmy aplikację ecommute, która ma na celu zmniejszyć emisję zanieczyszczeń przez promowanie wspólnych przejazdów i wynajem rowerów w Berlinie (...). Nasza aplikacja zbiera dane dotyczące zanieczyszczeń oraz ruchu drogowego, które następnie służą do szacowania redukcji emisji pyłów zawieszonych PM10. Pomaga w tym nasz własny model AI."

Więcej informacji pod adresem: pw.edu.pl

Wideo
Firma: Politechnika Warszawska (PW)
Tematyka materiału: Berlin, czyste powietrze, Data4Good, hackhatony, Politechnika Warszawska, PW
AUTOR
Źródło
pw.edu.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"