Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 16.02.2024 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. kamery zewnętrzne, sterowniki kamer, a także przekaźniki roletowe i wskaźniki napięcia.

Zewnętrzna kamera VIGI C350 firmy TP-Link precyzyjnie rejestrująca każdy z detali

Obecne w zewnętrzne kamerze VIGI C350 białe diody doświetlające oraz diody podczerwieni (tzn. IR) umożliwiają utrzymanie rewelacyjnej jakości obrazu przy ograniczonym oświetleniu - eliminując tradycyjne ograniczenia nocnego monitoringu. Cechowana klasą szczelności IP67 kamera zapewnia znaczącą odporność na trudne warunki atmosferyczne, czyniąc urządzenie niezawodnym, użytecznym oraz funkcjonalnym narzędziem monitoringu w dowolnej sytuacji. W zewnętrznej kamerze VIGI C350 przewidziana została funkcja obrotu 360° - zapewniana z łatwością przy szybkości obrotowej 44°/s. Opisana klasą szczelności IP67 kamera odporna w całości jest na deszcz i zapylenie, co umożliwia jej działanie w bardzo trudnych warunkach na zewnątrz. Funkcja tworzenia tras patrolu pozwala na dynamiczne monitorowanie obszarów w sytuacji, kiedy kamera nieustannie obraca się pomiędzy wcześniej zdefiniowanymi punktami. To skuteczne narzędzie umożliwia śledzenie większego obszaru przy użyciu wyłącznie jednej kamery, co pozwala zaoszczędzić środki na etapie instalacji monitoringu. Gwarantowane jest zaawansowane kodowanie H.265+, co oznacza rewelacyjną kompresję danych i oszczędności miejsca podczas przechowywania informacji. Dzięki zaawansowanej funkcji klasyfikacji ludzi i pojazdów, prezentowana kamera umożliwia precyzyjne rozpoznawanie obiektów, ulepszając jakość monitoringu. Funkcja detekcji smart wykrywa każdą osobę, ruch, przekroczenie linii, a także wtargnięcie na obszar, czy sabotaż kamery. W momencie gdy ktoś przekroczy ustaloną granicę, wejdzie na wyznaczony obszar, albo też zasłoni kamerę, użytkownik od razu otrzyma powiadomienie push mówiące o takich wypadkach. Zewnętrzna kamera VIGI C350 zapewnia zintegrowany alarm dźwiękowy i świetlny, który z miejsca odstrasza potencjalnych intruzów i włamywaczy. Jest to kompleksowe rozwiązanie, które nie tylko rejestruje obrazy, ale również i zabezpiecza przestrzeń, zapewniając użytkownikowi spokój i bezpieczeństwo. Wbudowane w kamerę mikrofon, a także głośnik umożliwiają dwukierunkową transmisję audio, sprzyjając, w rzeczy samej, interakcji w czasie rzeczywistym.

