Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 24.05.2024 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. aparaty fotograficzne i karty sieciowe, a także narzędzia, roboty i monitory komputerowe.

Customowe karty sieciowe Wi-Fi 6 od firmy TP-Link: Archer TX50UH i Archer TX20U Nano

Firma TP-Link prezentuje 2 nowe karty sieciowe z gniazdami USB. Pierwszą z nich jest model Archer TX50UH oferujący sumaryczną szybkość transmisji Wi-Fi 6 do 3000 Mb/s - obecne w tym modelu zewnętrzne, regulowane anteny, o znaczącym zysku energetycznym, zapewniają niezwykle stabilne działanie. Z kolei drugą kartą sieciową jest Archer TX20U Nano - małe, ale za to funkcjonalne urządzenie dedykowane m.in. posiadaczom laptopów, które pozwala na to by zyskać szybkość transmisji Wi-Fi 6 do ponad 1500 Mb/s. Drugiego takiego sprzętu nie ma! W przypadku karty sieciowej Archer TX50UH uzyskiwane są szybkości transmisji sięgające z łatwością do 2402 Mb/s - w paśmie 5 GHz i do 574 Mb/s - w paśmie 2,4 GHz (sumarycznie do 3000 Mb/s). Wyposażona w 2 anteny zewnętrzne karta sieciowa zapewnia wspaniały zasięg i stabilność sygnału Wi-Fi 6, co czyni go trafionym wyborem dla wymagających użytkowników (nie inaczej). Oprócz tego dostępny w Archer TX50UH port USB 3.0 umożliwia szybki transfer danych, a modulacja 1024-QAM poprawia efektywność tego transferu.

Karta sieciowa Archer TX50UH
Karta sieciowa Archer TX50UH

Karta sieciowa Archer TX20U Nano stanowi kompaktowe, przenośne rozwiązanie idealne dla osób potrzebujących mobilnego rozwiązania. Zapewnia szybkości transmisji: do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz (w sumie niemal 1500 Mb/s), zapewniając szybkie i stabilne połączenia. Miniaturowe rozmiary karty sieciowej sprawiają, że jest łatwa w transporcie oraz niezwykle wygodna w użytkowaniu. Wysoce elegancki design Archer TX20U Nano sprawia, że opisywaną kartę można podłączyć do dowolnego portu USB i pozostawić je tam, nawet wtedy, gdy człowiek znajduje się w podróży.

Karta sieciowa Archer TX20U Nano

Zarówno Archer TX50UH, jak i Archer TX20U Nano są rozwiązaniami w pełni kompatybilnymi z systemami operacyjnymi: Windows 10 i Windows 11, co umożliwia modernizację starszego w praktyce sprzętu do standardu Wi-Fi 6. Dzięki technologiom OFDMA i MU-MIMO obie karty w rzeczy samej optymalizują wydajność sieci, pozwalając na korzystanie z różnych rozwiązań w tej sieci. Najnowszy standard bezpieczeństwa WPA3 gwarantuje skuteczną ochronę sieci, co sprawia, że połączenia sieciowe są szybkie, stabilne i bezpieczne, bez względu na to, gdzie, w chwili obecnej, przebywa użytkownik, czy to zaawansowany, czy to poszukujący mobilnych, a zarazem łatwych w obsłudze urządzeń.

Logo firmy TP-Link

Firma LG Electronics prezentuje nowe bezprzewodowe słuchawki douszne LG TONE Free z grafenem

