Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 8.11.2024 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. dyski SSD, kamery i przetworniki razem z komputerami, układami scalonymi oraz złączami.

EAP215-Bridge firmy TP-Link - unikalny most bezprzewodowy z serii Omada

Oferowany przez firmę TP-Link most bezprzewodowy EAP215-Bridge pozwala na stworzenie, w paśmie 5 GHz, połączeń typu punkt-punkt lub punkt-wielopunkt. Zapewniona jest wysoka, sięgająca ok. 867 Mb/s przepustowość transmisji - niezależnie od lokalizacji, co gwarantuje, w rzeczy samej, dostateczną obsługę większości rozwiązań, szczególnie tych wymagających. Wyposażony w anteny o zysku energetycznym 11 dBi most bezprzewodowy EAP215-Bridge to wysoce wydajny produkt, który pozwala na transmisję danych na duże odległości, nawet do 5 km. Dzięki 3 wbudowanym portom Gigabit Ethernet, można z łatwością zbudować efektywną w działaniu sieć LAN, przeznaczoną np. do obsługi zdalnej kamer monitoringu. Prezentowany most przystosowany jest do pracy w bardzo trudnych warunkach, w szczególności za sprawą obudowy IP65 oraz ochrony odgromowej 6 kV. Istnieje możliwość centralnego zarządzania w połączeniu z automatycznym parowaniem, dzięki czemu instalacja oraz zarządzanie EAP215-Bridge to banalne sprawy. Z takimi rozwiązaniami jak: MU-MIMO, Beamforming, albo Airtime Fairness, użytkownicy mogą cieszyć się szybką i stabilną siecią, która w sam raz dopasowuje się do ich potrzeb. Urządzenie może być zarządzane w trybie standalone lub przez platformę chmurową Omada SDN, co upraszcza integrację mostów bezprzewodowych z resztą sieci. W praktyce jest to nieoceniony wybór dla firm i instytucji, które potrzebują dostępu do internetu w miejscach, które są znacząco oddalone od ich central bądź siedzib.

Most bezprzewodowy EAP215-Bridge

Dysk SSD o symbolu IRDM PRO GEN 5 - GRAfenowa rewolucja

Oferując prędkość odczytu na poziomie ok. 12 tysięcy MB/s, dysk SSD zwany IRDM PRO GEN 5 niemal 2 razy przewyższa standardy PCIe 4.0, co czyni go wspaniałym oraz niezastąpionym rozwiązaniem dla wymagających użytkowników. Gwarantowane jest błyskawiczne ładowanie gier oraz płynne przejścia między poziomami, a osoby zajmujące się edycją wideo w wysokiej rozdzielczości - np. 4K, albo 8K, a nawet pracujący z obszernymi bazami danych, z pewnością docenią skrócenie czasu, który jest zawsze potrzebny na obsługę szczególnie dużych plików. Dostępne w dysku IRDM PRO GEN 5 chłodzenie Graphreeze wykorzystuje podwójną warstwę grafenową o strukturze plastra miodu, która jest w stanie odprowadzać ciepło niemal 20 razy efektywniej niż aluminium. Pozwala to na utrzymanie stabilnej pracy opisywanego dysku np. podczas edycji wideo lub podczas pracy na dużych zbiorach danych. Jeden z najwyższych na rynku współczynników TBW (ang. Total Bytes Written) równy 3000 TB oznacza, że IRDM PRO GEN 5 bez problemu znosi intensywne i wieloletnie użytkowanie. Jest to rozwiązanie wysoce kompatybilne z zewnętrznymi systemami chłodzenia, co pozwala na zwiększenie wydajności dysku - szczególnie w wymagających środowiskach pracy. Zapewnione są także następujące rozwiązania: korekcja błędów ECC (z ang. Error Correction Code), WEAR LEVELING oraz BAD BLOCK MANAGEMENT, które razem przedłużają długowieczność urządzenia i zwiększają, na dobrą sprawę, bezpieczeństwo przechowywania danych. Prezentowany dysk dostępny jest w 3 wariantach pojemności: 1 TB, 2 TB i 4 TB, co umożliwia dostosowanie go do indywidualnych potrzeb. Gracze, którzy potrzebują miejsca na najnowsze tytuły gier mogą wybrać "mniejszy" model, natomiast profesjonaliści pracujący z dużymi plikami, czy też projektami z pewnością docenią większe pojemności, które są dla nich zawsze wyjątkowo przydatne.

