Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Niezawodne układy obliczeniowe Tyr1, Tyr2 i Tyr3 firmy VSORA dla pojazdów autonomicznych od drugiej do piątej generacji

Article Image
Działająca w segmencie sztucznej inteligencji (AI), komunikacji cyfrowej i złożonych systemów wspomagania kierowcy (ADAS) firma VSORA wprowadziła do swojej oferty układy obliczeniowe Tyr1, Tyr2 i Tyr3, które odznaczają się mocą obliczeniową rzędu PFLOPS i przyspieszają projektowanie pojazdów autonomicznych od drugiej do piątej generacji. Dostępną w tych układach architekturę AD1028 nagrodzono tytułem „Best Processor IP in 2020” firmy The Linley Group.

Realizując 258-1032 bilionów operacji na sekundę (co przekłada się na moc obliczeniową 258-1032 TFLOPS), z mocą mniejszą niż 10 W, układy firmy VSORA niezwykle łatwo stawiają czoła wyzwaniom nowoczesnej jazdy autonomicznej - w szczególności zaawansowane przetwarzanie DSP i związane z nim uczenie maszynowe (ML) są tego gwarantami (dzięki nim operacje, które stanowią podstawę działania filtra cząsteczkowego złożonego 8 milionów cząsteczek są wykonywane w czasie poniżej 5 ms, a przetwarzanie obrazu w rozdzielczości FHD, z użyciem algorytmu Yolo v3, zajmuje ok. 1,6 ms, co zapewnia wydajność przetwarzania 625 obrazów na sekundę). Według dyrektora generalnego i założyciela firmy VSORA, Khaleda Maaleja:

"Układy obliczeniowe Tyr (…) zapewniają (…) niespotykaną dotąd dostępność funkcji dla pojazdów autonomicznych od drugiej do piątej generacji. Jesteśmy z tego dumni, że jako pierwsi oferujemy możliwość (…) przejścia do pełnej autonomii z zastosowaniem tego co jest już opracowane”.

Przywołane układy są mogą być integrowane z nowymi i istniejącymi aplikacjami bez konieczności przeprojektowywania tych aplikacji (dzięki temu nie potrzeba tu dodatkowych rozwiązań). Osiągi tych układów są następujące:

  • Tyr1: moc obliczeniowa 258 TFLOPS (przy 64 tys. jednostek MAC i 512 jednostkach ALU),
  • Tyr2: moc obliczeniowa 516 TFLOPS (przy 128 tys. jednostek MAC i 1024 jednostkach ALU),
  • Tyr3: moc obliczeniowa 1032 TFLOPS (przy 256 tys. jednostek MAC i 2048 jednostkach ALU).
Przykładowy reprezentant rodziny Tyr firmy VSORA: układ Tyr3

Więcej informacji pod adresem: www.globenewswire.com i www.vsora.com

Firma:
Tematyka materiału: Khaled Maalej, pojazdy autonomiczne, VSORA, Tyr1, Tyr2, Tyr3
AUTOR
Źródło
www.globenewswire.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"