Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Jak klawiatura z LC Elektronik połączyła dwoje ludzi?

Article Image
Wprowadzanie nowych rozwiązań dla muzyków to ciężka praca. Sporo miesięcy pracy, projektów, prototypów i wszelakich problemów produkcyjnych to chleb powszedni dla producentów współczesnych instrumentów. Przy urządzeniach, które muzycy stosują, niezwykle kluczowe są odczucia sensoryczne użytkowników. Liczy się zatem tekstura, siła nacisku, ciężar, temperatura, twardość, kolor materiału. Trzeba pamiętać o tym na każdym etapie tworzenia. Wydaje się to łatwe, kiedy bierze się do ręki gotowe, idealnie leżące w dłoni urządzenie, lecz jak mawiają różni twórcy "najtrudniej jest stworzyć coś prostego".

Bez żadnych wątpliwości instrumenty są intymnymi przedmiotami, które wchodzą w osobistą relację z twórcą. Niektórzy twierdzą, że mają one swoją duszę. Dla przykładu słynne skrzypce porobione przez osiemnastowiecznego lutnika Antonio Stradivariego po dziś dzień uznawane są za arcydzieło, m.in. dlatego, że posiadają one swą "duszę". Czy współczesne, elektroniczne instrumenty też takie są? Takiegoż zdania jest Jadwiga - wszechstronnie uzdolniona kobieta, która od zawsze uwielbiała muzykę. Jej śpiew, który rozczula spore szeregi twardzieli, stał się jej kluczowym znakiem rozpoznawczym. Niespotykana barwa głosu, a także wyborne teksty, pisane przez polskich poetów, sprawił, że wielokrotnie jej piosenki trafiały na listy przebojów. W wolnych chwilach Jadwiga uwielbia słuchać również muzyki elektronicznej, albo klubowej. Taka muzyka ma jednak mało z "żywymi" instrumentami - bliżej jej do wszelkich procesorów, kondensatorów czy rezystorów. Mimo to, dziewczynę ciągnie do tego rodzaju brzmień. Krocie lat temu poznała swojego obecnego męża imieniem Janko. Chłopak był w tym czasie DJ-em w jednym z poznańskich klubów. Zagadnęła go bardzo oryginalnym tekstem "Jak Ci się podoba mój sweter?". I tak się zaczęło. Dzisiaj obydwoje tworzą doskonały duet. Janko tworzy muzykę elektroniczną, która rewelacyjnie sprawdza się w ciemnych, zadymionych pomieszczeniach z lampami stroboskopowymi, a Jadwiga dokłada do tego swój piękny śpiew.  

Pewnie zastanawiacie się w jaki sposób historia Jadwigi i Janka zbiega się z klawiaturą marki LC Elektronik. Odpowiedź jest prosta - Janko komponuje swe utwory na polskich samplerach produkowanych w Olsztynie przez firmę Polyend, a firma LC Elektronik zapewnia klawiatury i pady do tych samplerów. Krótko mówiąc zapewnia elementy, które potem Janko z czułością i rytmicznie dotyka, tworząc kolejne swoje arcydzieło.  

Więcej informacji pod adresem: lcelektronik.com

Firma: LC Elektronik
Tematyka materiału: historie, instrumenty muzyczne, klawiatury, LC Elektronik, Polyend, prototypy
AUTOR
Źródło
lcelektronik.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"