Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 18.07.2025 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. adaptery i czujniki oraz drukarki i panele HMI, obok adapterów, modułów, routerów, czy oprogramowania do różnych zadań.

Gigabitowy router ER706WP-4G firmy TP-Link z obsługą Wi‑Fi 6 i dwóch kart nano-SIM

Jest to rozwiązanie przygotowane z myślą o zachowaniu ciągłości działania w każdej sytuacji. Dzięki dostępności 2 slotów na karty nano-SIM prezentowany router potrafi zagwarantować, i to zawsze, pełną redundancję - nawet w sytuacji awarii głównego połączenia internetowego w sposób automatyczny przełącza się na alternatywne źródła sygnału LTE (4G). Zapewnia w ten sposób możliwość backupu sieci w sytuacji awarii łącza głównego - sprawdzając się m.in. w hotelach, placówkach edukacyjnych, magazynach i halach produkcyjnych - wszędzie tam, gdzie sieć musi działać idealnie, bez awarii, bądź inaczej mówiąc: musi działać nieprzerwanie. Zaawansowane technologie, takie jak: HE160, OFDMA i 1024 QAM, wzmacniają bez wątpienia wydajność transmisji w routerze ER706WP-4G, zwłaszcza przy wielu urządzeniach, które bez namysłu, a wręcz intensywnie użytkują sieć w tym samym czasie. Za sprawą dwupasmowego standardu Wi-Fi 6 zapewniane są najwyższe przepustowości: 574 Mb/s - w paśmie 2,4 GHz, a także 2402 Mb/s - w paśmie 5 GHz, nie mówiąc przy tym o 6 gigabitowych portach Ethernet - jednym SFP WAN/LAN, jednym WAN oraz 4x WAN/LAN z przewidzianą obsługą PoE 802.3at. Dzięki ostatnim z nich możliwe jest zasilanie przeróżnych urządzeń sieciowych, takich jak np. kamery IP i punkty dostępowe (po ang. access points), bez konieczności stosowania dla nich drogiego okablowania. W połączeniu z funkcją równoważenia pasm Multi-WAN, opisywany tu router zapewnia pełne wykorzystanie łącz szerokopasmowych i elastyczność, jeśli mowa jest o projektowaniu infrastruktury sieciowej.

Router ER706WP-4G
Router ER706WP-4G

Zaawansowane funkcje zabezpieczeń, np. firewall, obsługa VLAN, wiązanie adresów IP-MAC, ochrona przed atakami DoS oraz obsługa aż do 100 połączeń LAN-to-LAN IPsec, 55 połączeń OpenVPN, do 50 połączeń L2TP oraz do 50 połączeń PPTP VPN, gwarantują znaczny poziom bezpieczeństwa transmisji danych. Tym sposobem można być pewnym tego, że obsługiwane przez router ER706WP-4G sieci są skutecznie zabezpieczane przed wieloma zagrożeniami. Z pewnością kluczowym elementem urządzenia jest jego integracja z platformą Omada SDN. Z pomocą centralnego zarządzania w chmurze możliwa jest absolutnie pełna kontrola dostępu łącznie z wygodną konfiguracją w aplikacji mobilnej. Router ER706WP-4G stanowi integralną część ekosystemu Omada, gwarantując spójność, elastyczność i adekwatny poziom ochrony całej sieci.

Router ER706WP-4G
Router ER706WP-4G

Autonomiczne roboty mobilne z serii AXH iGo

Małe, zwrotne oraz inteligentne - w taki właśnie sposób można określić autonomiczne roboty mobilne z serii AXH iGo, które sprawdzają się wybornie w wielu strukturach magazynowych. Dzięki możliwości współpracy z szeroką gamą systemów zarządzania, prezentowane roboty z łatwością spełniają wymagania różnych klientów - niezależnie od tego czy są one stosowane samodzielnie, czy jako urządzenia zintegrowane z licznymi rozwiązaniami. W porównaniu do standardowych systemów magazynowych, tego typu roboty stanowią pożądane urządzenia, dzięki czemu coraz częściej trafiają do szeregu sektorów, takich jak: e-commerce, medycyna, motoryzacja, żywność i handel detaliczny oraz są wykorzystywane w magazynach, centrach dystrybucyjnych i zakładach produkcji. W przypadku kosztów eksploatacji i konserwacji, dla robotów mobilnych z serii AXH iGo są one bardzo niskie. Aby wybrać model, który najlepiej odpowiada potrzebom, istotne jest, ażeby móc ocenić kryteria - np. infrastrukturę, otoczenie, natężenie ruchu w magazynie, konieczność przechowywania buforowego, rodzaje obiektów i koszty wdrożenia. Doświadczeni eksperci automatyzacji z firmy STILL służą w tym względzie pomocą, jak również oferują serwis wraz z fachową wiedzą, celem zapewnienia dostępności robotów bez względu na sytuację.