Dysk SSD o symbolu IRDM PRO GEN 5

Moduły przekaźnikowe z serii PROTECT SRB-E-FWS-TS

W przypadku modułu przekaźnikowego SRB-E-302FWS-TS w jednym rozwiązaniu występują funkcje: przekaźnika czasowego i detekcji bezruchu. Z kolei w module przekaźnikowym SRB-E-402FWS-TS przewidziane są w sumie 3 funkcje, z dodatkowymi osłonami bezpieczeństwa. Dzięki ciągłemu porównywaniu częstotliwości wejściowej (wartość rzeczywista) ze wstępnie określoną wartością wzorcową (tzn. częstotliwością bezruchu), moduły przekaźnikowe z serii PROTECT SRB-E-FWS-TS z łatwością "czują" spadki częstotliwości poniżej zadanej wartości granicznej, w celu uaktywnienia wyjść bezpieczeństwa. W przypadku obracających się części urządzeń - m.in. w silnikach, prezentowane moduły nadają się do wykonywania bezpiecznych pomiarów czasowych. Częstotliwość bezruchu można dostrajać w zakresie: 0,5-10 Hz, a czas bezpiecznego opóźnienia równa się: od 0,5 do 3000 s. Jest także uwzględniona - dla modułu przekaźnikowego SRB-E-402FWS-TS, opcja dwukanałowego śledzenia elektromagnetycznej blokady bezpieczeństwa wraz z detekcją zwarć międzykanałowych. Przy użyciu tego modułu, np. kiedy trwa niebezpieczny ruch, osłona bezpieczeństwa pozostaje trwale zaryglowana, a z kolei druga funkcja bezpieczeństwa (monitorowania osłony) gwarantuje pewne zatrzymanie tego typu ruchu. Dedykowane wyjścia bezpieczeństwa, dostępne w module SRB-E-402FWS-TS, uniemożliwiają załączenie maszyny do momentu adekwatnego zamknięcia osłony, co jest niezwykle ważne w kontekście zapobiegania następstwom złych wydarzeń.

Moduły przekaźnikowe z serii PROTECT SRB-E-FWS-TS

Chłodzone wodą serwomotory synchroniczne z serii AM8300

Zintegrowane chłodzenie wodne przekłada się na niezwykle efektywną pracę serwomotorów synchronicznych z serii AM8300, które charakteryzuje moc: do 40 kW. Przewidziana została dla nich wytrzymała obudowa - o stopniu ochrony IP65, dedykowana licznym, wymagającym środowiskom pracy, w dodatku w małym rozmiarze, co sprawia, że wspomniane serwomotory można z powodzeniem zastosować tam, gdzie występują ciasne oraz niewielkie przestrzenie. Od strony technologicznej serwomotory synchroniczne AM8300 opierają się na sprawdzonej konstrukcji serwomotoru AM8000, która - z racji swojej modułowości, oferuje pokaźny zakres konfiguracji. Zapewniane dla tych serwomotorów kołnierze w 5 rozmiarach dostarczane są w wybranych długościach, a wbudowany gwint 1/4" lub 1/8" pasuje do występujących na rynku osprzętów wymuszających obieg wody, dla potrzeb chłodzenia. Jako opcja proponowany jest bezluzowy hamulec trzymający z magnesem trwałym, który sprawdza się wprost w wysokiej temperaturze otoczenia. Chłodzone wodą serwomotory synchroniczne AM8300 mogą być w prosty sposób łączone np. z przekładniami z serii: AG2300 i AG2400 oraz z serwonapędami, które należą do serii: AX5000 i AX8000.

Chłodzony wodą serwomotor synchroniczny z serii AM8300

Kamera BVS CA-GX0 kompatybilna ze standardami: GenICam i GigE Vision

Dostępny w tej kamerze interfejs Gigabit Ethernet gwarantuje szybką transmisję danych, co sprawia, że BVS CA-GX0 stanowi wydajne rozwiązanie. Za wysoką jakość obrazu w kamerze odpowiada wbudowana matryca światłoczuła 31,5 MPx, wspierana przez inteligentne funkcje odciążające procesory i jest to rozwiązanie, które sprawdza się dobrze w trudnych miejscach. Charakteryzująca kamerę BVS CA-GX0 modułowa konstrukcja pozwala na niezwykle szeroki zakres konfiguracji dla wielu aplikacji. Przewidziana została m.in. wewnętrzna pamięć obrazu dla potrzeb jego bezstratnej transmisji - łącznie z dedykowanymi sterownikami dla systemów operacyjnych rodzin: Windows oraz Linux. Zapewniony jest również szeroki wybór opcji wejść i wyjść, połączeń obiektywów oraz filtrów, dzięki oprogramowaniu do kamery BVS CA-GX0. Z pewnością jest to produkt, który wspiera biblioteki przetwarzania obrazu z innych firm, które są zgodne ze standardem GigE Vision. Dostarcza się go w 4 wersjach: o stopniu ochrony IP40 bądź IP67 i zróżnicowanych przedziałach temperatury pracy. Niezależnie od dostępnej wersji, obudowa kamery BVS CA-GX0 wykonana jest z aluminium, a maksymalna przestrzeń danych wynosi 64 MB.