W ramach słuchawek LG TONE Free firma LG Electronics odchodzi od klasycznego używania grafenu w sprzęcie elektronicznym. Użycie czystego grafenu w opisywanych słuchawkach, w celu redukcji wibracji, pozwala użytkownikom cieszyć się dobrze zbalansowanym dźwiękiem, który wyróżniają: intensywne basy, a także wzmocnione, średnie oraz wysokie częstotliwości. Całość opracowano tak, żeby w całości wykorzystać lekkość materiału, którym jest grafen. W praktyce oznacza to niesłychane dopasowanie do uszu, które przydaje się w czasie słuchania. Bezprzewodowe słuchawki douszne LG TONE Free T90 obsługują m.in. autorską technologię Dolby Head Tracking we wszystkich treściach cyfrowych i urządzeniach w celu optymalnego dostosowania dźwięku na podstawie ruchów głowy użytkownika. Dzięki temu dość łatwo jest "zanurzyć się" w brzmieniu i poczuć, że jest się w centrum wydarzeń, a dźwięk przestrzenny Dolby Atmos Optimizer oparty jest na 3 poziomach, które zaspokajają przeróżne preferencje. W celu płynnego połączenia z urządzeniami Apple oraz Android, słuchawki obsługują kodeki: Bluetooth AAC i SBC oraz aptX Adaptive. Z kolei technologia Adaptive Noise Cancellation, w skrócie ANC, zapewnia wspaniałą redukcję szumów, która dostosowywana jest do poziomów hałasu w czasie rzeczywistym. Nowe, ergonomicznie zaprojektowane końcówki douszne są z pewnością szczelniejsze i lepiej radzą sobie z blokowaniem hałasu. Jednocześnie są stabilnie dopasowane, co sprawia, że technologia ANC może działać jeszcze lepiej.

Bezprzewodowe słuchawki douszne LG TONE Free T90
Bezprzewodowe słuchawki douszne LG TONE Free T90

W bezprzewodowych słuchawkach dousznych T90S wszystkie rozmowy charakteryzują się z założenia bardzo dobrą jakością. Wysoki poziom odszumienia hałasów, a także czysty dźwięk sprawiają, że ma się wrażenie, że rozmówca stoi obok użytkowników. Firma LG Electronics, w rzeczy samej, zintegrowała system 3 mikrofonów i moduł Voice Pickup Unit, tzn. VPU, w celu obserwacji szumów otoczenia, wychwytywania głosu użytkownika i śledzenia ruchów głowy. Słuchawki douszne zostały wyposażone również w mikrofon o wysokim stosunku sygnału do szumu (SNR), który dodatkowo zmniejsza hałas otoczenia. Jest to osiągane przy najnowszym algorytmie, który izoluje mowę od szumów tła, by zoptymalizować jakość rozmów.

Bezprzewodowe słuchawki douszne LG TONE Free T90
Bezprzewodowe słuchawki douszne LG TONE Free T90

Aparat fotograficzny EOS R1 firmy Canon z usprawnioną funkcją AF i wyższą jakością obrazu

Model EOS R1 jest bezlusterkowym aparatem przeznaczonym dla profesjonalistów, łącząc ze sobą: najnowsze rozwiązania Canon, topowe parametry, dogodną wytrzymałość oraz wysoką niezawodność. Aparat ten zdecydowanie poprawia jakość szeregu zdjęć i wideo - wychodząc naprzeciw znacznym wymaganiom stawianym przez różnych, czołowych profesjonalistów, w takich dziedzinach jak: fotografia sportowa, fotografia newsowa czy produkcja klipów wideo. Dzięki połączeniu nowego układu przetwarzania obrazu oraz technologii uczenia głębokiego, aparaty fotograficzne Canon potrafią rozpoznać fotografowany obiekt odpowiednio szybko z dużą dokładnością. W oferowanym przez Canon modelu EOS R1 udoskonalono m.in. precyzję śledzenia obiektów, żeby można było nieprzerwanie śledzić określonego zawodnika sportów, nawet gdy bezpośrednio przed nim występuje inny zawodnik. Wbudowana funkcja AF zwana "Action Priority" rozpoznaje ruch, z łatwością weryfikując to, co w danej chwili robi zawodnik. W sportach zespołowych - zwłaszcza w sytuacjach, kiedy trudno przewidzieć, co wydarzy się za chwilę, funkcja ta automatycznie rozpoznaje, że zawodnik realizuje określone działanie. W szczególności może to być uderzenie piłki - w tej sytuacji natychmiast dopasowywana jest w całości ostrość w kadrze, co pomaga uchwycać decydujące momenty rozgrywki. Opisywany aparat korzysta z nowo opracowanego procesora obrazu DIGIC Accelerator obok istniejącego już procesora DIGIC X. Nowy układ przetwarzania obrazu - na który składają się wspomniane procesory oraz nowa matryca CMOS, umożliwia bardzo szybkie przetwarzanie wielkich ilości danych, wnosząc niespotykane dotąd usprawnienia do wielu różnych funkcji.

