Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Samouczący się, prototypowy układ firmy ROHM Semiconductor

Article Image
Jest to wyposażone w sprzętowy akcelerator rozwiązanie, które pozwala przewidywać momenty występowania awarii rozwiązań. Obecna w układzie ośmiobitowa jednostka "tinyMicon MatisseCORE" umożliwia implementację unikalnego algorytmu profesora Hiroki Matsutaniego z Keio University w Japonii. Dzieje się to przy poborze mocy do 30 mW. Pełna niezależność od serwerów w chmurze jest gwarantowana.

Dostępny dla jednostki "tinyMicon MatisseCORE" zestaw instrukcji zaistniał głównie z myślą o systemach wbudowanych. Do budowy akceleratora sprzętowego w układzie użyto około 20 tysięcy bramek. Występuje możliwość debugowania. Wspierane są w pełni stabilne aplikacje, które spełniają normy: ASIL-D oraz ISO 26262. Potrzebne dla układu dane treningowe można wprowadzać niezależnie od sprzętów, dla których mają być orzekane awarie. Komercjalizacja opracowanego przez ROHM Semiconductor prototypowego układu ma nastąpić w 2023 roku. Start jego masowej produkcji to z kolei 2024 rok. Jak wyjaśnia profesor Hiroki Matsutani:

"Wraz z rozwojem technologii IoT w przyszłości (...) będzie konieczna zgłębiona zmiana usług chmurowych. Przetwarzanie danych na serwerach w chmurze to nie zawsze dogodny pomysł (...). Dzięki stworzonemu przeze mnie algorytmowi, przetwarzanie brzegowe stało się bardziej wydajnym procesem (...). Mam nadzieję, że prototypowy układ ROHM Semiconductor już lada chwila wejdzie do sprzedaży."

Więcej informacji pod adresem: rohm.com

Prof. Hiroko Matsutani z Keio University w Japonii
Wideo
Firma: ROHM Semiconductor
Tematyka materiału: ASIL-D, Hiroki Matsutani, ISO 26262, ROHM Semiconductor, systemy wbudowane, tinyMicon MatisseCORE
AUTOR
Źródło
rohm.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"