Zewnętrzna kamera VIGI C350

Zewnętrzna kamera VIGI C540S firmy TP-Link z nocną wizją VIGI ColorPro

Jest to produkt, który rejestruje obrazy w żywych kolorach, szczególnie w warunkach bardzo słabego oświetlenia. Oferując rozdzielczość 4 MPx, gwarantuje dosyć wysoką jakość obrazu, uwieczniając dobrze każdy szczegół. Dzięki zasilaniu poprzez PoE albo tradycyjny zasilacz 12 V, kamera VIGI C540S jest niezwykle elastyczna w instalacji, jak również docelowej obsłudze. W zewnętrznej kamerze VIGI C540S przewidziana została funkcja obrotu 360° zapewniana z łatwością przy szybkości obrotowej 44°/s. Opisana klasą szczelności IP66 kamera odporna w całości jest na deszcz i zapylenie, co umożliwia jej działanie w bardzo trudnych warunkach na zewnątrz. Funkcja tworzenia tras patrolu pozwala na dynamiczne monitorowanie obszarów w sytuacji, kiedy kamera nieustannie obraca się pomiędzy wcześniej zdefiniowanymi punktami. To skuteczne narzędzie umożliwia śledzenie większego obszaru przy użyciu wyłącznie jednej kamery, co pozwala zaoszczędzić środki na etapie instalacji monitoringu. Gwarantowane jest zaawansowane kodowanie H.265+, co oznacza rewelacyjną kompresję danych i oszczędności miejsca podczas przechowywania informacji. Dzięki zaawansowanej funkcji klasyfikacji ludzi i pojazdów, prezentowana kamera umożliwia precyzyjne rozpoznawanie obiektów, ulepszając jakość monitoringu. Funkcja detekcji smart wykrywa każdą osobę, ruch, przekroczenie linii, a także wtargnięcie na obszar, czy sabotaż kamery. W momencie gdy ktoś przekroczy ustaloną granicę, wejdzie na wyznaczony obszar, albo też zasłoni kamerę, użytkownik od razu otrzyma powiadomienie push mówiące o takim incydencie. Zewnętrzna kamera VIGI C540S zapewnia zintegrowany alarm dźwiękowy i świetlny, który z miejsca odstrasza potencjalnych intruzów i włamywaczy. Jest to kompleksowe rozwiązanie, które nie tylko rejestruje obrazy, ale również i zabezpiecza przestrzeń, zapewniając użytkownikowi spokój i bezpieczeństwo. Wbudowane w kamerę mikrofon, a także głośnik umożliwiają dwukierunkową transmisję audio, sprzyjając, w rzeczy samej, interakcji w czasie rzeczywistym.

Zewnętrzna kamera VIGI C540S

Prosty w obsłudze kontroler RC-SK5 firmy SKAARHOJ służący do sterowania kamerami

Ten zaprojektowany dla firmy Canon kontroler wyznacza, w rzeczy samej, ważne standardy w kwestii wszechstronności produkcji z wykorzystaniem wielu kamer. Dzięki niezwykle prostej, wręcz doskonałej integracji protokołu Canon XC z profesjonalnym joystickiem, kołyską Zoom i pokrętłami kontroler ten pozwala twórcom treści cieszyć się nieograniczoną kreatywnością. Dostępny w sprzedaży kontroler RC-SK5 w istocie ułatwia płynną pracę z wieloma kamerami. Sterowanie zarówno kamerami PTZ, jak i innymi kamerami za pośrednictwem sieci IP otwiera nowe możliwości dynamicznego i zsynchronizowanego tworzenia treści. Wytworzony z myślą o ergonomii, wysokiej jakości joystick oferuje bardzo intuicyjne sterowanie każdą podłączoną kamerą. Dzięki kołysce Zoom, można bez wysiłku otrzymać płynne przejścia między: ujęciami szerokokątnymi, a zbliżeniami. Użytkownik panuje nad wszystkim z niespotykaną precyzją, w czym pomaga mu 20 programowanych ustawień. Istnieje także opcja poszerzenia możliwości kontrolera poprzez podłączenie innych produktów firmy SKAARHOJ. Gwarantuje to dostęp w całości do użytecznego ekosystemu, w skład którego wchodzi m.in. panel boczny Frame Shot Pro. Zapewnia on jeszcze bardziej intuicyjną kontrolę dzięki przyporządkowaniu ustawieniom kamery odpowiadających im presetów koloru. Możliwe jest wykupienie płatnej licencji, która zapewnia dodatkowe funkcje - np. swobodną integrację RC-SK5 z produktami i urządzeniami innych producentów. Pozwala to zmaksymalizować potencjał istniejącej już konfiguracji.

