Realizując 258-1032 bilionów operacji na sekundę (co przekłada się na moc obliczeniową 258-1032 TFLOPS), z mocą mniejszą niż 10 W, układy firmy VSORA niezwykle łatwo stawiają czoła wyzwaniom nowoczesnej jazdy autonomicznej - w szczególności zaawansowane przetwarzanie DSP i związane z nim uczenie maszynowe (ML) są tego gwarantami (dzięki nim operacje, które stanowią podstawę działania filtra cząsteczkowego złożonego 8 milionów cząsteczek są wykonywane w czasie poniżej 5 ms, a przetwarzanie obrazu w rozdzielczości FHD, z użyciem algorytmu Yolo v3, zajmuje ok. 1,6 ms, co zapewnia wydajność przetwarzania 625 obrazów na sekundę). Według dyrektora generalnego i założyciela firmy VSORA, Khaleda Maaleja:
"Układy obliczeniowe Tyr (…) zapewniają (…) niespotykaną dotąd dostępność funkcji dla pojazdów autonomicznych od drugiej do piątej generacji. Jesteśmy z tego dumni, że jako pierwsi oferujemy możliwość (…) przejścia do pełnej autonomii z zastosowaniem tego co jest już opracowane”.
Przywołane układy są mogą być integrowane z nowymi i istniejącymi aplikacjami bez konieczności przeprojektowywania tych aplikacji (dzięki temu nie potrzeba tu dodatkowych rozwiązań). Osiągi tych układów są następujące:
- Tyr1: moc obliczeniowa 258 TFLOPS (przy 64 tys. jednostek MAC i 512 jednostkach ALU),
- Tyr2: moc obliczeniowa 516 TFLOPS (przy 128 tys. jednostek MAC i 1024 jednostkach ALU),
- Tyr3: moc obliczeniowa 1032 TFLOPS (przy 256 tys. jednostek MAC i 2048 jednostkach ALU).
Więcej informacji pod adresem: www.globenewswire.com i www.vsora.com