Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Sukces studentów Politechniki Warszawskiej (PW) w konkursie programistycznym HackYeah

Article Image
Blisko 2500 uczestników konkursu rywalizowało między sobą przez dobę w Krakowie. W tym okresie mogli wybrać jedno spośród 12 zadań: od budowy gier komputerowych, po rozwiązania, które usprawniają pracę podmiotów administracji rządowej. Związana z Wydziałem Geodezji i Kartografii PW grupa studentów "The GINdoors" była świetna w zadaniu, które zaproponował Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF). Zadanie to polegało na wykorzystaniu uczenia maszynowego w systemie służącym do detekcji niebezpiecznych i nielegalnych postów w mediach społecznościowych, np. w aspekcie branży finansowej.

Nad rozwiązaniem zadania od UKNF pracowały aż 4 osoby. Byli to: Kamil Choromański, Alicja Łobodecka, Jakub Łobodecki oraz Mateusz Białek. Wszyscy z nich ukończyli geoinformatykę, którą odbyli w ramach studiów inżynierskich, jak również ukończyli, albo są w trakcie studiów magisterskich na kierunku: geodezja i kartografia. Kamil i Jakub to doktoranci, którzy działają na Wydziale Geodezji i Kartografii PW. Pomysły uczestników HackYeah były oceniane np. pod kątem innowacyjności, wizualnych szczegółów, czy jakości implementacji. Do drugiego etapu konkursu wybrano 5 najlepszych projektów, których autorzy prezentowali tzw. elevator pitch, czyli zwięzłą prezentację mającą pokazać najważniejsze aspekty opracowanych rozwiązań. Z nagrodami odeszły ostatecznie 3 najlepsze zespoły, w tym "The GINdoors".

W centrum zdjęcia: Mateusz Białek, Kamil Choromański, Alicja Łobodecka i Jakub Łobodecki

Jak wyjaśniają członkowie zespołu "The GINdoors":

"Rozwiązanie składało się z 2 pomysłów wspartych sztuczną inteligencję (AI): do wykrywania podejrzanych zdjęć oraz do analizy tekstów postów w mediach społecznościowych. Aplikacja skanowała posty występujące na obserwowanych profilach i wskazywała te, które były dosyć podejrzane. Oprócz tego powstał portal internetowy, który umożliwiał efektywne zarządzanie analizowanymi wpisami i w razie potrzeby ich oznaczanie jako (...) niedozwolone treści. Nasze oprogramowanie pobierałe różne informacje z platformy Twitter (...), chociaż można nim objąć również inne social media."

Więcej informacji pod adresem: pw.edu.pl

Wideo
Firma: Politechnika Warszawska (PW)
Tematyka materiału: HackYeah, konkursy programistyczne, Politechnika Warszawska, PW, The GINdoors, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
AUTOR
Źródło
pw.edu.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"