Najważniejsze cechy:

  • Uruchamianie z wykorzystaniem technologii kodów QR
  • Precyzyjna nawigacja według kodów QR
  • Dostępne odległości transportowe: małe i średnie
  • Oferowane udźwigi: 0,6, 1 lub 1,5 t
  • Prędkość maksymalna: 1,2-2 m/s
  • Czas pobierania i opuszczania: powyżej 35 s
  • Otoczenie podczas załadunku: specjalnie zdefiniowane podczas rozruchu
Przykładowy model autonomicznego robota mobilnego z serii AXH iGo

Modułowe sterowniki PLC z serii XC300

Specjalnie z myślą o wytwórcach maszyn, a także urządzeń modułowe sterowniki PLC z serii XC300 umożliwiają implementację koncepcji tzw. zarządzania lean i oryginalnej automatyki. Te wysoce niezastąpione w zastosowaniach, funkcjonalne rozwiązania cechowane są wysoką wydajnością procesorów, obok wbudowanych wejść oraz wyjść, a także interfejsów: RS-485, CAN i Ethernet. W przypadku rozwiązań systemowych, które związane są z Przemysłem 4.0, wizualizacja WEB i serwer OPC-UA czynią z rzeczonych sterowników węzły komunikacyjne z autentycznego zdarzenia. Nie bez powodu wspomina się, że modułowe sterowniki PLC z serii XC300 są elastyczne, ponieważ można je rozszerzać o dodatkowe komponenty, a prócz tego mogą stanowić rozwiązania o sporej gęstości połączeń w najmniejszej przestrzeni. Należące do serii XC300 sterowniki PLC można bezproblemowo integrować z dostępnymi w sprzedaży rozwiązaniami automatyki, a także systemami Przemysłu 4.0. W celu zapewnienia skutecznej ochrony przed nieautoryzowanymi dostępami bądź manipulacjami programami użytkownika zapewniona jest zupełnie niezawodna administracja użytkownikami razem z segmentacjami, szyfrowaniem, a także z uwierzytelnianiem TLS/IPSec. Uwzględniono zabezpieczony hasłem dostęp do systemu plików, przy równoczesnej możliwości uzyskiwania wizualizacji CoDeSys poprzez serwer Web oparty na technologii HTML5. Wszystkie istniejące programy i biblioteki mogą być z łatwością użytkowane, nie mówiąc o ujednoliconym wyglądzie, który zjawiskowo komponuje się z pozostałymi rozwiązaniami. Jest on przewidziany tak samo, co sposobności programowania za pośrednictwem interfejsu Ethernet, który pozwala projektować użyteczne urządzenia o rozmiarze zredukowanym do minimum w sposób niebudzący zastrzeżeń - tzn. w sposób możliwy do osiągnięcia bez względu na sytuację.