Kontroler RC-SK5

Funkcjonalna ładowarka naścienna KOSTAL Wallbox ENECTOR z trybem Time Mode

Tryb Time Mode można pojąć jako nadrzędną funkcję, która pozwala na czasowe sterowanie - w ujęciu godzinowym. Gwarantuje to: planowanie 24 godzin całej doby i wybory jednego z 4 dotychczasowych trybów ładowania dla każdej godziny. Jest to rozwiązanie, które daje opcję planowania gdy KOSTAL Wallbox ENECTOR funkcjonuje. Tryb Time Mode jest uzupełnieniem reszty trybów ładowania tzn. Lock Mode, Power Mode, Solar Pure Mode oraz Solar Plus Mode. W celu możliwości stosowania trybu Time Mode należy jednorazowo zaktualizować aplikację KOSTAL Smart Energy Meter do najnowszej wersji. Co więcej, istnieje możliwość zapisu wraz z cotygodniowym powtarzaniem harmonogramów dziennych, które można ustalić osobno dla każdego dnia tygodnia. Przegląd tygodniowy obejmuje: podsumowanie aktywnego, w danym momencie, trybu, jak również widok całego tygodnia - z podziałem na dni oraz godziny. W ten sposób każdy użytkownik uzyskuje możliwość indywidualnego układania swojego, idealnego harmonogramu dnia, przy uwzględnieniu nasłonecznienia oraz obecności, albo nieobecności. Oczywiście w każdej chwili można wprowadzić różne, niezbędne zmiany. Ładowarka KOSTAL Wallbox ENECTOR zapewnia cztery następujące tryby ładowania, dla których można układać harmonogram przy pomocy trybu Time Mode:

 • Lock Mode - w tym trybie ładowarka naścienna jest zablokowana. Ładowanie nie może, w rzeczy samej, być przeprowadzane przez nieupoważnione osoby.
 • Power Mode - w tym trybie ładowanie odbywa się z pełną mocą wszystkich dostępnych źródeł (PV, zasilanie sieciowe, akumulatory domowe itd.).
 • Solar Pure Mode - w tym trybie ładowanie odbywa się przy samodzielnie wytworzanej i magazynowanej energii elektrycznej. Jeżeli akumulator domowy podłączono, z miejsca, do falownikia PLENTICORE, można zapobiec wyładowywaniu akumulatora domowego.
 • Solar Plus Mode - można indywidualnie definiować początkową moc ładowania, jak też minimalną nadwyżkę z mocy solarnej. Gdy nadwyżka się powiększa, pobór mocy z sieci zostaje zastąpiony i zwiększony do nadwyżki mocy.
Ładowarka naścienna KOSTAL Wallbox ENECTOR

Uniwersalny wskaźnik napięcia LDM-11 firmy Zamel

Wskaźnik napięcia LDM-11 służy do graficznej prezentacji poziomów napięć fazowych w sieci trójfazowej. Wartości tych napięć pokazywane są z użyciem 3 woltomierzy, a zakres wskazań zawiera się w "tradycyjnym", niewygórowanym przedziale równym 80-500 V, dla każdej z faz. Wraz z intensywnym rozwojem instalacji fotowoltaicznych coraz częściej spotyka się wyższe, niż przeważnie, wartości napięcia zasilania. Dzięki użyciu LDM-11 taka sytuacja jest z miejsca wychwytywana. Wskaźnik napięcia LDM-11 firmy Zamel dobrze pomaga w diagnostyce, która dotyczy uszkodzenia przewodu neutralnego. Jest to niezastąpione narzędzie przeznaczone w szczególności do wstępnej diagnostyki instalacji elektrycznej. Prezentowane przez wskaźnik napięcia podawane są z dokładnością ±1%. Niewielkie gabaryty LDM-11, a także błyskawiczny montaż są zagwarantowane. W połączeniu z modułem bezpiecznikowym BZM-03, opisywany wskaźnik stanowi doskonałe narzędzie diagnozujące stan zasilania rozdzielnicy elektrycznej.

