System wyświetlania Sony z autorską technologią przetwarzania sygnału
Odwzorowywanie delikatnych odcieni oferowane jest w takim samym stopniu, co subtelnych gradacji światła, zwłaszcza w rogach wyświetlaczy oraz na dużych ekranach. W produkcjach filmowych zdolność do przekazywania narracyjnej ekspresji w najwyższym stopniu zależy od subtelności prezentowania kolorów lub czerni, jak również od stopniowania światła. Jest to na tyle ważne, że nowy system bez trudu polepsza te aspekty, aby zapewnić obraz, który dobrze odzwierciedla myśli twórcy i sprawdza się w produkcjach filmowych oraz innych materiałach. Niezależna emisja poszczególnych barw składowych przekłada się wprost na niespotykaną z perspektywy użytkownika klarowność prezentowanych kolorów, a przy okazji też na znaczne stopnie pokrycia: ponad 99% przestrzeni barw DCI-P3 oraz około 90% barw standardu ITU-R BT.2020. Za sprawą wymyślnej technologii sterowania podświetleniem, na całym ekranie bez przeszkód prezentowany jest niesłychanie duży zakres odcieni, szczególnie tych delikatnych, co są wysoce zniuansowane. Jedną z praktycznych możliwości prezentowanego systemu jest w pełni dopasowana, dynamiczna optymalizacja mocy przydzielanej kanałom RGB - zależnie od wyświetlanych scen. Nawet te w jednym odcieniu (np. ciemnoniebieskie niebo, czy liście w kolorze jesiennej czerwieni) odwzorowywane są z zachowaniem najmniejszych szczegółów w połączeniu z jasnością, której poziom przekracza 4000 cd/m². Należycie reprodukowane są w całości również: głęboka czerń i olśniewająca biel, subtelne jasności i ciemności czy wybrane z nietypowych kolorów "pośrednich". Indywidualne sterowanie gęsto rozlokowanymi diodami LED RGB pozwala uniknąć prześwietlenia jasnych obszarów i szczegółowo oddawać niuanse, bez tzw. zjawiska "black crush". W porównaniu z tradycyjnymi technologiami przyciemniania, nowy system Sony oferuje o wiele lepszą korekcję pikseli, co przy dwukrotnie większej mocy obliczeniowej pomaga skutecznie eliminować przesunięcia kolorów i zmiany jasności obrazu, kiedy ten oglądany jest pod kątem, zwłaszcza wówczas, gdy odbywa się to na dużym ekranie, czy to w domu, czy to w kinie, czy w każdym innym miejscu, w którym ten ekran występuje.
Gemini 2.5 Pro - najinteligentniejszy model AI od Google
Zanim model Gemini 2.5 Pro odpowie, jest w stanie przeprowadzać rozumowanie, czyli jest to model myślący, który oferuje należytą wydajność oraz podwyższoną dokładność odpowiedzi. Jest to zasadniczy, a wręcz najważniejszy efekt prac Google nad ulepszeniami, jeżeli chodzi o proces nauczania i model bazowy, który stał się punktem wyjścia do budowy Gemini 2.5 Pro - wskazany model współpracuje w szczególności z agentami AI, które są wrażliwe na kontekst. Pod względem oferowanych możliwości, dostarczany przez Google model Gemini 2.5 Pro jest w stanie przegonić konkurencję. W standardowym teście branżowym SWE-Bench Verified do weryfikacji szczegółowej agentów AI osiągana trafność odpowiedzi jest nie gorsza od 63,8%, podczas gdy dla kategorii Humanity’s Last Exam jest to z kolei 18,8% - na tle reszty modeli to fantastyczny wręcz wynik, biorąc pod uwagę to, że testy były prowadzone na zbiorze danych dostarczonych przez ekspertów w swoich dziedzinach. Po wyłączeniu wielu kosztownych, jak też czasochłonnych technik testowania opisywany model osiąga najwyższe wskaźniki: GPQA oraz AIME 2025. Spisuje się doskonale zarówno kiedy ma wygenerować atrakcyjne wizualnie aplikacje internetowe, jak i agentowe aplikacje z kodami. Potrafi też przekształcać i edytować wszystkie kody, pozwalając sięgać do granic ludzkiej wiedzy oraz możliwości wnioskowania - wystarczy skorzystać z Google AI Studio, aby się o tym przekonać lub z aplikacji Gemini, albo wkrótce też w Vertex AI, zgodnie z tym co zapowiedziała firma Google już pewien czas temu.