Przykładowy model modułowego sterownika z serii XC300

Moduł automatyki MA-01

Nieodzownym zadaniem modułu automatyki MA-01 jest pośredniczenie pomiędzy wyjściami przekaźnikowymi maszyn, a urządzeniami sygnalizacyjnymi w przemyśle. Istnieje możliwość bezpiecznego dołączania maksymalnie 6 wyjść, o których wspomniano. Z kolei w odpowiedzi na statusy maszyn opisywany moduł pozwala na geneację optycznych sygnałów alarmowych obok komunikatów głosowych, szczególnie wtedy, gdy wykorzystuje się sygnalizatory - m.in. SO-Ad2 oraz SG-Wgw2 (SG-Wgw2 IP65). Dla przykładu może być wysyłany czerwony sygnał optyczny w połączeniu z komunikatem głosowym o treści: "Uwaga, uwaga, awaria maszyny!". Za pośrednictwem sygnalizatora SO-Ad2 można emitować prosto do 6 optycznych sygnałów alarmowych, podczas gdy sygnalizator SG-Wgw2 (SG-Wgw2 IP65) umożliwia odtwarzanie 6 komunikatów o łącznym czasie trwania do 1 minuty (lecz nie dłużej). Moduł automatyki MA-01 konwertuje bez trudu każdy sygnał z wyjść przekaźnikowych maszyn na sygnały sterowania powyższymi sygnalizatorami (lub nawet innymi), dzięki czemu użytkownik nie musi samemu tworzyć obwodów sterowania, w szczególności tych, które uchodzą za skomplikowane, jeżeli chodzi o praktyczną realizację.

Moduł automatyki MA-01

Sonda prętowa SOLITRAC 31 do ciągłego pomiaru poziomu

Idealna wprost do zastosowań m.in. w zbiornikach cylindrycznych, reaktorach, autoklawach, separatorach i mieszalnikach. Prezentowana sonda oferuje niesłychanie wysoką dokładność w całym zakresie pomiarowym, dzięki czemu zagwarantowane są zawsze obiektywne wyniki realizowanych pomiarów. Stają się one możliwe tym bardziej, że wykorzystuje się oryginalny detektor PVT o najwyższym poziomie czułości. Zapewniony jest także szybki i prosty montaż z pomocą dedykowanych akcesoriów, przy wysokiej niezawodności działania za sprawą tego, że sposób prowadzenia pomiarów jest całkiem przemyślany. Bez względu na sytuację, sonda prętowa SOLITRAC 31 pozwala na nieprzerwane pomiary poziomu cieczy, a także materiałów sypkich. Będąca zupełnie udanym przyrządem radiometrycznym sonda pracuje bezawaryjnie przede wszystkim przy substancjach agresywnych chemicznie, nie mówiąc o tym, że jest też niewrażliwa na znaczące temperatury. Tym sposobem można ją bez najmniejszego problemu stosować w rozmaitych zbiornikach, na potrzeby tych aplikacji, dla których jest bezpośrednio przewidziana.

Najważniejsze parametry techniczne:

  • Zakres pomiarowy: 3 m
  • Niepewność pomiarowa: ±0,5%
  • Materiał obudowy: aluminium oraz stal nierdzewna (odlew precyzyjny)
  • Stopień ochrony: IP66/IP67
  • Dostępne wyjścia:
    • Profibus PA
    • Foundation Fieldbus
    • 4-20 mA/HART (czteroprzewodowo)
  • Dopuszczalny zakres temperatury: od -40 do 60°C
Sonda prętowa SOLITRAC 31

System klasy SCADA nazwany EMACS

System EMACS integruje, przetwarza i prezentuje dane z danych źródeł informacji w ramach jednolitej platformy. W przypadku tego systemu można bez trudu monitorować i kontrolować wszelkie procesy powiązane z wytwarzaniem, magazynowaniem i wykorzystywaniem energii ze źródeł OZE, a także pozyskiwać dane celem szeroko rozumianej analizy biznesowej. Dzięki uwzględnieniu środowiska "klient-serwer" oraz wielowarstwowej architektury, prezentowany system pozwala na kontrolę obiektów o dowolnych wielkościach. Sprawdza się on doskonale w przypadku zarządzania obiektami wielkoskalowymi, a prócz tego zaleca się go wobec tych aktywów energetycznych, których moc nie przekracza 1 MW. Dzięki temu, że system EMACS znajduje się stale w użyciu, wszystkie dane ze źródeł obiektowych, albo źródeł zewnętrznych można bez trudu wykorzystywać na potrzeby rozlicznych aplikacji. Za sprawą wbudowanych narzędzi prezentacji oraz kontroli procesów, wspomniany system może być rozbudowywany na wielorakie sposoby, na które użytkownik EMACS może wpaść w dowolnej chwili. Istnieje możliwość niezwykle sprawnej instalacji środowiska systemu na pojedynczej stacji, podczas gdy jego konkretne funkcje realizowane są poprzez dane równoległe usługi. Zastosowania systemu EMACS są niespotykanie zróżnicowane - obejmując sieci lokalne i rozległe, i jest to z pewnością produkt, którego architektura jest modułowa.