Aparat fotograficzny EOS R1

Seria monitorów komputerowych 97 firmy iiyama opracowana z myślą o tym, aby uprościć przestrzeń roboczą

Monitory komputerowe z serii 97 posiadają m.in. złącza dokujące USB-C, które upraszczają przestrzeń roboczą za pomocą jednego kabla do: wyświetlania treści oraz ładowania laptopa. Z kolei DisplayPort pozwala użytkownikom na rozszerzenie pulpitu, dając możliwość idealnej konfiguracji z 2 monitorami. Konfiguracje wielomonitorowe można tworzyć na 2 sposoby - za pomocą złącza USB-C lub DisplayPort, co w przypadku wielu zastosowań jest wystarczające. Po aktywacji trybu MST (z ang. Multi-Stream Transport) w monitorach komputerowych z serii 97, maksymalna długość łańcucha "Daisy Chain" w trybie rozszerzenia to: 2 wyświetlacze dla połączenia USB-C lub 4 wyświetlacze dla połączenia DisplayPort. Ta kluczowa funkcja jest w stanie zapewnić przekształcenie standardowej konfiguracji monitora w dogodne rozwiązanie wielomonitorowe godne każdej profesjonalnej konfiguracji. Dzięki dodatkowym portom USB do monitora można bez problemu podłączyć: bezprzewodową mysz, klawiaturę bądź kamerę internetową. Z kolei port LAN gwarantuje optymalne połączenie sieciowe. Zaprojektowane, w rzeczy samej, pod kątem wygody użytkownika monitory komputerowe z serii 97 wyróżniają z łatwością podstawy o regulowanej wysokości, z mechanizmami pochylania i obracania, które umożliwiają obrócenie monitora do trybu portretowego, co daje spory komfort podczas pracy z dużymi arkuszami danych. 

Monitory komputerowe z serii 97

Premierowa seria wydajnych robotów sześcioosiowych firmy Epson z nowymi funkcjami kontrolera i bezpieczeństwa

Bazująca na sukcesie serii C najnowsza linia robotów Cx-B stanowi połączenie wydajności ze znacznym poziomem bezpieczeństwa. Pięć modeli robotów z niepowtarzalnymi kontrolerami i bezbateryjnymi enkoderami czy różnymi opcjami montażu gwarantuje udźwigi w przedziale: 4-12 kg oraz zasięgi ramion: 60-140 cm. Te kompaktowe roboty są wymarzone do działania w ograniczonych przestrzeniach, sprawdzając się przecudnie w zastosowaniach wymagających szybkości i precyzji, m.in. w montażu i obsłudze wybranych maszyn w branży motoryzacyjnej. Stworzone przez firmę Epson roboty z serii Cx-B mogą być montowane zarówno na podłodze i suficie, jak i na blacie roboczym. Cechują się nie tylko doskonałymi rozwiązaniami z zakresu bezpieczeństwa, ale także bezbateryjnymi enkoderami, które: upraszczają serwisowanie oraz zwiększają produktywność. W celu zapewnienia bardzo łatwej obsługi, rodzina robotów Cx-B wyposażona została w standardowe oprogramowanie Epson (RC+/RC+ Express), które, dzięki intuicyjnym wskazówkom, pomaga w instalacji czy konfiguracji tych robotów. Takie opcje jak: śledzenie bezpiecznej prędkości oraz monitorowanie pozycji robota, dostępne są na życzenie klienta, a opisana seria jest dostępna na rynku od kwietnia 2024 roku.

Logo firmy Epson

Jak wspomina Key Account Manager w dziale "Manufacturing Solutions", w polskim oddziale firmy Epson, Paweł Handzlik:

"Roboty serii Cx-B (...) stanowią realne i konkurencyjne rozwiązanie (...), oferując bezpieczną z pewnością, szybką i precyzyjną pracę, przy przeróżnych obciążeniach i zasięgach. Spełniając najważniejsze normy bezpieczeństwa, są również wyposażone w enkodery, które działają bez konieczności zasilania bateriami, co skraca czas konserwacji i zmniejsza ryzyko przestojów."