Kompaktowa ładowarka sieciowa Hama ze składanym wtykiem gniazdkowym
Dzięki wytworzonym z azotku galu (GaN) podzespołom, prezentowana ładowarka bez trudów osiąga moc wyjściową ok. 65 W, co pozwala na szybkie naładowanie nie tylko szerokiej gamy klasy smartfonów, lecz również tabletów, laptopów oraz innych urządzeń. Jest to nowoczesny produkt przede wszystkim dla tych osób, które często podróżują i z tego względu wymagają podręcznego źródła zasilania, z jednej strony uniwersalnego, a z drugiej kompaktowego i do schowania wszędzie, wliczając w to kieszenie każdego ubrania, chociażby tego eleganckiego. Za sprawą składanego wtyku gniazdkowego, który umieszczany jest w obudowie ładowarki, z wyjątkową łatwością minimalizowane jest ryzyko uszkodzenia opisywanego rozwiązania, gdy jest ono transportowane lub przechowywane. Zapewniona jest dostatecznie trwała, a do tego bardzo smukła jego konstrukcja, która sprawia, że oferowaną przez Hama ładowarkę można z niesłychaną łatwością zmieścić, czy to w marynarce, czy to w przegródkach plecaka - zawsze i wszędzie. Niezależnie od typu podłączanych urządzeń, zintegrowany, inteligentny chipset to najlepsze, co mogło spotkać tę ładowarkę - tym bardziej, że automatycznie dopasowuje on jej nastawy, by czyniony przez nią proces ładowania przebiegał zawsze sprawnie i optymalnie, w sposób w pełni niezawodny. Nie zapomniano również o zapewnieniu wsparcia dla technologii Power Delivery (PD) i Qualcomm Quick Charge 3.0 celem przyspieszenia ładowania urządzeń. Zaledwie 30 minut wystarcza, by ich baterie mogły zostać naładowane do poziomu 60%. Jest to osiągane razem przy 3 portach: 2x USB-C i jednym USB-A, z czego pierwsze z nich oferują moc do 65 W, a ostatni dostarcza mocy 18 W. Uwzględniono niezbędne zabezpieczenia, które skutecznie chronią ładowarkę przed przeciążeniami, przepięciami, przegrzaniem i zwarciami. Charakteryzują ją wymiary: 10,4×5,9×1,8 cm i waży ona prawie 180 g. Nie tylko chroni baterie, które znajdują się w podłączanych do niej urządzeniach, ale też przyczynia się do wydłużenia ich żywotności, co jest szczególnie ważne dla osób dbających o własne sprzęty, jeżeli są poza domem i muszą polegać na tych sprzętach, by mieć kontakt ze światem i w nim nie przepaść, szczególnie, gdy nadchodzi czas na powrót do swoich czterech ścian (home sweet home - nie inaczej, bowiem to właśnie u siebie jest zawsze najlepiej, czy wręcz najdoskonalej).