Kamera BVS CA-GX0

Liniowy przetwornik potencjometryczny REM13

W zależności od pomierzonej wartości przesunięcia liniowego związana z nią dokładność jest rzędu: ±0,05% lub ±0,1%. Cechujący się dostateczną jakością wykonania liniowy przetwornik potencjometryczny REM13 przeznaczony jest do stosowania w środowiskach z ciśnieniem do 20 bar. Opisywany przetwornik umożliwia wyznaczenie przesunięcia liniowego w zakresie: 5-100 cm przy użyciu magnetycznego pierścienia, który idzie przesuwać z prędkością do 5 m/s. Zajmujący niewiele przestrzeni liniowy przetwornik potencjometryczny REM13 działa bardzo niezawodnie przy temperaturze: od -30 do 100°C. Jego trwała obudowa w rewelacyjny sposób zapobiega wnikaniu brudu lub pyłów do wnętrza, przy gwarantowanym stopniu ochrony IP67. Stabilny temperaturowo, jak też uodporniony na różne zakłócenia elektromagnetyczne (EMI), przetwornik REM13 zwraca precyzyjne wyniki pomiarów w postaci bezwzględnej. Cechuje się powtarzalnością 0,08 mm i pobiera mniej niż 3 W mocy. Zawiera również ścieżkę rezystywną, w przypadku której gwarantowane są 3 następujące wartości rezystancji: 5 kΩ - dla zakresu przesunięcia liniowego: 5-30 cm, 10 kΩ - dla zakresu przesunięcia liniowego od 35 do 60 cm oraz 20 kΩ - dla zakresu przesunięcia liniowego: 65-100 cm. Wszystkie wymienione wartości cechują się tolerancją ±20%. Dopuszczalna dla liniowego przetwornika potencjometrycznego REM13 wartość przyspieszenia nie może być większa od 10 m/s2, a trwałość rozwiązania jest szacowana na: 25 milionów m przesunięć lub równoważnie 100 milionów użyć.

Liniowy przetwornik potencjometryczny REM13

Samozatrzaskowe złącze wysokonapięciowe REDEL 2P

Zastosowana w tym produkcie okrągła obudowa IP66 ma średnicę 1,8 cm oraz wykonano ją z dostatecznie wytrzymałego tworzywa sztucznego. Korzystając z samozatrzaskowego złącza wysokonapięciowego REDEL 2P firmy LEMO, można z łatwością stanowić różne połączenia w bezpieczny sposób przewodzące napięcia do wartości 5 kV. Najważniejszym przeznaczeniem złącza REDEL 2P jest szeroko rozumiana aparatura medyczna. Istnieje możliwość stosowania złącza w ciasnych przestrzeniach. Gwarantowana jest wysoce intuicyjna obsługa REDEL 2P z ergonomiczną konstrukcją złącza, która nie jest spotykana w innych produktach z tejże klasy. W celu zapewnienia sprawnego podłączania kabli o średnicy: 3,2-9,2 mm, samozatrzaskowe łącze wysokonapięciowe REDEL 2P charakteryzuje się ciasnym upakowaniem wyprowadzeń, których jest razem 26 lub 34. Dzięki niezrównanej wydajności oraz możliwości stosowania co najmniej 5 tysięcy razy, jest to produkt polecany w szczególności placówkom medycznym, w których przeprowadzane są zabiegi ablacji techniką PFA. Sprawdza się doskonale tam, gdzie potrzeba kompaktowych, a także trwałych połączeń elektrycznych. Wymagające środowiska pracy nie stanowią wyzwania dla złącza REDEL 2P. Z pewnością produkt nie wymaga bardzo czasochłonnej konserwacji i jest zgodny z unijną dyrektywą RoHS.

Samozatrzaskowe złącze wysokonapięciowe REDEL 2P

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

Apple, AVT Korporacja, BALLUFF, Beckhoff, Danfoss, element14, Farnell, Fluke, Mahr, Megatron, KUKA, LEMO, Pilz, Politechnika Warszawska (PW), Schmersal, SCHUNK, TP-Link, Wilk Elektronik

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: BVS CA-GX0, IRDM PRO GEN 5, KR 20, KR 60, REM13
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Theremin
1/10 Lew Termen i Leon Theremin to ta sama osoba. Które nazwisko pojawiło się później?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"