Jeden z robotów z serii Cx-B

Inteligentne narzędzie ręczne Tensor ITB-P produkcji Atlas Copco

Dzięki narzędziu Tensor ITB-P operatorzy zyskują pełny przegląd wyników dokręcania, razem z informacjami o błędach i jakości sygnału. Inteligentne narzędzie pistoletowe jest kluczową i najważniejszą składową rodziny Tensor IxB, z wbudowanym sterownikiem umożliwiającym, w praktyce, właściwą współpracę z systemem produkcyjnym bez użycia fizycznego sterownika. Mające zasilanie akumulatorowe narzędzie Tensor ITB-P zostało zaprojektowane w oparciu o długotrwałe opinie rynku, a także w odpowiedzi na najbardziej wymagające aplikacje, którym potrzeba: szybkiego narzędzia, ergonomicznej konstrukcji, niezbędnej informacji zwrotnej od operatora, niezawodności i najwyższej dokładności. Prezentowane narzędzie posiada małych rozmiarów, wbudowany wyświetlacz, stanowiąc trafny model w nowoczesnej produkcji, gdzie liczy się zadowolenie operatora oraz jakość pracy. Narzędzie Tensor ITB-P daje operatorowi, z założenia, kompleksowy przegląd: wyników dokręcania oraz komunikatów o błędach i jakości sygnału, którego narzędzie potrzebuje do komunikacji bezprzewodowej. Gwarantowane są, w rzeczy samej, powiadomienia o wibracjach dla dokręcania NOK obok dobrego odprowadzania ciepła, dostosowanego uchwytu i bezkonkurencyjnej dokładności dokręcania. Jest to świetne rozwiązanie dla osób poszukujących gotowości do Przemysłu 4.0 oraz nowoczesnej produkcji z wysoką wydajnością, które w dodatku mogą zakupić licencję na oprogramowanie oferujące dostęp do najbardziej zaawansowanych funkcji Tensor ITB-P.

Narzędzie Tensor ITB-P

Wielofunkcyjny powerbank DS-PB020 w kształcie tuby od MemoRabbit

Skoro idealny gadżet reklamowy ma być funkcjonalny, to czy jest coś lepszego od upominku, który może spełniać więcej niż jedną rolę? Znakomitym tego przykładem jest wielofunkcyjny powerbank DS-PB020, który jest postaci tuby i może spełniać rolę głośnika, albo latarki. Jest to dobry gadżet dla osób, które większość czasu spędzają poza domem. Doskonale sprawdza się zwłaszcza na niestandardowych, rozlicznych wydarzeniach, dla różnego rodzaju klientów. Oprócz szerokiej funkcjonalności, oferowany przez MemoRabbit powerbank kradnie serca ze względu na wizualną atrakcyjność - oferowany w wyrazistym, czerwonym kolorze powerbank DS-PB020 przyciąga wzrok eleganckim, metalicznym blaskiem. Świetnie trafia w gusta osób poszukujących naprawdę stylowych gadżetów. Tak unikalny produkt można zabierać ze sobą wszędzie - stąd polecane jest stosowanie go wraz ze smyczą bądź łańcuszkiem. Tego rodzaju dodatek z pewnością podwyższa wygodę korzystania z powerbanku i idzie go uznać za dosyć miły gest. Aby zrobić jeszcze większe wrażenie, warto również wykorzystać etui i opakowania o dobrej jakości wykonania i estetycznym wyglądzie - zdecydowanie zwiększają one wartość upominku.

Wielofunkcyjny powerbank DS-PB020

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

Akademia Górniczo-Hutnicza (AGH), AVT Korporacja, Atlas Copco, BEREC, Canon, Elhurt, Epson, Farnell, FSP Technology, iiyama, JBL, LG Electronics (LG), MemoRabbit, Sharp Electronics, SOS electronic, TDK, TP-Link, Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: Archer TX20U Nano, Archer TX50UH, Cx-B, EOS R1, seria 97, Tensor ITB-P
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"