Korzyści z implementacji systemu EMACS:

  • Kompleksowa redukcja kosztów operacyjnych - dostępne podglądy obiektów w czasie rzeczywistym.
  • Poprawa procesów technologicznych - gwarantowana pełna automatyzacja procesów, jak również monitorowanie danych na temat źródeł OZE.
  • Zmniejszenie liczby awarii, a także podwyższenie bezpieczeństwa - system EMACS w prosty sposób umożliwia podglądy danych odnośnie generacji energii i stanu urządzeń. Zapewniona jest adekwatna kontrola stanu technicznego obiektu, a przez to możliwość predykcji poważnych usterek.
  • Całkowita kontrola nad obiektem - system EMACS przewidziany jest dla różnego typu urządzeń bez konieczności ich wcześniejszej rozbudowy bądź dostosowywania. Dostęp do danych jest możliwy przy użyciu przeglądarki internetowej (SVG, HTMLS) i urządzeń mobilnych.
  • Zwiększenie jakości wyprodukowanej energii - system EMACS zapewnia coraz więcej, z biegiem czasu, ilości energii, co w połączeniu z dobrze przeprowadzonymi działaniami O&M pozwala maksymalizować zyski ze wszystkich obiektów.
Struktura systemu EMACS

Najnowsza aplikacja Toshiba wspierająca rozwiązania przeznaczone do druku etykiet

Firma Toshiba dostarcza aplikację, która ułatwia znacząco dobór optymalnych rozwiązań do drukowania kodów kreskowych. Została ona zaprojektowana z myślą o wspieraniu partnerów biznesowych w poszukiwaniach systemów etykietowania, które są z pewnością dostosowane do potrzeb klientów. Aplikacja, o której jest mowa, dostępna jest na urządzenia obsługujące przeglądarkę internetową - smartfony, komputery, albo tablety, bez pobierania dodatkowego oprogramowania ze sklepów z programami na konkretne systemy operacyjne (m.in. Android). Po dokonaniu wyboru odpowiedniego produktu, użytkownicy uzyskują dostęp do szerokiego zakresu materiałów, w tym: broszur, studiów przypadków i filmów instruktażowych. Aplikacja firmy Toshiba zapewnia również możliwość udostępniania tych materiałów czy otrzymywania automatycznych powiadomień o nowościach, jeżeli tego sobie życzy klient.

Kluczowe funkcjonalności aplikacji:

  • Szybki dostęp do informacji - aplikacja umożliwia szczegółowy przegląd najnowszych, a zarazem innowacyjnych rozwiązań etykietowania Toshiba w jednym miejscu.
  • Inteligentne rekomendacje - użytkownik aplikacji wprowadza elementarne informacje, dotyczące potrzeb w zakresie drukowania etykiet, aby w odpowiedzi otrzymać najlepiej dopasowane, pożądane rozwiązania.
  • Omówienie innowacyjnych technologii - aplikacja dostarcza informacje na temat wielu ekologicznych i zrównoważonych rozwiązaniach w zakresie druku, technologii RFID lub systemów oszczędzania taśmy i automatycznych aplikatorów etykiet.
  • Dostosowanie do branż - aplikacja umożliwia odnajdowanie rozwiązań przeznaczonych do różnych sektorów, takich jak np. druk mobilny, automatyzacja etykietowania, a także e-commerce.
Najnowsza aplikacja Toshiba wspierająca rozwiązania przeznaczone do druku etykiet

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

AVT Korporacja, Carrier Rental Systems, Eaton, Electrum, ENTE, Epson, Farnell, Fatek, Linksys, Qcadoo Limited, STILL, Toshiba, TP-Link, VEGA, W2, Weller, YAMAHA

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: AXH iGo, FvDesigner, MAX-STREAM AC600, seria YRG, quadoo MES, SureColor SC-S8100
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
cykl Silniki krokowe w praktyce
1/8 Wraz ze zmniejszeniem napięcia zasilania silnika szczotkowego DC o połowę w stosunku do napięcia znamionowego, moc silnika i moment obrotowy zmniejsza się:
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"