Wskaźnik napięcia LDM-11

Modułowy przekaźnik roletowy RS1-M produkcji UNI-TEC

Dzięki przekaźnikowi RS1-M firmy UNI-TEC można niezwykle wygodnie łączyć ze sobą silniki roletowe w systemach grupowych. Można też tworzyć systemy, które pracują w podgrupach. Mogą to być zarówno pojedyncze grupy, jak też kontrolowane "centralnie" podgrupy silników. Do modułowego przekaźnika roletowego RS1-M może być podłączony jeden bądź 2 silniki. Do zadania sterowania lokalnego powinien być użytkowany łącznik, który posiada zintegrowaną, mechaniczną blokadę. Stosowanie innych przełączników może uszkodzić urządzenie, a także silniki. W przypadku sterowania grupowego można wykorzystać łączniki żaluzjowe z blokadą mechaniczną, albo zegar rolet. Sterowanie centralne działa jako priorytet. Prace montażowe i podłączeniowe należy przeprowadzać w tzw. stanie beznapięciowym - w tym celu przewody zasilające należy odłaczyć od sieci i zabezpieczyć przed ponownym włączeniem. Odłączenie urządzenia od sieci musi odbywać się przy wykorzystaniu przełączników, które gwarantują, z łatwością, odległość styku przełączającego co najmniej 3 mm.

Przykładowy schemat podłączenia modułowego przekaźnika roletowego RS1-M

Specyfikacja modułowego przekaźnika roletowego RS1-M:

 • Napięcie zasilania: 230 V/50 Hz
 • Zdolność przełączania: 5 A, 250 V
 • Napięcie sterujące: 230 V/50 Hz
 • Zakres dopuszczalnych temperatur pracy: 0-60°C
 • Wymiary: 2,1×4,7×6,6 cm
 • Montaż w puszcze podtynkowej lub skrzynce rozdzielczej
 • Zaciski śrubowe: 1,5 mm²/drut lub przewód linka
Modułowy przekaźnik roletowy RS1-M

Zewnętrzna, kierunkowa antena telewizyjna DUPLEXA autorstwa i produkcji ELEKTROTECHNIKA Jerzy Barczak przeznaczona do odbioru standardu DVB-T2

Dzięki prostej, a także solidnej konstrukcji, kierunkowa antena telewizyjna DUPLEXA może w praktyce być używana w miejscach, w których sygnał emitowany jest w jednej albo 2 różnych polaryzacjach. Jest to oferowane przy impedancji wejściowej równej 75 Ω oraz zysku 1-10 dBi. Zewnętrzna, kierunkowa antena telewizyjna DUPLEXA została wyposażona w: symetryzator i małostratną zwrotnicę. Wykonane z tworzyw sztucznych detale powstały ze znakomitej, żeby nie powiedzieć najwyższej, jakości materiałów - z dodatkiem stabilizatorów UV, które chronią te detale przed wyniszczającym działaniem promieni słonecznych. Wszystkie elementy, które wchodzą w skład anteny, oprócz detali, wykonane zostały z wysokiej jakości aluminium i stali cynkowanej galwanicznie, co daje długie okresy eksploatacji. Kierunkowa antena telewizyjna DUPLEXA oferuje odbiór kanałów DVB-T2 w ramach multipleksów ogólnokrajowych (tj. MUX1, MUX2, MUX3 i MUX8) oraz lokalnych. Opisywana antena posiada gniazdo sygnałowe F, które umożliwia dość sprawne podłączenie produktu do instalacji. Wymiary wszystkich elementów anteny, ich kształty i rozmieszczenia zostały zoptymalizowane w celu zapewnienia doskonale wspaniałych parametrów. Produkt spełnia standardy dyrektywy nowego podejścia.

Zewnętrzna, kierunkowa antena telewizyjna DUPLEXA

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

Apple, AVT Korporacja, Canon, ELEKTROTECHNIKA Jerzy Barczak, ELEKTRO-PLAST Nasielsk, ELHAND Transformatory, Google, GTV Poland, KOSTAL Solar Electric, Komisja Europejska (KE), Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT), LC Elektronik, M-TECH, NAVITEL, Polyend, Overmax, SKAARHOJ, TP-Link, UNI-TEC, Zamel

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: DUPLEXA, LDM-11, RC-SK5, RS1-M, VIGI C350, VIGI C540S
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"