Konwerter USB-M-Bus dla systemu SCADA nazwanego WebHMI
W szczególności z liczników dane mogą być niezawodnie przesyłane, jeśli w użyciu znajduje się konwerter USB-M-Bus dla systemu WebHMI. Te nieocenione w praktyce rozwiązanie jest atrakcyjne przede wszystkim ze względu na prostotę instalacji oraz użytkowania - warunkuje niezwykle efektywną analizę niezbędnych informacji na temat mediów energetycznych i jest wysoce kompaktowe, mając postać standardowego pendrive'a o półprzezroczystej obudowie, która jest koloru czarnego, jak również o skuwce, która jest niemal taka sama, co ta obudowa. Za opracowaniem dedykowanego konwertera USB-M-Bus przemówiła znacząca liczba próśb, żeby poszerzyć funkcjonalności w systemie WebHMI o obsługę protokołu M-Bus. Użycie tego protokołu w systemie było do niedawna wymagającym niezwykle zadaniem tym bardziej, gdy w grę wchodziła integracja WebHMI z określonymi licznikami energii elektrycznej. W ramach opisywanego rozwiązania bez przeszkód oferowana jest wysoka, dopuszczalna obciążalność, której wartość bezpośrednio zależy od szybkości transmisji czy długości kabli. Z niesłychaną łatwością można zarządzać maksymalnie 8 licznikami, a im więcej informacji z nich pochodzi tym prostsza jest potem analiza w kontekście zużycia mediów, które stają się coraz wyższym kosztem w przedsiębiorstwach - nawet tych, co są zasadnicze dla świata we współczesnych, trudnych czasach.
Przemienniki częstotliwości z serii VLG3
Oprócz zintegrowanych filtrów EMC przemienniki częstotliwości z serii VLG3 oferują również możliwość podłączania do siebie znaczącej gamy rezystorów hamujących - naturalnie wraz z silnikami, którymi te przemienniki nieprzerwanie zarządzają. Bez względu na zadany model z prezentowanej serii, zapewniana jest trwała, a zarazem wysoce kompaktowa obudowa, dzięki której prezentowane przemienniki można z łatwością zainstalować zarówno na szynach DIN, jak i przy pomocy śrub. Nie ma absolutnie żadnych przeciwskazań co do tego, żeby ustawiać wskazane rozwiązania obok siebie. Charakteryzują je moce znamionowe z przedziału: 0,4-22 kW i można nimi sterować bez żadnego wysiłku, o czym krótko wspomniano w dalszej części. Na panelach przednich przemienników częstotliwości z serii VLG3 zawarto ergonomiczne w użyciu klawiatury służące do natychmiastowej konfiguracji i obsługi przywołanych urządzeń, uzupełnione o potencjometry celem wysoce precyzyjnej regulacji częstotliwości. Jej wartości można w sposób ciągły, a wręcz nieprzerwany obserwować na wbudowanych, dedykowanych wyświetlaczach siedmiosegmentowych LED - nie mówiąc o gnieździe RJ45, który pozwala na podłączanie różnego typu urządzeń peryferyjnych, chociażby komputerów z zainstalowanym oprogramowaniem do parametryzacji typu VLGXSW. Warto też wskazać na dostępność portu szeregowego RS-485, wspierającego protokół Modbus-RTU, który bez problemów nadaje się do: sterowania, nadzoru oraz komunikacji z urządzeniami nadrzędnymi, takimi jak: sterowniki PLC i panele operatorskie HMI. Alternatywnie przemienniki częstotliwości można wyposażyć w porty Ethernet - dzięki nim staje się możliwa odpowiednia obsługa protokołu Modbus-TCP, podczas kiedy seria VLG3 ma przyznany certyfikat cULus, a to jest niezbędnym wymogiem w przypadku sprzedaży w Ameryce Północnej, gdzie opisane przemienniki sprawdzają się dość w takim samym stopniu, jak wszędzie na świecie, w tym również w Polsce.

Sieciowy zasilacz impulsowy AR984 na szynę DIN
Na wyjściu zasilacza AR984 wyprowadzane napięcie ma wartość stałą 24 V zapewnianą przy wydajności prądowej, której wartość dosięga 200 mA. Ten instalowany w obrębie szyny DIN, prosty w użyciu produkt w sposób niebagatelny dostarcza wymaganej mocy w celu zasilania m.in. układów pomiarowych, które spotykane są w automatyce przemysłowej (lecz nie tylko). Jako stabilizowane rozwiązanie może pochwalić się przede wszystkim nieznacznym, a wręcz pomijalnym poziomem tętnień w napięciu wyjściowym. Wykonany jest z najwyższej, idealnej jakości podzespołów i sprawdza się tam, gdzie inne rozwiązania tego nie robią, ponieważ są za spore lub ich parametry są dużo gorsze od tych, które są oferowane przez zasilacz AR984. Na wejście sieciowego zasilacza impulsowego AR984 należy podawać napięcie przemienne, którego wartości muszą pochodzić z przedziału: 150-265 V. Wymagana izolacja napięciowa - będąca określonym napięciem przebicia, z założenia obliczona jest na wartość 2 kV. Poprzez wbudowaną diodę LED niemal od razu sygnalizowana jest dostępność napięcia wyjściowego 24 V DC. Z dużą łatwością zapewniane są wymiary: 1,8×9×5,8 cm. Wszystkie wyprowadzenia zasilacza są dostatecznie zabezpieczone i jest to produkt o poborze mocy 6 VA wymarzony w przypadku przemysłu i kluczowych rozwiązań, które na jego potrzeby są użytkowane.

Robot współpracujący TR03-580C TURIN
Przygotowany do wydajnej i precyzyjnej pracy w środowiskach współdzielonych z ludźmi. Na szereg sposobów spisuje się wręcz niebywale w operacjach montażu, pakowania, sortowania oraz kontroli jakości, oferując kompaktową konstrukcję wraz z możliwością prostej instalacji, na dodatek pod wszelakimi kątami. Dzięki udźwigowi 3 kg oraz zasięgowi ramienia 58,5 cm, opisywany robot stanowi wyszukane rozwiązanie, służące wprost do manipulacji elementami o niskiej wadze, zapewniając dużą elastyczność integracji z istniejącymi już liniami produkcji. Niezależnie od przeznaczenia z pomocą robota współpracującego TR03-580C TURIN można wprost wybornie realizować wszystkie niezbędne operacje przede wszystkim w ograniczonej przestrzeni (absolutnie). Dla każdej aplikacji oferowana powtarzalność jest rzędu: ±0,03 mm, a zaawansowane funkcje bezpieczeństwa obejmują m.in. wykrywanie kolizji i tzw. wirtualną klatkę bezpieczeństwa, nieodzowne zwłaszcza w wymagających środowiskach. Specjalnie z myślą o trudnych warunkach prezentowanemu robotowi nadano stopień ochrony IP54/IP57. Jego dynamiczne i płynne ruchy są całkowicie wliczone, przy prędkości przegubów do 180°/s. Energooszczędna praca jest pewna tak samo, co moc znamionowa 0,9 kW. Waga produktu nie przekracza 16 kg i oferowana jest dla niego bardzo szeroka swoboda konfiguracji, wysoka stabilność działania, czy inne funkcjonalności umożliwiające należytą obsługę robota TR03-580C TURIN wszędzie tam, gdzie jest wymagany, w niemal każdej sytuacji.

Zobacz również:
- Bezprzewodowy telefon WP856 do wymagających środowisk magazynowych
- Czujnik indukcyjny NIS05384
- Dwukierunkowy separator linii transmisyjnych ST-RS485/RS485
- Długoterminowe wsparcie Rochester Electronics dla rodziny układów MPC860/MPC855
- Kalibrator procesowy VA710 dla termopar
- Funkcja «Tap to Pay» na iPhonie dostępna w kolejnych krajach europejskich
- System pomiaru momentu obrotowego TorqueMeter
- Uniwersalny ogranicznik kombinowany BLITZDUCTORconnect
Dowiedz się więcej na temat:
APAR Control, Apple, AVT Korporacja, DEHN, Google, Grandstream Networks, Hama, InduRobotics, LABOR-ASTER, Lumel, LOVATO Electric, Nexotec, NXP Semiconductors, Rochester Electronics, Rossi, Sony, Zesta PRO